news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Hostia (pl) - nowy album "Nailed" na początku listopada.

  2022-09-27

  "Trzy gwoździe nie wystarczyły? Naprawimy to piętnastoma."

  Hostia wraca ze swoim trzecim pełnym albumem. Mędrcy scenowi powiadają, że trzeci album w historii każdej grupy jest przełomowy. Trudno powiedzieć, czy w tym przypadku jest podobnie. Wyjątkowość jest niepoliczalna, łamanie schematów niewycenialne."Nailed" pokazuje, że nieświęty kwartet niczego nie musi, a robi wszystko. Nowa Hostia to niezobowiązująca, niczym nieograniczona zabawa konwencją ekstremalnej muzyki.

  Album nagrany tradycyjnie w JNS Studio. Za produkcję odpowiada Haldor Grunberg (Satanic Audio). Za oprawę graficzną oraz opracowanie dodatków klasycznie odpowiada Pachu Design. Wydawca: Deformeathing Prod. 

   

  Data wydania: 04.11.2022
  Przedsprzedaż: 21.10.2022
  CD wydany w standardowym jewel case + slipcase.
  Wersja vinyl w trzech wariantach:
  - Black (limit 350)
  - Grimace Purple (limit 100)
  - Grimace Purple with Gold Splatter (limit 50 + kolekcjonerskie dodatki)

  Hostia w sieci:
  www.churchofhostia.com
  www.facebook.com/hostiaband
  hostiametal.bandcamp.com/releases

  Deformeathing w sieci:
  www.deformeathing.com
  www.facebook.com/deformeathing
  www.deformeathing.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Deformeathing Production

  HostiaDeformeathing Production


 • Vader (pl) - zapowiedź serii koncertów krajowych na przełomie listopada i grudnia

  2022-09-25

  Z okazji 20-lecia albumu "Revelations" Vader informują o zorganizowaniu serii koncertów w naszym kraju na przełomie listopada i grudnia:

  VADERMANIAX !!!! Mamy zaskakującą - ale chyba dobrą - wiadomość dla naszych rodzimych Fanów w Polsce. Udało nam się wspólnie z Massive Music zorganizować serię koncertów klubowych w cztery weekendy na przełomie listopada i grudnia! Będą to z pewnością ostatnie koncerty Vader w 2022 roku - jak też w naszym kraju do wakacji 2023... Wyjątkową nutą tej trasy będzie album "Revelations", który w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Prócz dość znanych kawałków jak choćby "Epitaph" czy "Revelation of Black Moses" zagramy utwory, które nie były grane nigdy w całej historii Vader - wymieniając choćby "When Darkness Calls", "Wolftribe" czy "The Code". Set listę uzupełnimy oczywiście potężną dawką "wczesnego Vadera"  jak też serią klasyki Metalu w wersji zespołu. Przygotujemy się również w kwestii gadżetów...ale więcej szczegółow na ten temat za kilka chwil. Na całej trasie towarzyszyć nam będą Koledzy z bezlitosnego Insidius \m/ ZAPRASZAMY SERDECZNIE na krwawą muzyczną rzeź !!!!

  Daty koncertów:
  18.11.22 - Tychy / Underground
  19.11.22- Świdnica / Bolko
  20.11.22- Zielona Góra / Kawon
  25.11.22 - Siedlce / Rock Pub Lemmy
  26.11.22 - Sosnowiec-Kazimierz / MDK
  27.11.22 - Gostynin / Strefo Chaosu
  02.12.22 - Łomża / MDK-DST Popart
  03.12.22 - Zamość / Kazamata
  04.12.22 - Gomunice / Bogart
  08.12.22 - Toruń / OdNowa
  09.12.22 - B.Biała / Rude Boy
  10.12.22 - Krosno / Rock Klub Iron

   

  www.facebook.com/vader

  added by: Olo
  source: fb / Vader

  VaderMassive Music


 • Powrót Sceptic po 17 latach przerwy

  2022-09-24

  Już wkrótce, bo po 17 latach krakowski Sceptic uraczy nas nowym, studyjnym albumem zatytułowanym "Nailed to Ignorance". Warto dodać, że do obowiązków wokalisty wrócił Marcin Urbaś. Materiał na płytę zarejestrowano w Lateral Sound przy współpracy z Grzegorzem Środą (Kat&Roman Kostrzewski). Nad miksami i masteringiem pracował Piotr Mańkowski w Coverius (Turbo, Wolf Spider). Autorem okładki jak i zdjęcia zespołu jest Marcin Halerz, który również stworzył klip. Natomiast layoutem wydawnictwa zajął się Piotr Szafraniec. Premiera zaplanowana jest na 30 września bieżącego roku i ukaże się jako CD jewelcase, CD digipak oraz w formie limitowanego zestawu kolekcjonerskiego (pre-order).

