news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Helheim (nor) - utwór z nadchodzącego albumu "Rignir"

  2019-03-09

  26 kwietnia nakładem Dark Essence Records ukazuje się nowy album Helheim "Rignir". Tytuł albumu ("Deszcz") był prawdopodobnie inspirowany pogodą w ich wiecznie zapadanym, rodzinnym Bergen i podobnie sprawa się ma z pierwszym singlem, który wytwórnia udostępniła wczoraj - kawałek nosi bowiem tytuł "Kaldr" czyli po prostu "Zimno":


  Zamówienia "Rignir" dostępne są już na:
  www.darkessencerecords.no/shop/
  helheim.bandcamp.com
  darkessence.aisamerch.com

  W kwietniu Helheim ruszają na trasę po naszym kontynencie (PL niestety brak):
  12.04.2019 - Bergen, Norway - Kvarteret
  21.04.2019 - Munchen, Germany - Dark Easter Metal Meeting
  25.04.2019 - Bucharest, Romania - Quantic Club
  26.04.2019 - Cluj Napoca, Romania – Flying Circus
  27.04.2019 - Budapest, Hungary - YUK
  28.04.2019 - Praha, Czech Republic - Nova Chmelnice
  29.04.2019 - Paris, France - Backstage
  01.05.2019 - London, England, UK - The Underworld
  02.05.2019 - Hamburg, Germany - LOGO
  03.05.2019 - Esbjerg, Denmark - Konfus
  04.05.2019 - Dresden, Germany -Skullcrusher

   

  www.facebook.com/helheimnorway
  helheim.bandcamp.com
  www.facebook.com/darkessencerecords/
  www.darkessencerecords.no
  darkessence.aisamerch.com

  added by: Olo
  source: Dark Essence Records

  HelheimDark Essence Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.