news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Deathhammer (no) na Black Silesia V

  2020-01-26

  Norwescy wojownicy Zła, giganci nowej fali staroszkolnego thrash - Deathhammer zostali zapowiedzeni na tegoroczną, piątą edycję Black SIlesia Open Air (5-6 czerwca, Gród Rycerski w Byczynie).

  Przypominamy, że oprócz nich zagrają:

  Exciter (ca)
  Sabbat (jp)
  Omen (us)
  Archgoat (fi)
  Sadism (cl)
  Doombringer (pl)

  > Wydarzenie na FB


  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  DeathhammerDiocletianBlack Silesia ProductionsBlack Silesia Open AirExciterSabbatOmenArchgoatSadismDoombringer


 • Nie żyje Sean Reinert (m.in. Cynic, Death)

  2020-01-26

  W wieku 48 lat zmarł Sean Reinert, perkusista znany doskonale z gry dla Cynic i m.in. nagrań bębnów na "Human" Death. Nieprzytomnego muzyka znalazł w domu w Kalifornii w piątkowy wieczór (24 stycznia) jego mąż Tom. Nie podano jednak przyczyn śmierci Seana.

  "Wciąż próbuję odtworzyć wydarzenia z ostatnich 24 godzin. Po powrocie z pracy znalazłem nieprzytomnego Seana leżącego na podłodze. Próbowałem go reanimować z pomocą operatora alarmowej linii 911. [Sean] został zabrany do szpitala w karetce. Nie jest znana przyczyna śmierci i zostanie wykonana sekcja zwłok. 3 tygodnie temu mieliśmy nasze coroczne badania lekarskie i byliśmy w dobrym zdrowiu. Sean nie miał żadnych problemów z narkotykami." - tak na Facebooku relacjonował Tom.

  "Fani, których tak uwielbiał stracili wpływowego i fenomenalnego perkusistę. Niektórzy z nas stracili męża, syna, brata, wujka i najlepszego przyjaciela" - napisali Tom i Patti, siostra zmarłego muzyka.

  Amerykanin był współzałożycielem grupy Cynic razem z gitarzystą i wokalistą Paulem Masvidalem, z którym razem występował do rozstania we wrześniu 2015 r. Perkusista wtedy przekonywał, że Cynic ponownie się rozpadł z powodu różnic na tle artystycznym i osobistym. Masvidal zaprzeczał tym twierdzeniom, uważając że grupa będzie nadal funkcjonować.

  W styczniu 2018 r. ukazał się utwór "Humanoid" - pierwsze nagranie Cynic bez udziału Reinerta (na perkusji zagrał Matt Lynch).

   

  www.seanreinert.com
  www.facebook.com/officialseanreinert

  added by: Olo
  source: muzyka.interia.pl

  Sean ReinertPaul MasvidalCynicDeathC-187


 • Midnight (us) -teledysk do utworu z nowej płyty

  2020-01-26

  W piątek, 24 stycznia, nakładem Metal Blade ukazał się nowy album  Midnight "Rebirth by Blasphemy". W dniu premiery wytwórnia upubliczniła teledysk do utworu otwierającego ten krążek - "Fucking Speed And Darkness". Jest to równocześnie pierwszy, oficjalny teledysk zespołu (pomijając wszelkie video koncertowe):

   

  Reżyserią obrazu zajmował się David Brodsky dla MyGoodEye - www.facebook.com/mygoodeye
  Produkcja: Allison Woest, Jarvis Leatherby oraz Shaun Vanek.

  Zamówienia na "Rebirth by Blasphemy" można składać na www.metalblade.com/midnight/

   

  midnightofficial.com
  www.facebook.com/midnightviolators
  www.instagram.com/midnightviolators

  added by: Olo
  source: Metal Blade

  MidnightMetal Blade RecordsDavid BrodskyMyGoodEye


 • Vader publikuje nowy utwór "Shock and Awe"

  2020-01-26

  Na początku roku Peter informował o tym, że sporą część roku 2019 spędzili w studio "nagrywając nowe, świeże piosenki. Nagraliśmy w sumie TRZY materiały, z których dwa zostały wydane: „EP „Thy Messenger” przez Nuclear Blast , w czerwcu oraz lokalnie, w Polsce singiel z dwoma kawałkami „Litania” przez Ermland Productions w grudniu. NOWA płyta - na którą tak wszyscy czekamy - nagraliśmy latem w Grindstone Studio z producentem Scottem Atkinsem wydana będzie przez Nuclear Blast na całym świecie w 2020 roku.". Konkrety przyszły w formie dźwiękowej dwa dni temu, na profilu youtube Vader upublicznił on, jeszcze bez żadnych oficjalnych zapowiedzi, nowy utwór "Shock and Awe":

   

   

  www.facebook.com/vader/
  vadernews.pl
  www.nuclearblast.de

  added by: Olo
  source: youtube / Vader

  VaderNuclear Blast


 • Maim (se) i Sacramental Blood (rs) na dwóch koncertach w Polsce w marcu

  2020-01-24

  Już w marcu zobaczymy na dwóch koncertach w naszym kraju dwie staroszkolne, death metalowe załogi odbywające wspólną trasę po Europie - szwedzki Maim oraz serbski Sacramental Blood. Ci pierwsi znani są z kultywowania tradycyjnego szwedzkiego gruzu na najwyższym poziomie, a serbska ekipa gra rasowego oldskula z wokalem, który nieodzownie kojarzyć się może z Van Drunnenem, Johnem Tardy i Marc'em Grewe. Zobaczyć ich będzie można 28 marca w Katowicach (klub muzyczny Faust; wydarzenie na FB) oraz 29 marca we Wrocławiu (Liverpool, wydarzenie na FB). Bilety w sprzedaży już za chwilę.  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  MaimSacramental BloodBlack Silesia Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.