reviews  • Stargazer / Invocation - "H.A.S.T.U.R." 1999 / SPLIT CD
    DIES IRAE PROD.
    AUSTRALIA

    Ostatnio dość intensywnie penetruję metalowe podziemie w Australii. I dochodzę do wniosku, że tam, pod spodem globu, mają całkiem niezły zestaw kapel. Dziś przyszła kolej na wydany przez singapurską Dies irae prod. splicik. Pierwsi na ruszt idzie Stargazer. Nieco chaotyczny death metal w stylu wczesnego Morbid angel. Określenie trochę na wyrost, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jest w Stargazer spory potencjał twórczy i dużo ambicji. Zasługują mocną "szóstkę" .następni w kolejce, to Invocation. I tu również nie obejdzie się bez porównania. Panie, panowie... przed wami australijski Vader... he, he. Może nie do końca, ale coś w tym sloganie, podrzuconym przez wytwórnię, jest. Invocation nie jest tak szybkie, ale brutalnością dorównuje pierwszym płytom Vader. Natomiast to, co odróżnia ich od Polaków, to mroczne gitarowe i klawiszowe zagrania. I tu znowu mocne sześć. Płyta nie zachwyca, nie powala, ale jest niezłym wyznacznikiem, tego, co dzieje się w kraju, gdzie chodzą do góry nogami. Radzę się w rzeczony split zaopatrzyć, bo wbrew pozorom kilkakrotne przesłuchanie nie nudzi. Dies Irae Prod.; P.O.Box 337; Yishun Central Post Office; Singapore 917612; e-mail:dayofwrath@mailcity.com; http://www.members.tripod.com/rickvasp/Main.html

    a.p ________6 search for Stargazer / Invocation

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.