news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Motörhead (gbr) - 7" singiel "Overkill / Bomber" z okazji Records Store Day

  2019-03-29

  Z okazji międzynarodowego święta niezależnych sklepów płytowych (Record Store Day 2019) Motörhead zapowiedział premierę wyjątkowego limitowanego wydawnictwa. Na podwójnej picture-discowej "siódemce" - wydanej nakładem BMG - znajdą się gruntownie zremasterowane single "Overkill" oraz "Bomber".

   

  W ramach celebracji 40-lecia przełomowych albumów "Overkill" i "Bomber" - kto wie czy nie najgłośniejszych i najbardziej niepokornych rockowych premier 1979 roku - tytułowe single trafią najpierw do dystrybucji cyfrowej. Ukazały się już one 8 marca, a więc równo w 40 lat po pierwszej winylowej premierze 7-calowego singla "Overkill".


  Okazałe podwójne wydanie singlowych picture-disców to rozkładana okładka, ilustrowana zdjęciami grupy, autorstwa Paula Slattery'ego. Są to fotografie wykonane 8 lutego 1979 roku na tle ikonicznego muralu logo Motörhead przy Harrow Road w londyńskim Paddington.

  Aby lepiej poczuć klimat, jaki towarzyszył Ianowi "Lemmy'emu" Kilmisterowi, Eddie'emu "Fast" Clarke'owi oraz Philowi "Philthy Animal" Taylorowi w pamiętnym 1979 roku, warto przypomnieć sobie klasyczne archiwalne nagranie grupy z wykonania live obu singli podczas Top Of The Pops: 

  OVERKILL / BOMBER

   2019 rok to 40-lecie premiery przełomowych albumów "Overkill" i "Bomber". Okrągły jubileusz to doskonała okazja, aby oba tytułowe single ujrzały światło dzienne w gruntownie odświeżonej, limitowanej formie. To jednak nie koniec świętowania - czekajcie na kolejne newsy, jakie pojawią się na przestrzeni najbliższych miesięcy. Aby być na bieżąco z aktualnościami w tym temacie odwiedzajcie www.iMotorhead.com

  "OVERKILL"
  Strona A: "Overkill"
  Strona B: "Too Late Too Late"

  "BOMBER"
  Strona A: "Bomber"
  Strona B: "Over The Top"


  www.iMotorhead.com

  added by: Olo
  source: Piotr Anuszewski

  MotörheadRecords Store DayBMG


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.