news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Damnable (pl) - "Inperdition" po raz pierwszy na winylu w Deformeathing

  2021-02-04

  Deformeathing Production reklamuje winylową wersję kultowego "Inperdition" Damnable:

  Ultra/brutal/death/grind’owy majstersztyk wydany po raz pierwszy na winylu. 12" Vinyl (limit 300 sztuk: 250 x Black, 50 x Splatter) spakowany w solidny gatefold (środek zawiera teksty, stare fotki, specjalny liner notes od zespołu) + wielki plakat. Odświeżona szata graficzna + audio z masteringiem pod winyl wykonanym przez Satanic Audio (Haldor Grunberg). Czas zobaczyć swoją śmierć!!!
  "Nie wiedzieliśmy co nas czeka, nie wiedzieliśmy jaki materiał wyniesiemy ze studia, nie wiedzieliśmy co jest oczywiste, że zostanie on tyle razy wydany w różnych rejonach Świata i na różnych nośnikach. Wiedzieliśmy jednak jedno, miało być bardzo, bardzo szybko, mega brutalnie i ekstremalnie!" (Andy / Damnable)

  Data wydania: 26.02.2021

  Wersja CD ukaże się w barwach Godz Ov War Productions. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.godzovwar.com

   

  www.facebook.com/Deformeathing
  deformeathing.com

  added by: Olo
  source: Deformeathing Production

  DamnableDeformeathing ProductionGodz Ov War ProductionsSatanic AudioHaldor Grunberg


 • Kup koszulkę i wesprzyj Larsa Petrova w walce z rakiem

  2021-01-30

  Lars Goran Petrov walczy z nieuleczalnym rakiem dróg żółciowych. 

  Jego zespół Entombed AD wraz z klubem Fredagsmangel organizują imprezę charytatywną (link do wydarzenia www.facebook.com/events/484822739585122 ) ale najpewniej nikt z Was nie będzie miał możliwości wzięcia w niej udziału.

  Możecie natomiast kupić koszulkę, ze sprzedaży której fundusze zostaną przekazane Petrovowi. Koszt to 200 koron szwedzkich (ok 20 euro) plus przesyłka.

  Właśnie ruszłya przedsprzedaż  przedsprzedaż i potrwa do 14 lutego. By dokonać zakupu należy skontaktować się z organizatorami przez messengera www.facebook.com/fredagsmangel

   

  www.facebook.com/fredagsmangel

  www.facebook.com/EntombedAD
  www.facebook.com/events/484822739585122/

   

  added by: A
  source: Fredagsmangel

  lars petrovcancersupporttshirt


 • Dragon (pl) zapowiadają premierę "Arcydzieła Zagłady"

  2021-01-27

  Reaktywowani w 2016 weterani polskiej sceny thrash z Dragon doprowadzają wreszcie do finiszu wydanie swojego pierwszego albumu po powrocie. Według najnowszych zapowiedzi "Arcydzieło zagłady" trafi do sprzedaży 19 lutego. Wydawcą jest Metal Mind Productions.

  Nowy materiał powstał w składzie: Adrian "Fred" Frelich (wokal), Jarosław "Gronos" Gronowski (gitary), wieloletni muzyk grupy Kat Krzysztof "Fazee" Oset (bas, klawisze) i nowy perkusista Mikołaj Toczko, który w 2020 r. zastąpił Ireneusza Lotha, eks-bębniarza zespołu Kat & Roman Kostrzewski.

  Spis kawałków:
  1. "Przemoc"
  2. "Rth"
  3. "Nie zginaj kolan"
  4. "Czas umiera"
  5. "Arcydzieło zagłady"
  6. "Skaza"
  7. "Kłamca"
  8. "Klatka przeznaczenia".

  Zamówienia w sklepie MMP lub w Empiku.

  Już w kwietniu zeszłego roku mogliśmy zapoznać się z klipem do kawałka "Nie zginaj kolan":

   

   

  www.facebook.com/DragonPolska

  added by: Olo
  source: muzyka.interia.pl

  DragonMetal Mind ProductionsKat & Roman Kostrzewski


 • Parricide (pl) - reedycje pierwszych trzech albumów na CD już dostępne

  2021-01-27

  Dostępne są już reedycje pierwszych trzech płyt chełmskich weteranów brutalnego grzania z Parricide. Za wznowienie "Fascination of Indifference", "Accustomed to Illusion" i "Crude" odpowiada chińska Awakening Records.

  Fascination of Indifference (1994)
  Po raz pierwszy na CD. Zawiera bonusowe kawałki (Reherseal Tape '92) oraz podwójną okładkę - zarówno nową, jak i oryginalną. Limit do 1000 szt. 

  Accustomed to Illusion (1996)
  Po raz pierwszy oficjalnie na CD. Zawiera bonusowe kawałki z demo "Unnailed" ('93) oraz podwójną okładkę - zarówno nową, jak i oryginalną. Limit do 1000 szt. 

  Crude (1999)
  Oficjalna reedycja na CD. Zawiera bonusowe kawałki (Promo Tape '99) oraz oryginalną okładkę. Limit do 1000 szt.

  Zamówienia już dostępne m.in. w Selfmadegod lub piszcie bezpośrednio do zespołu przez ich FB.

   

  www.facebook.com/Parricidepl

  added by: Olo
  source: Piotrek / Parricide

  ParricideAwakening Records


 • Hell-Born (pl) - premiera "Natas Liah"

  2021-01-26

  Odium Records ogłasza na dzisiaj, 26 stycznia, premierę albumu Hell-Born "Natas Liah". Album można odsłuchać pod poniższym adresem:


  Przypominamy, że Hell-Born powraca po 12 latach od ostatniego albumu. Na płycie "Natas Liah" znajduje się IX utworów osadzonych w typowym dla zespołu, niepozbawionym melodii, old schoolowym, black death metalu. W nagraniach nie zabrakło również gości, min Adam Nergal Darski. Baal określa "Natas Liah" jako najlepszy, najbardziej dojrzały, dopracowany i klimatyczny album w historii Hell-Born.

  Płyta ukazała się jako 6 panelowy digi pack z 16 stronicową książeczką, na wszystkich platformach streamingowych, jako gatefold Lp, 180gr, czarny z plakatem A3, limitowany do 234 sztuk, jako wyprzedana już wersja die hard na białym Lp, a także limitowany do 40 sztuk drewniany box w skład którego wchodzi die hard biały Lp, cd, t-shirt, naszywka, znaczek i naklejka. Zamówienia można składać na: www.odiumrex.com/webshop oraz
  www.odiumrecords.bandcamp.com

  Na terenie Polski album jest do nabycia w wytworni Putrid Cult.

  Nagrania odbyły się w Creme, de la Creme studio, a mixami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg. Za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Lord K z Nekkrofukk.


  www.facebook.com/officialHellborn
  www.facebook.com/odiumrex
  www.odiumrecords.bandcamp.com
  www.odiumrex.com
  putridcult.pl/

  added by: Olo
  source: Shadow / Odium Records

  Hell-BornOdium RecordsNergalBaalHaldor GrunbergLord KNekkrofukkCreme de la Creme studio


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.