reviews  • Be Fading Fast - "Victims" 2008 / 1CD
    CREATES PROD.
    CZECHY

    Be Fading Fast - Victims Ciężko napisać o Be Fading Fast dużo więcej ponad to, że gra death metal mocno osadzony w latach dziewięćdziesiątych. Death metal nie mający wiele wspólnego z przerysowaną ekstremą, instrumentalną wirtuozerią, aranżacyjną rozpustą. Czeski kwintet na celownik wziął przede wszystkim twórczość wczesnego Vader, pojawiają się także motywy zaczerpnięte z "Altars of Madness". Wszystko to podane w rozsądnie różnicowanych tempach z rzadka przeradzających się w blasty. "Victims" jest płytą ewidentnie odtwórczą, przewidywalną, lecz pomimo tego gwarantującą przyjemną i łatwo przyswajalną rozrywkę. Mogłoby być zdecydowanie przyjemniej, gdyby Be Fading Fast nie zaryzykował w okolicach połowy płyty eksperymentów z odmiennym stylistycznie graniem. Mowa o dwóch utworach, z których jeden spowinowacony jest z punkiem, a drugi został okraszony niewieścim śpiewem, nijak nie przystających do zamkniętej w innej szufladzie reszty.

    www.befadingfast.com; creates.cz; dystrybucja: madlion.prv.plRobert Jurkiewicz ________6 search for Be Fading Fast

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.