news

the newest reviews

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

news

 • Nowy album Teitanblood (esp) w sieci

  2019-10-18

  Oficjalną premierę miał dzisiaj nowy długograj hiszpańskich death/black metalowców z Teitanblood - "The Baneful Choir". Album ukazał się nakładem Norma Evangelium Diaboli, na stronie tejże francuskiej wytwórni można go kupić, na szczęście całość została też udostępniona do odsłuchu. I co tu dużo gadać - kult i smołą leją się ze ścian. 

   Tracklista:

  1. Rapture Below

  2. Black Vertebrae

  3. Leprous Fire

  4. Ungodly Others

  5. Inhuman Utterings

  6. Insight

  7. ...of the Mad Men

  8. The Baneful Choir

  9. Sunken Stars

  10. Verdict of the Dead

  11. Charnel Above

  www.noevdia.com/

  teitanblood.bandcamp.com

  added by: Paweł Palica
  source: Norma Evangelium Diaboli

  teitanbloodnorma evangelicum diabolibaneful choir


 • Havohej (us) zapowiada trzeciego długograja

  2019-10-09

  Za nieco ponad miesiąc przypomni o sobie weteran amerykańskiej sceny black metalowej Paul Ledney. Jego jednoosobowy projekt Havohej w porozumieniu z Hells Headbangers Records wyda 15 listopada album zatytułowany "Table of Uncreation", na który złoży się dziewięć dźwiękowych plugastw daleko wykraczających poza granice black metalu. Jak to brzmi, możecie sprawdzić już teraz. 

   Tracklista:

  1. God of All Constellation

  2. Holy Blood Holy Grail

  3. The Black King

  4. Seven Jinn

  5. Impossible Force

  6. Table of Uncreation

  7. All Time Is Now

  8. Before Them And Behind Them

  9. Fatir


  havohej.bandcamp.com/album/table-of-uncreation

  www.hellsheadbangers.com

  www.facebook.com/hellsheadbangers.com

  www.hellsheadbangers.bandcamp.com

  added by: Paweł Palica
  source: Hells Headbangers

  havohejhells headbangerstable of uncreation


 • The Skull (us) zamiast... Trouble na Hammer Of Doom 2019

  2019-10-09

  Organizatorzy festiwalu Hammer Of Doom poinformowali, że z udziału w tegorocznej edycji imprezy wycofała się amerykańska legenda sceny doom metalowej, czyli Trouble. Dla tych, którzy na festiwal się wybierają, strata to jednak niewielka, bo w zastępstwie zagra The Skull, którego frontmanem jest Eric Wagner, a basistą Ron Holzner, a set koncertowy składał się będzie tylko i wyłącznie z kawałków Trouble, ze szczególnym naciskiem na "Psalm 9". 

  14. edycja Hammer Of Doom odbędzie się w dniach 15 - 16 listopada w niemieckim Wurzburgu. Na scenie prócz The Skull pojawią się Uli Jon Roth, Antimatter, Orodruin, Crestfallen Queen, Atlantean Kodex, Scald, Swallow The Sun, Lord Vicar, Khemmis, Mirror Of Deception, Messa, Tanith, Iron Walrus i Thronehammer.

  www.facebook.com/Hammerofdoomfestival

  added by: Paweł Palica
  source: Hammer Of Doom Festival

  hammer of doomskullatlantean kodexscald


 • Nowa płyta Teitanblood (esp) na dniach

  2019-10-03

  Na 18 października zapowiedziana została premiera trzeciego pełnowymiarowego albumu hiszpańskich death/black metalowych szaleńców z Teitanblood. "The Baneful Choir" ukaże się nakładem Norma Evangelium Diaboli, żadnych dźwięków niestety jeszcze nie udostępniono. Okładkową grafikę wykonał Timo Ketola. 

  Tracklista:

  1. Rapture Below

  2. Black Vertebrae

  3. Leprous Fire

  4. Ungodly Others

  5. Inhuman Utterings

  6. Insight

  7. ...of the Mad Men

  8. The Baneful Choir

  9. Sunken Stars

  10. Verdict of the Dead

  11. Charnel Above


  teitanblood.bandcamp.com/

  noevdia.bandcamp.com/

  added by: Paweł Palica
  source: Teitanblood

  teitanbloodnorma evangelicum diabolibaneful choir


 • Demo Voimaton (us) dla Blood Harvest

  2019-09-28

  Chicagowscy death metalowcy z Voimaton podpisali kwity ze szwedzkim labelem Blood Harvest, a pierwszym efektem tej współpracy będzie wydanie ich debiutanckiego dema, dla zmyłki zatytułowanego "Demo 2019". Z zapowiedzi wynika, że ich muzyka to wypadkowa tego, co znamy z dokonań Cianide, Saint Vitus i fińskiej sceny death metalowej, w praktyce... trudno się z takim postawieniem sprawy nie zgodzić. Sprawdźcie zresztą sami, bo materiał został już w całości udostępniony w sieci. Zespół zapowiada, że pełnowymiarowego debiutu, oczywiście w barwach Blood Harvest, spodziewać można się w przyszłym roku. 

   

  Tracklista:

  1. Erudition

  2. Primal

  3. Apotheia

  bloodharvestrecords.bandcamp.com

  www.facebook.com/voimatonDDM/

  added by: Paweł Palica
  source: Blood Harvest

  Voimatondemoblood harvest


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.