  Poniżej teledysk do utworu "All I Can Devour":


  Tracklista:
  1. Mind Destroyer  
  2. Wolf as a Shepherd  
  3. Fate In My Hand
  4. Gaia  
  5. Wordbow
  6. All I Can Devour  
  7. The Sakkara Bird
  8. InHuman  
  9. Nailed to Ignorance

   

  Skład zespołu
  Marcin Urbaś – wokal
  Jacek Hiro – gitara
  Kuba Kogut – perkusja
  Paweł Kolasa – bas

  Sceptic powstał w 1994 roku (pierwotnie jako Tormentor, a od 1995 roku
  jako Sceptic) z inicjatywy Jacka Hiro. Do 2005 roku formacja zdołała
  wypuścić cztery studyjny albumy: "Blind Existence" (1999), "Pathetic
  Being" (2001), "Unbeliever's Script" (2003) oraz "Internal Complexity"
  (2005), które zostały wznowione w 2020 i 2021 roku przez wytwórnię
  Szataniec na CD oraz winylu.


  Facebook www.facebook.com/pages/Sceptic/113605028705418
  Instagram www.instagram.com/sceptic.band/
  Bandcamp scepticpl.bandcamp.com/
  Spotify open.spotify.com/artist/1Mlr46VuIungIRbiiAaL5H
  Youtube www.youtube.com/user/ScepticBand

  added by: Olo
  source: Solid Rock PR

  ScepticLateral SoundSzataniec


 • Worm (us) publikują singiel z nadchodzącxej EP "Bluenothing"

  2022-09-24

  "Shadowside Kingdom" to nowy singiel black/death/doom metalowego kolektywu Worm z Florydy. Utwór pochodzi z EP "Bluenothing", którą 20 Buck Spin wyda na LP, CD, kasecie i na wszystkich platformach cyfrowych 28 października. Winyl będzie zawierał plakat 24x36 cali i standardową wkładkę.  Jak czytamy w notce prasowej:

  "Po ogromnym przełomie w postaci "Foreverglade" w 2021 roku, wiatry z florydzkich bagien znów się wzburzają, gdy Worm inwokuje nocny zew "Bluenothing". Czteroutworowy, dwudziestosześciominutowy minialbum przepełniony jest złowieszczą, czarną melancholią pory nocnej i pokazuje, gdzie przebywali ciągle ewoluujący mieszkańcy mgły i jak odległe są obszary, w które mogą się jeszcze zapuszczać.

  Strona A "Bluenothing" zawiera dwa utwory z mitycznych sesji "Foreverglade", które pozostawały zamknięte w widmowych kryptach, ale są nie mniej mistrzowskie niż pozostałe sześć utworów, które ostatecznie na niego trafiły. Rzeczywiście, tytułowy utwór "Bluenothing" miał kiedyś być albumem bliżej "Foreverglade" i cały ten miażdżący ciężar i tajemniczy urok, który uczynił z tego opusu nowy klasyk, jest wciąz obecny na tych dwóch utworach. Utwory te mają jednak również dodatkowy wymiar czysto nekromantycznych strzępów za sprawą nowego gitarzysty Wrotha Septentriona (m.in. Atramentus, VoidCeremony, Chthe'ilist).

   

  Strona B ujawnia inny, ale uzupełniający całość stylistyczny kierunek, do którego nawiązywano w poprzednich wcieleniach, i który teraz został w pełni zaktualizowany - ukrytymi wymiarami niezgłębionej ciemności i mistycznością black metalu. "Invoking The Dragonmoon" to rytualne wrota otwierające się do tej mrocznej galaktyki, podczas gdy "Shadowside Kingdom" oznacza przybycie do odległej twierdzy, o zmierzchu, na skraju ciemności, gdzie tyraniczna, niebiańska nekromancja Phantomslaughtera może rozkwitać niezakłócona niepokojem śmiertelników i dzierżyć topór Nihilistycznego Manifesty tworząc tysiące iglic mrocznych, kaskadowych melodii. Jest to po prostu jeden z najlepszych utworów symfonicznego black metalu od czasu złotej ery tego stylu pod koniec lat 90-tych.

