TODAY IS A RELEASE DAY OF

SELBST

RELATOS DE ANGUSTIA

reviews • Xenomorph - "promo" 1998
  HOLANDIA

  W '94 pięciu kolesi zafascynowanych death, black i thrash metalem lat 80-tych założyło Xenomorph. To czego słucham teraz to ich trzeci materiał. Podobno poprzednie zostały dobrze przyjęte i nawet wtłoczone na jeden krążek prze Teutonic existence rec. Nie słyszałem tegoż, promo'98 jest moim pierwszym kontaktem z Xenomorph. I faktycznie w ich muzyce słychać fascynację latami 80-tymi (choć bardziej początkiem lat 90-tych, jeśli mam być szczery). Nie ma w muzyce Holendrów żadnych extremalnie technicznych zagrywek, czy mega klimatycznych pasaży. Jest równe raczej proste granie. Trochę w tym zabawy i rock'nroll'a (cock'n'boll'a, he, he). W muzyce Xenomorph słychać sporo zapożyczeń z wczesnych dokonań Pestilence, Entombed i innch gwiazd tamtych lat. Nie cwiem jaki jest sens odtwarzania tamtych klimatów, i tak minione czasy nie wrócą. Nie wiem, pewnie kolesie grają dla własnej radochy i zabawy. A tego im nikt nie zabroni. Jest w nich jakiś potencjał i może wypłynie następnym razem...

  Marc Verhaar; Julianakade 12; 2316 SB Leiden; Holland; e-mail:cosmicfreak@yahoo.
  com
  ; http://listen.to/xenomorpha.p ________6 search for Xenomorph

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.