news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Forgotten Tomb (it) - tytułowy utwór z nadchodzącej płyty

  2020-04-02

  Włoscy black/doom metalowcy Forgotten Tomb ujawnili tytułowy utwór z nadchodzącej płyty, "Nihilistic Estrangement". Album ukaże się 8 maja nakładem Agonia Records. Nowego utworu można posłuchać już teraz, tutaj:


  W dniu jutrzejszym singiel ukaże się na Spotify oraz na innych platformach.

  Dziesiąty album w karierze zespołu oraz następca "We Owe You Nothing" sprzed trzech lat otrzymał okładkę autorstwa Paolo Girardi (Power Trip, Bell Witch, Inquisition). Jest to obraz, namalowany specyficznie na potrzeby nowego albumu.

  W długim komentarzu, zespół odniósł się do pracy nad albumem, oczekiwań dotyczących muzyki oraz tekstów: "Nihilistic Estrangement to nasz dziesiąty album, który otwiera nowy rozdział w karierze zespołu i prawdopodobnie nową trylogię. Brzmi inaczej niż nasz poprzedni krążek. Koncepcja, która stała za nagraniem, to chęć oderwania się od wszystkich obecnych trendów, tak w charakterze stylu, jak i samej produkcji. Chcieliśmy aby album brzmiał ponadczasowo. W studiu używaliśmy mikrofonów z lat 60tych i 70tych, graliśmy na instrumentach z wczesnych lat 80tych, urzywaliśmy analogowych taśm i konsoli. Nagrywaliśmy go tak jak nagrywano stare albumy, sprzed czterdziestu laty. Od strony muzycznej, album nawiązuje do naszych wszystkich dotychczasowych dokonań, w tym pierwszych albumów, jakie nagraliśmy. Jest bardzo odświeżający i personalny. To czysta esencja Forgotten Tomb. Teksty odwołują się do różnych rzeczy, a w przeważającej mierze do mentalnego odosobnienia od współczesnego świata. Są o odmowie uczestnictwa w tym co dzieje się wokół nas i odnajdywaniu ukojenia w wewnętrznym świecie, do którego nikt nie może wejść. Są bardzo mizantropijne, nawet jeśli ten termin zestarzał się w ostatnich latach".

  "Nihilistic Estrangement" został wyprodukowany przez Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio (wokal, gitara) i zmiksowany przez Alessandro "Algol" Comerio (bass). Jack Control odpowiada za mastering albumu w Enormous Door Studios (Darkthrone, Aura Noir, Martyrdod).


  Utwory:
  1. Active Shooter
  2. Iris' House Pt. I
  3. Iris' House Pt. II
  4. Distrust³
  5. Nihilistic Estrangement
  6. RBMK

  Formaty:
  - Jewelcase CD.
  - Digisleeve CD.
  - Czarny vinyl.
  - Oceaniczny winyl w jasno zielonym kolorze.
  - Świecący w ciemności winyl w drewnianym boksie
  (z plakatem, naszywką, metalową przypinką i digisleeve CD).
  - Koszulka.
  - Pliki cyfrowe.

  Skład:
  Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio - wokal, gitara
  Alessandro "Algol" Comerio - bass
  Kyo-Naam "Asher" Rossi - perkusja

  Pre-orders:
  www.agoniarecords.com/forgottentomb

  FORGOTTEN TOMB on-line:
  Website: www.forgottentomb.com
  Facebook: facebook.com/Official.Forgotten.Tomb/
  Instagram: www.instagram.com/officialforgottentomb/
  Bandcamp: officialforgottentomb.bandcamp.com/
  Spotify: open.spotify.com/artist/56sxMCmVq5a2AZlmz39YOW

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tinyurl.com/agoniashop
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  Forgotten TombAgonia RecordsPaolo GirardiFerdinando "Herr Morbid" MarchisioAlessandro "Algol" ComerioJack ControlEnormous Door Studios


 • Aversio Humanitatis (sp) nowym nabytkiem Debemur Morti Productions

  2020-03-28

  Hiszpańska, black metalowa grupa Aversio Humanitatis dołączyła do Debemur Morti Productions i ujawnia szczegóły swojego nadchodzącego albumu "Behold The Silent Dwellers".

