news

the newest reviews

Helheim

landawarijaR ___2017
Dziewiąty duży album płodnych Norwegów, do których, jak mało do kogo, pasuje slogan, że na żadnym albumie dupy nie dali. Osobiście najbardziej cenię ich za fakt, że w dziedzinie zakorzenionej w viking metalu, nigdy nie zamienili się w rubaszną parodię wojów północy jak to często ma niestety miejsce w pogańskiej niszy. Ale do rzeczy. Pomimo podobieństwa tytułów, nowy album nie...

Sentient Horror

Ungodly Forms ___2016
Powstanie tego zespołu to taka prawie filmowa historia - niejaki Matt Moliti, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Rocka i mający już swoje lata fan death metalu zbiera do kupy swoich uczniów i montuje z nimi kapelę, w której oddają hołd starej szwedzkiej scenie. Wisienką na torcie jest fakt, że mastering tego materiału zrobił im sam guru skandynawskiej sceny - Dan Swanö, który określ...

news

 • Procession (chi) nagrywa nową płytę

  2017-02-18

  Chilijsko-skandynawska doom metalowa załoga Procession zaszyła się w studiu AudioCustom w Santiago, by zarejestrować swój nowy, trzeci już pełnowymiarowy album. Następca znakomicie przyjętych płyt "Destroyers of the Faith" i "To Reap Heavens Apart" będzie nosił wszystko mówiący tytuł "Doom Decimation". Sesja nagraniowa zbliża się już do końca, na album - jak się dowiedzieliśmy - złożyć ma się siedem utworów, a wydaniem materiału zajmie się najpewniej High Roller Records. W listopadzie zespół zamierza ruszyć w trasę po Europie, niewykluczone, że pojawi się wówczas także w Polsce.

   

  www.facebook.com/Procession-141525302533057

   

  added by: Paweł Palica
  source: Procession

  Processiondoom


 • Split CD Łeb Prosiaka / Nuclear Holocaust w Fat Ass Records

  2017-02-15

  Po ponad 10 latach kultowy w niektórych kręgach warszawski Łeb Prosiaka wraca na scenę z nowym materiałem. Mamy tutaj 7 nowych, jeszcze ciepłych, specjalnie przygotowanych na to wydawnictwo utworów zarejestrowanych w lutym w Rumoria Studio. Jak czytamy w notce Fat Ass Records: "Zdecydowanie najlepszy materiał w całym dorobku grupy! Utwory są bardziej zróżnicowane i rozbudowane a czasami jakieś takie dzikie gdzie nie brakuje szalonych solówek i pokręconych rytmów.Te piosenki stworzone są po to żeby zranić Twoje uszy! Mniej czytelne wokale tym razem nie przedstawią nam zabawnych historyjek ale nadały bardziej obskurny klimat! Jednak nie ma cos się smucić z tego powodu bo mamy tu kilka humorystycznych akcentów i niespodzianek dzięki którym każdy będzie ZASPOKOJONY!"

  Niecałe dwa lata minęły od czasu kiedy to świdnicki Nuclear Holocaust nagrał Mutant Inferno - materiał demo, dzięki któremu zaprezentowali się i od razu wskoczyli na wysoką pozycję na lokalnej scenie. Na koncie mają zagranych ponad 50 koncertów, dużą płytę i jest to ich drugi split. Same pozytywne recenzje i tłumy na koncertach świadczą o potencjale zespołu który sprawdza się w stylu thrash/grind/punk najlepiej. Pięć nowych utworów które, jak zachwala wydawca "jeszcze dobitniej utwierdzą że w tej stylistyce nie mają sobie równych!!". Wisienką na torcie jest limitowany do 500 sztuk digipack z oprawą autorstwa Elvisa Castrello, a design został zrobiony przez Pawła Ozona.

