news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Hellwitch (usa) podpisuje z Listenable

  2019-03-29

  Francuska Listenable Records ogłosiła właśnie podpisanie papierów z weteranami death-thrash z Florydy - Hellwitch. Zespół właśnie kończy pisanie swojego nowego albumu, który nagrywać mają wiosną, a wytwórnia obiecuje wydanie jeszcze w tym roku.

  Jak komentuje główny mózg zespołu Patrick Ranieri: "Po dekadzie planowania strategii i muzycznej manipulacji nowy album Hellwitch zetrze w proch wszystkich, którzy przetrwali nasze wczesniejsze wydawnictwa! Na tej płycie znalazły się odmęty barbarzyństwa z okresu od 1985 roku do czasów obecnych! Takie utwory jak 'Anthropophagi', 'Delegated Disruption', 'Solipsistic Immortality', czy wreszcie uwtór "Hellwitch" pokażą jak naprawdę wyglądać powinien prawdziwy, pionierski florydzki death/thrash! Nie ochronią Was zatyczki do uszu, nie uratuje Was Szatan, nie ocali Was nawet schron przeciwlotniczy w Waszym mieście przed tym królewskim, metalowym misterium!!! Odliczanie do kataklizmu czas zacząć!"

   

  Aktualny skład zespołu:
  Patrick Ranieri: Lead guitar/rhythm guitar/vocals
  J.P. Brown: Rhythm guitar
  Brian Wilson: Drums
  Julian David Guillen: Bass (Live)

  Wybrana dyskografia:
  Purveyor of Fear c/w Pyrophoric Seizure EP (1987)     
  Syzygial Miscreancy Full-length (1990)   
  Nosferatu EP    (1992)   
  Terraasymmetry    mini cd (1993)                  
  The Epitome of Disgrace    EP    (2005)         
  The Twin Bestial Forces    Split    (2008)    
  Omnipotent Convocation Full-length (2009)    
  At Rest    EP    (2017)    
  Compilation of Death Series - First Possession: Hellwitch (box set)

  www.facebook.com/HellwitchOfficial
  hellwitch.bandcamp.com
  www.listenable.eu
  www.facebook.com/listenablerecs
  twitter.com/Listenable
  listenable-records.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Listenable Records

  HellwitchListenable RecordsPatrick Ranieri


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.