upcoming releases

 • Evocation

  THE SHADOW ARCHETYPE

  record label: Metal Blade Records
  date of release: 2017-03-10
  SWEDEN

  Po odejściu z zespołu dwóch oryginalnych członków - Janne Kenttäkumpu (bębny) i Vesa Kenttäkumpu (gitara) Evocation znalazło się na krawędzi rozpadu, ale przegrupowali siły, dokoptowali nowego wioślarza (Simon Exner z As You Drown) i nie śpiesząc się, w ciągu dwóch lat napisali piąty album "The Shadow Archetype". Jak mówi gitarzysta Marko Palmén: "Niektórzy nasi znajomi twierdzą, że nowy album brzmi inaczej. Wciąż jednak jest to brzmienie Evocation. Według mnie zrobiliśmy kolejny krok naprzód w stosunku do naszych korzeni, ale nie tracąc przy tym kontaktu z przeszłością. Nowy album oddaje na wielu płaszczyznach dynamikę pomiędzy mną a Simonem [Exnerem, drugim gitarzystą, przyp. Olo], który pisał muzykę na ten album. Ja jestem bardziej fanem starej szkoły death metalu, a Simon reprezentuje młodszą generację, którą fascynuje technika i brutalność. Te dwie wizje death metalu łaczą się w jakiś sposób w twór, który będzie znany jako 'The Shadow Archetype'. Muszę jednak nadmienić, że na ostateczny kształt albumu wpływ mieli wszyscy członkowie Evocation i myślę, że każdy a nas wycisnął maksimum swoich możliwości. Jestem pewien, że możemy być dumni z tego nagrania w przyszłości.

  Nagrania miały miejsce w trzech różnych studiach. Jak ujawnia Palmén: "Dodatkowe wokale, miksy i mastering robiliśmy w Dugout Productions. Daniel Bergstrand zajmował się nagraniami dodatkowych wokali i mikasami, a George Nerantzis masteringiem. Bębny rejestrowaliśmy w Crehate Studios z producentem Oscarem Nilssonem. Gitary, bas i główne wokale nagrywaliśmy natomiast w naszym własnym studio Acacia Avenue Recordings. Nagrania perkusji rozpoczęliśmy już w czerwcu 2015, a ostatnie nagrania wokali miały miejsce w czerwcu 2016. Tak więc praktycznie rok spędziliśmy w studio nad nagraniami 'The Shadow Archetype'. Według mnie to nasz najlepiej wyprodukowany do tej pory album i znaleźć można na nim wszystkie elementy, których szukam w produkcji - surową brutalność połączoną z tym szczególnym jebnięciem!"

  Podobnie jak i w przeszłości, tak i teraz "The Shadow Archetype" traktuje o tematyce kontroli, którą fascynuje się wokalista i tekściarz zespołu - Josefsson. Sam tytuł został zapożyczony z koncepcji Junga dotyczących struktury ludzkiej osobowości. Według niego archetyp cienia konstytuują zwierzęce popędy, odziedziczone po niższych gatunkach w procesie ewolucji. Uosabia on zwierzęcą naturę człowieka i obejmuje m.in. pojęcie grzechu pierworodnego (z jego projekcją w formie szatana lub wroga). Jak tłumaczy Joseffson: "Zaczęło się to już na albumie 'Apocalyptic'. Idea imperium zła planującego zniewolenie całej planety. Na płycie 'Illusions of Grandeur' obserwowaliśmy to z drugiej strony - idee tego imperium zła na rządy i kontrolę. Na nowym albumie historia rozpoczyna się tam, gdzie złe siły przejęły już w przyszłości władzę. Jest w tym trochę kliamtu 'Mad Max'. Koniec tego wszystkiego zobaczą już tylko umarli!"

  www.metalblade.com/evocation/
  www.facebook.com/evocationswe
  twitter.com/evocationswe
  www.youtube.com/user/EvocationSwe

  search for Evocation
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.