news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Conjureth (us) zadebiutuje w barwach Rotted Life Records i Memento Mori

  2021-05-09

  Kalifornijskie trio Conjureth (w składzie m.in. Wayne Sarantopoulos aka Elektrokutioner dobrze znany z  Father Befouled, Ghoulgotha, Encoffination i wielu innych) przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego długograja. Amerykańska Rotted Life Records wyda go na winylu i kasecie, a hiszpańska Memento Mori na CD. Data wydania wszystkich formatów to 26 lipca 2021.

  Jak czytamy w notce prasowej: "Conjureth powstał w 2018 roku z myślą o kontynuowaniu tradycji wykutych przez twórców Death Metalu. Czerpiąc wpływy od Florydy po Finlandię, Conjureth rozwija ohydę inspirowaną późnymi latami 80-tymi. Przez pewien czas Death Metal nie był pełen blastów, jaskiniowych riffów, przesadnie nisko strojonych gitar i przesadnie głębokich growli. Niestety, ta era była dość krótkotrwała. Ale wszyscy wiemy, że zrodziła najbardziej klasyczne materiały w tym gatunku. Conjureth wskakuje w tę w epokę Death Metalu z lat od 1986 do 1989 niosącego w sobie ogromną porcję thrash metalowych riffów i szczyptę technicznego podejścia, które zostały odkryte kilka lat później. To zespół, który celebruje przeszłość dając narodziny przyszłości. "

  Ich wcześniejszych materiałów posłuchać możecie na ich Bandcampie.

   

  www.facebook.com/conjureth
  conjureth.bandcamp.com
  www.rottedlife.com

  added by: Olo
  source: Rotted Life Records

  ConjurethRotted Life Records


 • Fear Factory (us) - video do pierwszego singla z nadchodzącej płyty

  2021-05-09

  Fear Factory opublikowali klip do pierwszego ujawnionego kawałka z ich nadchodzącej płyty "Aggression Continuum", którą Nuclear Blast planuje wydać 18 czerwca. "Aggression Continuum" to 10-ty studyjny album Fear Factory i znalazło się na nim 10 nowych utworów zespołu. Wideo do utworu "Disruptor" możecie obejrzeć > tutaj <.

  Preordery w sklepie Nuclear Blast lub na Mystic.pl

  Pomimo, że Burton C. Bell opuścił Fear Factory w zeszłym roku na "Aggression Continuum" wciąż możemy usłyszeć jego głos bowiem nagrania miały miejsce w 2017. Jest to więc ostatni album FF z jego udziałem.

  Jak opowiada Dino Cazares o nowym krążku: "Jest to jedno z tych osiągnięć, z którego jestem bardzo dumny i jestem niezmiernie podekscytowany, że w końcu się ukaże. Było masę personalnej walki, poświęceń i prawnych kwestii związanych z tym wydawnictwem. Prawie nie doszłoby do jego wydania, ale dzięki niezwykłej determinacji, masie ciężkiej pracy i nie poddawaniu się w walce jest on wreszcie gotowy, aby przedstawić go światu. Miałem poczucie, że po raz kolejny muszę udowodnić sobie, że potrafię zrobić kolejny materiał lepszy niż poprzedni. Posłuchajcie, a zrozumiecie! Ten album kipi wkurwieniem! Bez żadnego targowania się, bez uzasadniania, bez litości, wyrzutów sumienia i strachu. I w żadnym wypadku nie przestanie aż nie uzależni Cię od siebie. Musisz wciąż walczyć o przetrwanie w Kontinuum Agresji".

  Bell ogłosił swoje odejście z Fear Factory we wrześniu ubiegłego roku. Jak twierdził głównym powodem jego rezygnacji były zespołowe, prawne bitwy, które, jak twierdził doprowadziły go do 'finansowego paraliżu'. Zespół był mocno zaangażowany w procesy sądowe w ciągu ostatnich trzech lat, co uniemożliwiało każdej ze stron dalsze działania z Fear Factory, dopóki te nie zostaną rozwiązane. We wrześniu Cizares ujawnił, że wszystkie procesy wygrał.

   

  Spis kawałków:
  01. "Recode"
  02. "Disruptor"
  03. "Aggression Continuum"
  04. "Purity"
  05. "Fuel Injected Suicide Machine"
  06. "Collapse"
  07. "Manufactured Hope"
  08. "Cognitive Dissonance"
  09. "Monolith"
  10. "End Of Line"

  www.facebook.com/fearfactory
  fearfactory.com

  added by: Olo
  source: Mystic Productions

  Fear FactoryNuclear BlastDino CazaresBurton C. Bell


 • Cathexis (us) - nowy nabytek Willowtip z albumem w czerwcu

  2021-05-01

  Pochodząca z Austin w stanie Texas, wschodząca death metalowa siła o nazwie Cathexis podpisała papiery z Willowtip Records. Pierwszy album zespołu dla tej wytwórni (a trzeci w ich dyskografii) będzie nosił tytuł "Untethered Abyss" i ukaże się 25 czerwca na CD, winylu i w formatach cyfrowych.