  Album ukaże się 19 czerwca (CD, winyl, formaty cyfrowe), a za jego produkcję, miksy i mastering odpowiada lider i założyciel zespołu - S. (git. i bas), który ma swoje studio o nazwie The Empty Hall. Sentient Ruin Laboratories wyda także limitowaną kasetę z tym materiałem.


  Jak czytamy w notce od wydawcy:"
  "Behold The Silent Dwellers" to otchłań wirującego, hebanowego dysonansu wykorzystującego wiry przygnębiającej psychodelii i nieubłaganej brutalności do zaakcentowania złowrogiego, black metalowego rdzenia.
  Dźwiękowa manifestacja megalopolitycznego patosu, betonowego horyzontu i zimnych, dystopijnych krajobrazów miejskich. Stoi wysoka, przerażająca niczym ruiny niezliczonych metropolii, które człowiek za sobą pozostawi.

  "Behold The Silent Dwellers" to przejmujący wynik połączenia muzycznych umiejętności i bezkompromisowej wizji. (...) Kontynuując brzmienie swojej poprzedniej epki
  ("Longing for the Untold" z 2017) i przenosząc je do niepokojącego i misterniej utkanego kosmosu zmysłów, "Behold The Silent Dwellers" jawi się jako spacer poprzez upiorne pozostałości po opuszczonych miastach, po których prowadzi nas bezlitosny, dysonansowy black metal.

  Utworu "The Wanderer Of Abstract Paths" możemy słuchać na Bandcamp lub na Youtube:


   

   

  aversiohumanitatis.com/
  aversiohumanitatis.bandcamp.com
  www.facebook.com/aversiohumanitatis

  www.debemur-morti.com
  debemurmorti.aisamerch.com/
  www.facebook.com/debemurmorti
  dmp666.bandcamp.com
  www.instagram.com/debemurmorti/

  added by: Olo
  source: Debemur Morti Productions

  Aversio HumanitatisDebemur Morti ProductionsSentient Ruin Laboratories


 • Earth Rot (au) publikują koncertowe video

  2020-03-23

  Australijscy black/death metalowcy z Earth Rot, którzy po wydaniu swojego nowego albumu "Black Tides of Obscurity" (dostępny od 6 marca 2020 via Season of Mist) zagrali zaledwie kilka koncertów w swoim kraju, po czym wszelkie dalsze plany koncertowe muszą, jak większość zespołów odłożyć na później, publikują koncertowe video do utworu "Bestial Shadow Forest" pochodzącego z ich poprzedniego krążka "Renascentia". Nagrania zarejestrowane zostały na koncercie w Tokyo w 2017 roku, na ich trasie z Fleshgod Apocalypse i Psycroptic.

   

  "Black Tides Of Obscurity" można wciąż zamawiać w rozmaitych formatach tutaj: shop.season-of-mist.com/list/earth-rot-black-tides-of-obscurity

   Stream całego albumu dostępny na kanale Season of Mist: www.youtube.com/watch?v=Y-v0z0sj8ik


  www.earthrotaus.bandcamp.com
  www.facebook.com/earthrotband
  www.instagram.com/earthrot
  www.twitter.com/earthrotaus

  added by: Olo


  Earth RotSeason of Mist


 • Avulsed (sp) mają nowego pałkera

  2020-03-21

  Weterani death metalu z Hiszpani - Avulsed ogłosili zmianę na stanowisku bębniarza:

  "Nasz pech do perkusistów trwa i 15 miesięcy po zatrudnieniu Rafael Aritmendi ogłosił on, że ze względu na swoje studia opuszcza zespół i wraca do Bukaresztu, nie mogąc pogodzić nauki z obowiązkami w zespole. Był to dla nas kompletnie niespodziewany news, ale przyjęliśmy go ze zrozumieniem i życzymy Rafaelowi wszystkiego najlepszego w jego życiowych planach.

