reviews  • Sothoth - "From Deformity Till Homicide" 2006 / 1CD
    MAGIK ART ENTERTAINMENT
    POLSKA

    Sothoth - From Deformity Till Homicide Niemal trzy kwadranse death metalu i nic. Nie wydarzyło się nic, co sprowokowałoby wyraziste emocje, grymas na facjacie, czy w końcu mocne postanowienie przeżycia przygody z "From Deformity Till Homicide" ponownie. Nie wydarzyło się, a powinno. Zespół gra sprawnie, w poczynaniach instrumentalistów zauważalny jest niewymuszony luz, słychać, że tajniki operowania rockowym instrumentarium zgłębione zostały kompleksowo. Nie jest to bynajmniej równoznaczne z odpustowym szpanerstwem, przerośniętym ego i pakietem wybujałych kompleksów. Sothoth nie szarżuje, wykorzystuje umiejętności w oszczędny, acz wyrazisty sposób. Nie szarżuje także perkusista konsekwentnie unikający częstych kontaktów z werblem. "From Deformity Till Homicide" to twór rzetelny, przystępny i przyjazny dla ucha. Niestety jednocześnie ponad miarę zachowawczy i przesadnie ułożony. Muzyka podana została na lśniącej, wypolerowanej i wychuchanej tacy, jest stonowana i schematycznie skrojona. Wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że kelner pomylił przyjęcia. Pobłądził i omyłkowo zmaterializował się na pijackiej burdzie. Pechowo nie wziął ze sobą zapałek, a biesiadnicy domagają się ognia.

    www.sothoth.metal.pl; www.myspace.com/magikartentertainmentRobert Jurkiewicz ________6,5 search for Sothoth

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.