reviews  • Imbrue - "Cado Datur Verbs" 2004 / 1CD
    NECROMANCE RECORDS
    HISZPANIA

    Imbrue - Cado Datur Verbs Słabiutkie te nagrania z Necromance - kiedyś miałem już okazję poznać nieciekawe Antropomorfia, którym to wydawnictwem debiutowała ta hiszpańska wytwórnia, a teraz trzeci już w katalogu, też hiszpański Imbrue. Wprawdzie średnia wędruje nieco w górę bo Imbrue wypada nieznacznie lepiej, niż old skulowe projekty Fernanda, ale i tak nie zmienia to faktu, że death metal jaki grają to pięćsettysięczna kopia amerykańskich pomysłów w europejskim wydaniu. Typowa brutalna mielona bez większego polotu, dziwnie umelodyjniona i wtórna jak jasny gwint. W dodatku wersja promo (podobno tylko promo) jest spieprzona w pierwszym kawałku i dźwięk jest niemożliwie przesterowany, wobec czego każde ponowne wciśnięcie 'play' przychodzi mi z wielkim oporem. Mają chłopaki jakieś blade pojęcie o podstawach robienia brutalnego grzania, ale na co komu dzisiaj czytać elementarze gdy na rynku jest tyle ambitnych powieści?

    www.imbrue.org, www.necromancemag.comOlo ________3 search for Imbrue

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.