news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Pierwszy utwór Labyrinth Entrance (pl) w sieci

  2017-10-19

  Rąbka tajemnicy, związanego ze swoim debiutanckim albumem, uchylił jednoosobowy projekt Labyrinth Entrance, za którym stoi Hunger (Stillborn, Horror of Naatu). Wiadomo, że krążek będzie nosił tytuł "Monumental Bitterness", ukaże się pod koniec roku nakładem Godz Ov War Productions, w sieci udostępniony został także pilotujący go utwór "Canto III" (KLIK).

   Szczegóły wkrótce.

  added by: Paweł Palica
  source: Godz Ov War Productions

  Labyrinth Entrancegodz ov war


 • Książka o fińskiej scenie black metalowej już 1 listopada

  2017-10-19

  Na 1 listopada współpracująca ze Svart Records oficyna Svart Publishing zapowiedziała premierę książki "The Devil's Cradle - The Story of Finnish Black Metal". Jest to prawie 500-stronicowe kompendium wiedzy o fińskim black metalu autorstwa Tero Ikäheimonena.

  Tero Ikäheimonen, dziennikarz na co dzień mieszkający w Helsinkach przeprowadził ponad 50 wywiadów, przeprowadzonych w latach 2014-2017 i wprowadzających w szalony świat bezkompromisowego fińskiego black metalu, począwszy od późnych lat 80-tych aż po czasy współczesne. A przewodnikami będą między innymi: Beherit, Impaled Nazarene, Barathrum, Archgoat, Azazel, Diaboli, Darkwoods My Betrothed, Horna, Vornat, Thy Serpent, Wanderer, Urn, Black Dawn, ...And Oceans, Musta Surma, Alghazanth, Azaghal, Warloghe, Behexen, Clandestine Blaze, Satanic Warmaster, Ride For Revenge, Goatmoon, IC Rex, Charnel Winds, Cosmic Church, Saturnian Mist, Rienaus czy też Abyssion.

  Więcej szczegółów: www.facebook.com/The-Devils-Cradle-406077333070793

  Preorder: www.svartrecords.com/product/the-devils-cradle


  added by: Olo
  source: 7Gates

  Tero IkäheimonenSvart RecordsSvart Publishingbooks


 • Pestilence (hol) - nowy album w marcu 2018

  2017-10-19

  Patrick Mameli, który zreformował w zeszłym roku Pestilence w kompletnie odświeżonym składzie, zapowiada wydanie nowego, ósmego już studyjnego krążka na marzec 2018 r. Album ma nosić tytuł "Hadeon" i ma zawierać "death metalowy atak w 13 utworach łaczących staroszkolne korzenie Pestilence, charakterystyczny dla zespołu progresywny charakter i zabójczą produkcję, który z pewnością przypadnie do gustu tak starym, jak i nowym fanom". Front płyty zdobić będzie widoczny poniżej obrazek autorstwa Santiago Francisco Jaramillo z Triple Seis Design (Lock Up, Dying Fetus, Inquisition), którego koncept "opiera się na wielowarstwowej rzeczywistości, obecności obcych i negatywnych częstotliwościach".

  Wydawcą "Hadeon" będzie Hammerheart Records, która jest obecnie w trakcie wznawiania czterech pierwszych albumów zespołu nagrywanych dla Roadrunner. Formy wydania to podwójne deluxe CD i wysokiej jakości winyle. Zamawiać można tutaj.

   

  www.facebook.com/Pestilenceofficial
  www.pestilence.nl
  www.facebook.com/hammerheartrecords
  www.hammerheart.com

  added by: Olo
  source: fb.com/Pestilenceofficial

  PestilenceHammerheart RecordsSantiago Francisco JaramilloTriple Seis Design


 • Necrophobic (swe) zapowiadają nowy album na luty 2018

  2017-10-19

  Szwedzcy weterani diabolicznego death metalu z Necrophobic zapowiadają swój ósmy studyjny album na 23 luty 2018 r. Wydawcą pozostaje oczywiście Century Media Records. Jak dowiadujemy się z notki prasowej: "Necrophobic są aktualnie w studio, gdzie kontynuują swą podróż mroczną ścieżką, która obrali na wydanej ostatnio epce "Pesta" - nigdy nie kłaniając się, nigdy nie schodząc z obranej drogi, zawsze pozostając wiernym swojej wizji antycznego, północnego Zła. Przygotujcie się na prawdziwy sataniczny death metal!"

   

  Aktualny line-up zespołu:
  Anders Strokirk – wokal
  Sebastian Ramstedt – gitara
  Johan Bergebäck – gitara
  Alex Friberg – bas
  Joakim Sterner – bębny

  www.centurymedia.com
  www.facebook.com/necrophobic.official
  www.necrophobic.net/
  www.youtube.com/user/Necrostar
  www.instagram.com/necrophobic.official
  www.twitter.com/necrophobic_666

  added by: Olo
  source: Century Media

  NecrophobicCentury MediaCentury Media Records


 • Czwarta płyta Desolate Shrine (fin) wkrótce

  2017-10-18

   Fińscy death metalowcy z Desolate Shire szykują się do wydania swojego czwartego już pełnowymiarowego albumu. Krążek o niezwykle do zawartości adekwatnym tytule "Deliverance from the Godless Void" wydany zostanie przez Dark Descent Records, premiera przewidziana jest na 10 listopada. Jednego z kawałków możecie posłuchać wciskając "play" poniżej.


  Tracklista:

  The Primordial One

  Lord of The Three Realms

  Unmask the Face of False

  The Waters of Man

  The Graeae

  Demonic Evocation Prayer

  The Silent Star

  ...Of Hell

   https://www.facebook.com/desolateshrine/


  added by: Paweł Palica
  source: Dark Descent Records

  desolate shrinedark descent


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.