news

the newest reviews

Mortiferum

Disgorged from Psychotic Depths ___2019
Wyrobioną opinię dzięki świetnej demówce z 2017 przyszedł czas zweryfikować na pierwszym pełnoczasowym materiale. I choć brzmienie zostało teraz nieco odarte z wczesnej surowości to, w ostatecznym rozrachunku dostajemy jak najbardziej godną kontynuację dotychczasowej wizji studziennego death/doom metalu z mocnym piętnem fińskich wzorców. Zwraca uwagę telepiący bebechami i zdecydo...

Straight Hate

Black Sheep Parade ___2019
Jeżeli przebieraliście nerwowo nogami wypatrując premiery nowego krążka Straight Hate i z pewnym niepokojem czekaliście na to, jak zabrzmią najnowsze numery, w których, wedle zapowiedzi, miały pojawić się nawet elementy black metalu, to możecie odetchnąć z ulgą i bez najmniejszych obaw wrzucić płytę do odtwarzacza. Podobnie jak w przypadku debiutu, tak i tym razem mamy do czynien...

news

 • Exciter na Black Silesia Open Air V

  2019-12-05

  Znakomitą wiadomość przekazała wczoraj agencja Black Silesia Productions - na ich specjalne zaproszenie przylecą do naszego kraju legendarni prekursorzy speed metalu - kanadyjski Exciter.  W ramach piątej edycji Black Silesia Open Air (5-6 czerwca 2020, Gród Rycerski w Byczynie) zagrają oni aż dwa koncerty. Pierwszego dnia festiwalu Exciter zagra oldschoolowy set z wyłączeniem utworów z pierwszej płyty; w drugi dzień - na specjalne życzenie organizatorów zaprezentują "Heavy Metal Maniac" w całości.

  Jak czytamy w notce od organizatorów: "Heavy Metal Maniac" jest uważana nie tylko za najważniejszą płytę w dyskografii zespołu, ale również za jedną z najbardziej wpływowych płyt w speed metalu; nie mogliśmy więc powstrzymać się od poproszenia zespołu o zaprezentowanie jej w całości. Ku naszemu zdziwieniu zespół zgodził się.

  Będzie to oczywiście pierwsza wizyta Exciter w Polsce. Bilety w sprzedaży już w przyszłym tygodniu.

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/557484028335127/


  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  ExciterBlack Silesia ProductionsBlack Silesia Open AirSabbat


 • Reaper (swe) zadebiutuje w barwach Iron Bonehead

  2019-12-04

   Po wydanym na początku tego roku  demo "Ravenous Storm of Piss" szwedzki duet Reaper idzie za ciosem i na początku 2020 roku zadebiutuje pełniakiem - cały czas w barwach Iron Bonehead. Płyta ma nosić znamienny tytuł "Unholy Nordic Noise" i ukaże się 31 stycznia na CD i winylu. Stylistycznie zespół pozostaje w duchu trzech utworów, które niektórzy mogli poznać już ze wspomnianej kasety (zostały tu one z resztą nagrane ponownie) - antyczny, opętany Złem metal oddający hołd pierwszej fali black metalu - pełen pierwotnego, jaskiniowego mroku i atakujący z surową furią. W sumie znajdzie się na nim 10 utworów plus intro i outro zamknięte w niecałych 29 minutach.

  Posłuchajcie utworu "Horn of Hades":  www.ironbonehead.de
  ironboneheadproductions.bandcamp.com
  www.facebook.com/IronBoneheadProductions

  added by: Olo
  source: Iron Bonehead Productions

  ReaperIron Bonehead Productions


 • Cult of Fire (cz) i Malokarpatan (sl) w kwietniu w Polsce

  2019-11-29

  Left Hand Sounds we współpracy z Obscure Promotion z dumą prezentuje jedyny w Polsce koncert czeskiej, black metalowej formacji Cult of Fire. Po około 30 pojedynczych, festiwalowych koncertach, Cult of Fire wyruszy
  w pierwszą trasę koncertową w swojej historii. Towarzyszyć im będzie
  słowacki Malokarpatan. W naszym kraju zagrają 25 kwietnia 2020 w poznańskim Klubie U Bazyla.

