reviews  • Draco hypnails - "Nobleness of the storm-gather" 2000 / 1DEMO
    CZECHY

    Kurwa, tak wkurwiającego wokalu dawno nie słuszałem. Kolo skrzeczy tak wrednie, że odrzuca od całej muzyki... Ale specjalnie dla was wsłucham się w tę taśmę, mimo, że wokale doprowadzą mnie z pewnością do sporych strat zdrowotnych. Muzycznie Draco hypnails nie wyróżnia się niczym specjalnym z kapel ze stajni Century media i Nuclear blast. Chodzi mi oczywiście o te wszystkie nowe kapele, które po nagraniu jednego demo łapią kontrakt, nieadekwatny do poziomu muzyczki jaką wykonują. Bo Draco hypnails pasuje właśnie do takiego opisu. Niby wszystko jest na swoim miejscu, muzyczka jest metalowa, szybka, melodyjna, chwytliwa... (i tak mógłbym wymieniać do zasranej śmierci), ale brakuje jej oryginalności. Klawisze wygrywają słodkie melodyjki, wokal skrzeczy (Kurwa!!!), ale jeśliby pokusić się o uplasowanie w jakiejś stylistyce, nie ma mocnych. Jeden powie, że Draco hypnails gra death, inny, że black... ale każdy stwierdzi, że chwytliwy, melodyjny, wpadający w ucho. Tylko po 20 minutach po wyłączeniu "Nobleness..." nie pamiętam ani jednego taktu... Taki metal środka... dla każdego coś dobrego. Tyle, że po 3-4 wysłuchaniu wieje nudą...

    Martin Kasparek; K. Svetle 490/84; Zlin 760 01; Czech rep. dracohypnails@seznam.cz ________ search for Draco hypnails

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.