  Nie tracąc ani chwili skontaktowaliśmy się z naszą pierwotną opcją: Jorge Uterą, pałkerem Holycide, gdzie udziela się także nasz frontman - Dave Rotten. Jorge miał okazję zagrać już z nami dwa koncerty w grudniu, gdy zastępował Rafaela i udowodnił, że jest nie tylko znakomitym partnerem z wysokimi umiejętnościami technicznymi, ale także doskonałą osobą, które, dzięki 6-letniej znajomości, będzie w stanie szybko i bezproblemowo w stanie zintegrować się z zespołem."

  Z nowym bębniarzem zespół nie tylko ćwiczy repertuar koncertowy, ale także pisze  nowe kawałki, które planują nagrać pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku.

   

  www.facebook.com/pages/Avulsed-Official/103974539679454
  avulsed.bandcamp.com/
  www.avulsed.com/

  added by: Olo
  source: Xtreem Music PR

  AvulsedHolycideXtreem MusicRafael AritmendiJorge Utrera


 • Death metalowy Obscene (us) zadebiutuje w Blood Harvest; posłuchaj pierwszego singla

  2020-03-09

  Stacjonująca w Indianapolis death metalowa horda Obscene podpisała papiery ze szwedzką Blood Harvest na wydanie ich debiutanckiego albumu"The Inhabitable Dark". Ma ona trafić do sprzedaży w maju na CD, winylu i w formacie cyfrowym. Pierwszy udostępniony utwór zatytułowany jest "Isolated Dumping Grounds":

   

  Wokalista Kyle Shaw przybliża nam jego szczegóły:

  "Utwór 'Isolated Dumping Grounds' jest o człowieku, który zabija pomimo, że tego nie chce. Gdy tylko znajduje jakieś dogodne, ustronne miejsce do porzucenia ciała to ta potrzeba całkowicie go pochłania, aż do momentu, gdy przestaje kontrolować swoje impulsy. Pod względem muzycznym jest to wielki krok pod kątem agresji i energii. Lubimy wciąż nasze demo 'Sermon to the Snake', ale zgadzamy się też wszyscy, że zabrakło na nim nacisku na odpowiednią  atmosferę i materiał ten potrzebował większego zrównoważenia.

  Dołączenie zarówno Mike'a (gitara) jak i Roya (bas) zainicjowało prawdziwą progresję w stosunku do demówki. Tytuł 'The Inhabitable Dark' (tłum. 'Niezamieszkiwalny mrok') zainspirowany został książką Jacka Ketchuma "Rudy", w której główny bohater wchodzi w ową niezamieszkiwalną ciemność, aby dokonać zemsty na swoich wrogach w tej historii. Przewijającym się motywem wszystkich tekstów na płycie jest właśnie człowiek popchnięty do takiego punktu i konsekwencje, które z tego wynikają."


  Nagrania "Isolated Dumping Grounds" miały miejsce w Earth Analog Studios w Tolono, IL latem 2018. Stylistycznie jest to death metal na styku z thrash w stylu wczesnej Florydy i Holandii, z nawiązaniami do szkoły brytyjskiej, skandynawskiej i nowojorskiej. Za okładkę odpowiada Mark Riddick i jest to chyba jedna z jego lepszych prac.

  Lista utworów na "The Inhabitable Dark":
  1. Without Honor and Humanity
  2. Bless the Giver of Oblivion
  3. All Innocence Burns Here
  4. They Delight in Extinction
  5. Black Hole of Calcutta
  6. Isolated Dumping Grounds
  7. This is He Who Kills
  8. The Inhabitable Dark 

  Produkcja i miksy: Carl Byers @ Clandestine Arts Recording.
  Mastering: Damian Herring @ Subterranean Watchtower Studios.

   

  facebook.com/obsceneDM
  obscenedeathmetal.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  ObsceneBlood Harvest RecordsMark Riddick


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.