upcoming releases

 • VI, Temple of Baal, The Order of Apollyon

  SPLIT EP

  record label: Agonia Records
  date of release: 2017-03-31
  FRANCE

  Splitu trzech black/death metalowych ekip z Francji: VI, TEMPLE OF BAAL oraz THE ORDER OF APOLLYON. Wydawnictwo ukaże się na winylu w trzech różnych wersjach:
  - czarnej (z laserowym grawerem na stronie B),
  - limitowanej do 200 sztuk czerwonej (z laserowym grawerem na stronie B),
  - limitowanej do 100 kopii złotej (z laserowym grawerem na stronie B i naszywką).

  Utwory:
  - Chapter One: "Trident Of Flesh" (The Order Of Apollyon),
  - Caput Secundum: "Non Sum Dignus" (Temple Of Baal),
  - Troisème Chapitre: "Aucun d'entre vous ne sera sauvé. Car c'est impossible aux hommes et tout est possible à dieu. Il ne va rien rester de vous, rien de votre nombre, de votre grandeur" (VI).

  Za produkcję splitu odpowiada BST (Aosoth, ex-Aborted, The Order Of Apollyon oraz VI). Nagrania, miks oraz mastering miały miejsce w jego własnym studiu (poza perkusją, która zastała nagrana w Hybreed Studios oraz Studio Vallet). Każdy z zespołów nagrał na potrzeby splitu jeden nowy utwór.

  VI: "Oczekujcie czegoś unikalnego, a za razem odrobinę innego niż na naszym debiutanckim albumie, De Praestigiis Angelorum".

  TEMPLE OF BAAL: "Przez lata wydaliśmy wiele splitów i każdy z nich jest wyjątkowy. Decydujemy się na współpracę tylko z zespołami które mają dla nas szczególne znaczenie i nie inaczej jest w tym wypadku".

  THE ORDER OF APOLLYON: "Łącząc siły z Agonią na nowy start dla The Order, pomyśleliśmy, że warto wydać coś szczególnego. Zdecydowaliśmy się na ten split by wydać coś łącznie z artystami, których szanujemy nie tylko jako muzyków, ale jako również jako ludzi. Utwór który napisaliśmy na tę okazję da wam przedsmak nadchodzącego albumu".

  VI wydał swój pierwszy album w zeszłym roku. Jest to nowa grupa założona przez muzyków Antaeus, Aosoth oraz byłego członka Aborted, którzy pod szyldem VI wymienili się instrumentami. Głównym pomysłodawcą jest INVRI, który w VI odpowiada za partie gitar i wokale.

  THE ORDER OF APOLLYON (również TOOA) powstał w 2008 z inicjatywy BST oraz Daniela Wildinga (Carcass). Zespół wykonuje black/death metal z elementami martial ambient. Do tej pory ukazały się ich dwa pełne albumy: "The Flesh" (2010) oraz "The Sword And The Dagger" (2015). W skład zespołu wchodzą członkowie Aosoth, Hell Militia oraz Temple Of Baal.

  TEMPLE OF BAAL nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać - istnieją na metalowej scenie już ponad 15 lat. Formacja zmieniała swój styl, przechodząc od prymitywnego black/thrash metalowego projektu do black/death metlowej maszyny o epickim wymiarze. Ich ostatni album "Mysterium" (2015) to zwrot w stronę black metalowych korzeni grupy, w których nacisk został położony na atmosferę oraz szerokie spektrum muzyczne.

  Zamówienia tinyurl.com/vitobtoo

  www.facebook.com/VIthdevotion
  www.facebook.com/theorderofapollyon
  www.tooa.org/
  www.facebook.com/pages/Temple-Of-Baal
  twitter.com/Templeofbaal
  agoniarecords

  search for VI, Temple of Baal, The Order of Apollyon

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.