news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Decapitated - klip do utworu "Kill The Cult"

  2018-07-18

  Minął już rok od wydania "Antocult", ale, z wiadomych przyczyn proces promocji tego albumu nieco się rozciągnął. Dwa dni temu dostaliśmy więc klip do kolejnego, trzeciego już utworu z tego krążka. Tym razem jest to numer "Kill the Cult":

   

  Reżyserem klipu jest Łukasz Jaszak, który współpracował z Decapitated także podczas tworzenia wideo do utworu "Never". Jest też autorem okładek trzech ostatnich albumów grupy.
  Krótko po premierze Vogg tak mówił o "Anticult":

  "Anticult” w pewnym sensie podąża za poprzednim albumem, choć oczywiście różni się od niego. Pierwszą różnicą jest samo brzmienie płyty, ponieważ zmieniliśmy ludzi, którzy pracowali z nami w studio. Dzięki temu uzyskaliśmy bardziej surowe brzmienie. W mojej opinii album jest bardziej nasz. "Blood Mantra" była zainspirowana Meshuggah i tym podobnymi zespołami. Teraz czuję, że odnaleźliśmy swoją tożsamość; jest więcej groove. Utwory są nieco krótsze niż na "Blood Mantra", co moim zdaniem jest czymś dobrym. To oznacza, że cala akcja dzieje się znacznie szybciej. Czuję, że wzięliśmy doświadczenie poprzedniego albumu i przekuliśmy je w coś lepszego. Było to wymagające, ale naprawdę udało nam się.

  “Anticult” ukazał się 7 lipca 2017 roku w barwach Nuclear Blast. Płyta jest siódmym wydawnictwem studyjnym w dyskografii zespołu.


  nuclearblast.com
  www.decapitatedband.net
  www.www.facebook.com/decapitated
  www.twitter.com/decapitated

  added by: Olo
  source: Nuclear Blast Records

  DecapitatedNuclear Blast RecordsMystic ProductionŁukasz Jaszak


 • Bonehunter (fin) - trzeci album we wrześniu w Hells Headbangers

  2018-07-15

  Hells Headbangers Records zapowiada na 28 września premierę trzeciego albumu fińskich black/thrashców z Bonehunter. Płyta nosić będzie tytuł "Children of the Atom" okładkę do niej wykonał Joe Petagno, a wytwórnia upubliczniła już jeden utwór ("The Reek of Reaper's Scythe"):

   

  Jak sam zespół opowiada o nowym materiale: "Nasza wizja była taka, aby ten album brzmiał tak, jakby stworzyły go syntetycznie wskrzeszone zwłoki Chrisa Witchhuntera, HIDE'a i Petrusa Steel'a, które nasłuchały się Sacrilege, Atomkraft i Immortal w wojskowym bunkrze, w sercu nuklearnej wojny. Dzięki Läjä Äijälä, frontmanowi uznanych hardcore'owców z Terveet Kädet narodził się utwór otwierający płytę 'Initiate the Sequence'. Jednynym natomiast człowiekiem, któremu mogliśmy zaufać w sprawie okładki mógł być tylko legendarny twórca Snaggletooth'a dla Motörhead - Joe Petagno. Dzięki wielkie dla Hells Headbangers, która pomaga rozsiewać nasz hałas, brzydotę i wściekłość, a także Läjä i Joe za ich wkład! To najlepszy album Bonehunter więc rozkręćcie poziom Zła na maksimum!"