  Jak czytamy w notce prasowej: "Untethered Abyss to kulminacja sześciu lat żmudnego procesu twórczego wielonarodowych talentów zebranych w celu stworzenia doskonale skrojonego i bezlitosnego, współczesnego death metalu.
  Untethered Abyss to osiem kawałków mocno skondensowanego death metalu z produkcją, która oddaje nieokiełznaną energię jaką każdy z członków zespołu emanuje podczas występów na żywo. Zespół skupia się na całościowym podejściu do tworzenia starając się tworzyć naturalnie płynące i zapadające w pamięć utwory, w których każdy riff ma swoje miejsce, zachowana jest wewnętrzna spójność i właściwy rozwój muzyki i nie ma tu miejsca na błądzenie po przypadkowych pomysłach.
  Cathexis dąży do tworzenia unikalnego i inteligentnego death metalu, będącego hołdem dla najbardziej elementarnych i najlepszych elementów gatunku.
  "

  Polecany dla fanów Gorguts, Necrophagist, Artificial Brain, Baring Teeth, Sunless.

  Posłuchaj utworu "Mortuus in Perpetuum":


  Pre-order: cathexistx.bandcamp.com/album/untethered-abyss

  Utwory:
  1. Horizonless Realm of Mechanical Retribution
  2. Given to the Colony
  3. Harrowing Manifestation
  4. Red Hook
  5. Library of Babel
  6. Mortuus in Perpetuum
  7. Isolated Malevolence
  8. Reanimated Kin

   

  Bębny i wokale nagrywano u Juliana Gargiulo w The Machine Shop w Dripping Springs, USA. Reamping i miksy zrobił Jeanne Strieder z berlińskiego Magma Art & Sound. Za mastering odpowiada Colin Marston z m.in. Behold The Arctopus i Dysrhythmia pracujący w swoim studio Menegroth a.k.a. The Thousand Caves w Queens, USA. Obraz na front namalował Rodrigo Pereira Salvatierra z Absolute.Desert_Art (Calama, Chile). Layout okładki zrobił Erik Bredthauer z Necro Blanca Photography (Leander, USA), a portrety Chris Vickroy (New Braunfels, USA).

  Skład:
  Ian Bishop: wokale
  Chris Hillam: gitara lewa
  Sam Kang: gitara prawa
  Oscar Martinez: bas
  Felix Garza III: bębny

  www.facebook.com/CathexisTexas
  www.instagram.com/cathexis_texas/
  cathexistx.bandcamp.com/
  www.willowtip.com/home.aspx
  willowtip.bandcamp.com
  www.facebook.com/willowtip
  www.instagram.com/willowtiprecords/
  www.twitter.com/willowtip
  open.spotify.com/user/nmuntgu1kihw9nn1ch3aavjlx

  added by: Olo
  source: Willowtip Records

  CathexisWillowtip Records


 • At The Gates (se) - klip do pierwszego singla z nadchodzącej płyty

  2021-05-01

  At The Gates upubliczniają pierwszy singiel ze swojego nadchodzącego albumu "The Nightmare Of Being". Utwór nosi tytuł "Spectre of Extinction" i widoczny poniżej klip do niego wyreżyserował Patric Ullaeus / www.rEvolver.s  Premiera "The Nightmare Of Being" zaplanowana została na 2 lipca 2021. Wydawcą zespołu pozostaje wciąż Century Media.

  Preordery ruszyły wczoraj: atthegates.lnk.to/TheNightmareOfBeingID


  www.atthegates.se​
  www.facebook.com/AtTheGatesOfficial
  twitter.com/atthegatesgbg​
  www.instagram.com/atthegates_official

  added by: Olo
  source: Century Media

  At The GatesCentury MediaPatric UllaeusCentury Media Records


 • Sphere (pl) - okładka nowej płyty

  2021-05-01

  Stołeczni death metalowcy ze Sphere chwalą się bardzo ładną okładką  swojego nadchodzącego albumu "Blood Era":

  "Prace nad czwartym albumem studyjnym idą całkiem nieźle, dlatego też chcielibyśmy skorzystać z okazji i zaprezentować Wam okładkę do Blood Era. Wymyślona i stworzona przez Michała "Perversor" Kaczkowskiego z "Cursed Art", ten cudownie groteskowy twór będzie ozdobą naszej kolejnej wyprawy w nieznane.

  Nowy album, nowi ludzie, nowa jakość. Bądźcie czujni. "

   

  damnedsphere.bandcamp.com/
  www.facebook.com/sphereband

  added by: Olo
  source: Michał / Sphere

  SphereMichał "Perversor" KaczkowskiCursed Art


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.