  Dwa utwory od każdego z zespołów do odsłuchania na fatassrecords.bandcamp.com

  Zamówienia na www.fatassrecords.com 


  www.fatassrecords.com
  www.facebook.com/FatAssRecords
  fatassrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/Antigama/
  www.facebook.com/tfdgrind/

  added by: Olo
  source: Fat Ass Records

  Łeb ProsiakaNuclear HolocaustFat Ass Records


 • 7" split Antigama / Total Fucking Destruction

  2017-02-15

  Na ten split czekaliśmy ponad 2 lata, ale nareszcie jest i warto
  było, bo efekt finalny jest rewelacyjny. Żadnego z uczestników splitu
  nie trzeba chyba nikomu specjalnie reklamować. Antigama to 
  uznany na scenie zespół, kilka płyt na koncie z czego dwie w Relapse
  Records, zagrali mnóstwo koncertów i trzymają poziom od lat. Mamy tutaj
  trzy utwory, dwa specjalnie nagrane z myślą o tym splicie i jeden "Stone
  Cold Bitch" z repertuaru Righteous Pigs. Total Fucking Destruction
  to zespół dowodzony przez Richa Hoaka, byłego już perkusistę Brutal
  Truth. Na koncie kilka dużych płyt, uznanie fanów na całym świecie, a
  przede wszystkim unikalny i rozpoznawalny styl mocno zakorzeniony w
  grind core. Na split dostarczyli cztery nowe, specjalnie nagrane na to
  wydawnictwo utwory.Dodatkowym atutem jest świetna oprawa graficzna
  przygotowana przez Łukasza, wokalistę Antigama. Do wyboru dwa limitowane
  do 250 sztuk kolory płyt: czerwony i biały.

  Zamówienia na www.fatassrecords.com


  www.fatassrecords.com
  www.facebook.com/FatAssRecords
  fatassrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/Antigama/
  www.facebook.com/tfdgrind/

  added by: Olo
  source: Fat Ass Records

  Fat Ass RecordsAntigamaTotal Fucking Destruction


 • Drugi album Craven Idol (uk) wiosną

  2017-02-09

  Na 14 kwietnia zapowiedziana została premiera drugiej pełnowymiarowej płyty londyńskiej black/thrash metalowej załogi Craven Idol, odwołującej się w swojej twórczości do dokonań m.in. wczesnego Bathory, Gospel Of The Horns, Manilla Road, Master's Hammer czy Inquisiton. Płyta zatytułowana "The Shackles Of Mammon", której produkcją zajął się Dave Chandler z Esoteric, wydana zostanie nakładem Dark Descent Records, a złoży się na nią 8 niezwykle smakowicie brzmiących kawałków.

  Tracklista:
  1 Pyromancer
  2 A Ripping Strike
  3 Black Flame Divination
  4 The Trudge
  5 Dashed to Death
  6 Mammon Est
  7 Hunger
  8 Tottering Cities of Men

   www.facebook.com/Craven-Idol-158945044134965/

  added by: Paweł Palica
  source: Dark Descent Records

  craven idoldark descentmammon


 • Pełnoczasowy debiut Possession (bel) 7 kwietnia

  2017-02-09

  Na 7 kwietnia ustalona została przez Invictus Productions (wersja CD) i Iron Bonehead Productions (wersja winylowa) premiera długo oczekiwanego, pełnoczasowego debiutu belgijskiego, black/death metalowego Possession. Płyta nosi tytuł "Exorkizein". Została napisana przez zespół w około rok, bez przerw w koncertach. Nagrania miały miejsce w Blackout Multimedia, gdzie cały proces nadzorował Phorgath (Enthroned, Emptiness). Na nowym materiale pojawili się już nowi muzycy Possession - w zespole nie wokaluje już Mestema - zastąpił go Viriakh, a nowym basistą jest S.Iblis. Za okładkę do "Exorkizein" odpowiada ponownie Chris Moyen, który stworzył logo zespołu oraz okładki do epek "Anneliese" i "1585-1646".

  Poniżej do odsłuchu utwór "Infestation - Manifestation - Possession":


   

  www.facebook.com/hisbestdeceit
  www.possessionrealm.com
  www.ironbonehead.de
  www.facebook.com/IronBoneheadProductions
  soundcloud.com/iron-bonehead-productions
  www.invictusproductions.net
  soundcloud.com/invictus-1
  invictusproductions666.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: fb.com/hisbestdeceit

  Possession


Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.

Fat Ass Records

Każda dupa może się podobać, czy to mała, czy w rozmiarze XXL. Na pewno znajdzie się ktoś komu taka też przypadnie do gustu, np. w Anglii z tego co zauważyłem to XXL ma największe branie ...