  Bilety:
      60 PLN (limitowana pula promocyjna)
      70 PLN (przedsprzedaż )
      80 PLN w dniu koncertu

  dostępne na lefthandsounds.org/bilety oraz w Rock Long Luck od 15 stycznia.

  www.facebook.com/events/483789805570336/


  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  Cult of FireMalokarpatanLeft Hand SoundsObscure Promotion


 • Necropsy (fin) - nowa EP, utwór do odsłuchu

  2019-11-29

  Weterani fińskiej sceny death metalowej, pochodzący z Lahti Necropsy, których demówki z przełomu lat 80-90-tych wspominają dziś z rozrzewnieniem wszyscy tapetraderzy, zakończyli właśnie prace nad swoim nowym wydawnictwem - 4-utworową epką zatytułowaną "Exitus". Xtreem Music zapowiada jej wydanie na 21 stycznia, a w my w międzyczasie możemy posłuchać pierwszej zajawki w postaci utworu "Butcherado":

   

   Pełna tracklista "Exitus":
  1. Meat Ceremony
  2. Fucking Dead
  3. 206 Motives
  4. Butcherado

   

  b.link/necropsy
  youtu.be/oCVJ69m2dsQ
  soundcloud.com/xtreemmusic

  added by: Olo
  source: Xtreem Music PR

  NecropsyXtreem Music


 • Thy Disease zapowiada nowy album "Transhumanism" - premiera już 19 grudnia

  2019-11-29

  Thy Disease ujawniają szczegóły dotyczące ich najnowszej płyty zatytułowanej "Transhumanism" , której premiera została wyznaczona na 19 grudnia tego roku za pośrednictwem Creative Music Records. Zespół opublikował już pierwszego singla z nowego wydawnictwa, a konkretnie "Aluminium Cities", zarejestrowany we współpracy z Grupą13:

   

  Jak czytamy w notce prasowej: "Siódmy z kolei album w dyskografii Thy Disease bardzo mocno określa dalszy muzyczny kierunek zespołu. Wszystkie nowe utwory utrzymane są w konwencji ciężkich, nowoczesnych groove'ów z towarzystwem intensywnych, niekonwencjonalnych elektronicznych brzmień.

  Głównym tematem płyty jest ogólnie pojęty transhumanizm czyli nowe technologie, cyber-rozwój ludzkości, biotechnologiczne ulepszenia i inne nowości jakie mogą przynieść nadchodzące czasy. Wszystkie zagadnienia ujęte są z moralno-filozoficznego punktu widzenia i przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi."

  Cały album został zarejestrowany w Creative Music Studio. Mixem i masteringiem zajął się Tomasz ZED Zalewski, autorem okładki oraz layoutu jest Xaay.

  Tracklista:
  1. INHUMAN FORM
  2. DRONE SOUL
  3. ALUMINIUM CITIES
  4. BLOODY TREATMENT
  5. DELIVERANCE
  6. THERE'S NO YOU
  7. INFRASONIC NOISES
  8. CONVERGENCE
  9. DIGITIZED MIND

  Bonus Track:
  10. EXTINCTION BY CONTRACT

  Limitowana edycja płyty "Transhumanism" wraz z koszulkami jest już dostępna w pre-orderze w linkach poniżej:
  PREORDER: bit.ly/TranshumanismPreorder
  DIGITAL: bit.ly/TranshumanismDigital

   

  www.facebook.com/thydisease
  thydisease.bandcamp.com/
  www.facebook.com/CreativeMusicRecordsCMR/
  creative-music-records.pl

  added by: Olo
  source: Creative Music Records

  Thy DiseaseCreative Music RecordsTomasz ZED ZalewskiXaay


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.