reviews  • Perversity - "Words like poison" 2004 / 2CD
    FORENSICK MUSIC
    SłOWACJA

    Perversity - Words like poison Zniechęcony debiutanckimi wysiłkami Słowaków niezbyt miałem ochotę zapoznawać się z ich drugim krążkiem. Przyszedł wreszcie sądny dzień i... znów wtopa. Na "In the grament of lust" katowali uszy przeciętnym quasi technicznym death metalem. I, o losie ponury, sytuacja się powtarza. Nudny, raczej toporny death metal grany na siłę i tym razem nie przysporzy im oddanej grupki fanów. Brak w tych numerach siły, ognia i jakiejkolwiek jazdy. Wiele kapel udowodniło już, że wirtuozerska odmiana metalu śmierci potrafi nieźle dokopać i zdrowo grzebnąć o posadzkę. Niestety "Words like poison" jest nudny jak flaki z olejem i podobnie działa na treść żołądkową mojego wymęczonego organizmu. Zanik ikry w muzyce Słowaków wytworzyło u mnie mechanizm obronny przeciwko nazwie Perversity. Raczej nie zdecyduję się już sięgnąć po ich kolejne dokonania. A szkoda, bo koncertowo nabierają czasem mocy. Teraz trzeba będzie mnie wołami ciągać bym zapragnął kolejnej konfrontacji z Perversity.

    www.perversity.host.sk; forensickmusic.coma.p ________4 search for Perversity

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.