   

  www.facebook.com/bonehuntermetal
  bonehuntermetal.bandcamp.com
  shop-hellsheadbangers.com
  hellsheadbangers.bandcamp.com
  www.youtube.com/user/hellsheadbangers666

  added by: Olo
  source: Hells Headbangers Records

  Hells Headbangers Records


 • Deicide - pierwszy utwór z "Overtures Of Blasphemy" do odsłuchu

  2018-07-13

  Pisaliśmy niedawno o zapowiadanym na 14 września nowym albumie Deicide "Overtures of Blasphemy". Dziś dostaliśmy wreszcie pierwszy numer do odsłuchu. Poniżej klip z tekstami do utworu "Excommunicated":

   

  Preordery: deicide.lnk.to/OverturesOfBlasphemy

   

  deicide.bandcamp.com
  www.facebook.com/OfficialDeicide
  www.centurymedia.com
  twitter.com/centurymedia
  twitter.com/centurymediaeu

  added by: Olo
  source: Century Media Records

  Century MediaDeicideGlen BentonZbigniew M. BielakAudioHammer Studios


 • Pyrexia (usa) - nowy album w połowie września

  2018-07-13

  Unique Leader Records zapowiedziała na 14 września premierę nowego albumu nowojorskich weteranów z Pyrexia. Płyta nosić będzie tytuł "Unholy Requiem" i zespół ujawnił już okładkę i listę utworów:

   

  1. Angels of Gomorrah
  2. Blood to Ash
  3. Moment of Violence
  4. Path of Disdain
  5. The Annointed
  6. The Fall of Eden
  7. Unholy Reqiuem
  8. Wrath

  Gitarzysta Chris Basile zapewnia, że tym razem wraca do swoich korzeni - do brudnego, surowego i brutalnego brzmienia. Niestety żadnych próbek audio na potwierdzenie tych słów jeszcze nie dostaliśmy.

  Preordery mają ruszyć już w najbliższych tygodniach.

  www.facebook.com/PYREXIADEATHMETAL/
  www.instagram.com/pyrexiaofficial/
  www.facebook.com/UniqueLeaderRecords/
  www.uniqueleader.com

  added by: Olo
  source: Unique Leader Records

  PyrexiaUnique Leader Records


 • Revocation (usa) - klip do kawałka z nadchodzącego albumu

  2018-07-13

  Metal Blade Records informuje, że ruszyły już preordery na nowy album amerykańskich, progresywnych death/thrahers Revocation zatytułowany "The Outer Ones". Premiera płyty została zaplanowana na 28 września. Wytwórnia opublikowała też klip do kawałka "Of Unworldly Origin" otwierającego płytę:

   

  Na nowym albumie Revocation rozwija mocno rejony death metalowe i progresywne swojej muzyki. "Chciałem pójść w mroczniejszym kierunku i jest to nasz najbardziej death metalowy album" - opowiada wokalista i gitarzysta Dave Davidson. "Dążyliśmy do tego, aby uniknąć tego co spotyka czasem death metalowe zespoły, które kroczą progresywną ścieżką i które tracą nieco właściwy balans. Chcieliśmy utrzymać poziom agresji tego co robimy, a przy tym wciąż przekraczać nowego granice". Zmienił się także charakter tekstów Davidsona z socjalno-historycznych, które wypełniały "Great is Our Sin" (2016) na inspirowane twórczością największego pisarza gatunku sc-fi horror: "Tytuł płyty to hołd dla H.P. Lovecrafta i istot z kosmicznego horroru, które rządzą stworzonym przez niego wszechświatem. Nowa muzyka, którą pisaliśmy była tak pełna zła i momentami przestrzenna, że tytuł ten najlepiej zgrywał się z całym jej klimatem. Teksty są również mocno inspirowane literaturą tego typu, a w każdej alegorii odbija się też oczywiście nasz rzeczywisty świat. Z przyjemnością pisało się teksty, które poza podstawową, widoczną od razu strukturą mają też głębsze, symboliczne znaczenie."


  Tracklista "The Outer Ones":
  01. Of Unworldly Origin
  02. That Which Consumes All Things
  03. Blood Atonement
  04. Fathomless Catacombs
  05. The Outer Ones
  06. Vanitas
  07. Ex Nihilo
  08. Luciferous
  09. A Starless Darkness

  www.revocationband.com
  www.facebook.com/Revocation
  twitter.com/revocation
  www.youtube.com/OfficialRevocation
  www.metalblade.com

  added by: Olo
  source: Metal Blade Records

  RevocationMetal Blade Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.