reviews  • Hellias - "A.D. Darkness" 2009 / 4CD
    THRASHING MADNESS
    POLSKA

    Hellias - A.D. Darkness Jak już wspomniałem w recenzji poniżej - specjalistą od Hellias to ja nie jestem i nie mam zielonego pojęcia jak wyglądała ewolucja muzyki tego zespołu przez pierwsze trzy długograje, ale to co znajduję na tym powrotnym albumie to taki fajoski, czaderski groove thrash z nowoczesnymi naleciałościami, który powala dzisiaj na kolana pokaźne tabuny juwenalianej młodzieży i który od biedy można faktycznie kojarzyć z Testament, Exodus, Dark Angel czy nowszym Slayer - tak jak sugeruje to wydawca, choć pewnie na półkach będzie stał bliżej Virgin Snatch, Hunter itp. ;). Obiektywnie rzecz biorąc, nie ma się co czepiać - jest ciężar, drapieżność, chwytliwe riffy, jakieś ballady i poza drażniącym akcentem Goolara, śpiewającego, recytującego i wydzierającego się po angielsku, wszystko gra i bucy jak na profesjonalną produkcję tego typu przystało. Nie będę jednak ukrywał, że brzmi to dla mnie osobiście wszystko nieco sztucznie i zbyt wyrachowanie, ale to już zupełnie inna para kaloszy, którymi nie zamierzam całkowicie deptać powrotu krakowskich dinozaurów.

    www.myspace.com/helliaspl; www.hellias.taby.pl; www.thrashing-madness.plOlo ________6 search for Hellias

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.