  I tak, dzięki "Bluenothing", era "Foreverglade" zostaje uroczyście zakończona i otwiera się kolejny rozdział fanatycznej sagi..."

  "Bluenothing" został zmiksowany i zmasterowany przez Stevie D w Soundlab z dodatkową inżynierią Hughesa Deslanriersa. Okładka została stworzona przez Brada Moore'a, logo Worm jest autorstwa Yuri Kahana, okładka "Bluenothing" i grafiki wewnętrz są autorstwa Marka Riddicka, grafika i sztylet autorstwa Marka Jarrella, Draconian Sigil autorstwa Nightmare Imagery oraz obramówka Dragonmoon Throne autorstwa J. Slaughtera. Zdjęcia zespołu zostały kserowane przez Skograt, a układem/projektem płyty zajęli się Phantomslaughter, J. Slaughter i Chimere Noire. Wydawca poleca "Bluenothing" fanom Disembowelment, Abigor, Thorns Of The Carrion, Limbonic Art, Ceremonium, Evoken, Emperor, Obtained Enslavement, Atramentus, Unholy, czy Arcturus.

   

  www.instagram.com/wormgloom
  wormgloom.bandcamp.com
  www.20buckspin.com
  listen.20buckspin.com
  www.facebook.com/20buckspin
  twitter.com/20buckspinlabel
  www.instagram.com/20buckspinlabel

  added by: Olo
  source: Earsplit PR

  Worm20 Buck SpinStevie DSoundlabHughes DeslanriersBrad MooreYuri KahanMark RiddickJ. SlaughterSkogratPhantomslaughter


 • Varathron (gr) ujawniają tytuł nowego albumu w klipie wideo

  2022-09-21

  Greccy weterani z Varathron pracują nad nowym albumem, następcą "Patriarchs of Evil" z 2018. Formacja wypuściła klimatyczny trailer, w którym możemy usłyszeć trochę nowej muzyki i poznać tytuł nadchodzącego albumu:


  Perkusję nagrano w Noisyland Recordings. Reszta albumu zostanie zarejestrowana w Suncord Audiolab; "The Crimson Temple" ukaże się nakładem Agonia Records. Datę wydania poznamy wkrótce.

  Komentarz zespołu: "Nowa płyta staje się rzeczywistością. Po raz kolejny wyruszamy w podróż pod ciemnym niebem. W tej chwili nie możemy wiele odsłonić, ale możemy obiecać, że włożyliśmy w to nasze serce i duszę. Z czystą pasją jesteśmy teraz w samym sercu kreacji".

  "Nigdy nie zapomnimy wyrazić naszej głębokiej wdzięczności za Wasze ogromne wsparcie przez te wszystkie lata. Więcej ekscytujących wiadomości nadejdzie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wraz z długo skrywanym sekretem, na temat którego milczeliśmy od dwóch lat".

   "Nie możemy się doczekać by się wszystkim podzielić! Biada Piekielnej Nocy! Na tronie w Otchłani!"

  Koncerty:
  15/10/2022 – Metal Gates Festival, Bucharest, RO
  05/11/2022 – Winter Rising Festival, Bessancourt, FRA
  20/11/2022 – Iron Fest, Yerevan, AM
  28/01/2023 – Rites of North, Oulu, FI
  19/05/2023 – Steelfest Open Air, Hyvinkää, FI

  Skład:
  Stefan Necroabyssious - wokal
  Achilleas C - gitara
  Sotiris - gitara
  Stratos - bass
  Haris - perkusja


  VARATHRON on-line:
  Website: varathron.com
  Webshop: shop.varathron.com
  Facebook: www.facebook.com/VarathronOfficial/
  YouTube: www.youtube.com/user/VarathronTV
  Instagram: www.instagram.com/varathron_official/

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  VarathronAgonia RecordsNoisyland RecordingsSuncord Audiolab


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.