news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Radni Środy Śląskiej chcieli ocenzurować festiwal "Uwolnić Muzykę". Organizatorzy uruchamiają zbiórkę.

  2019-03-02

  Pomiędzy 26 a 27 lipca w Środzie Śląskiej odbędzie się ósma edycja festiwalu Uwolnić Muzykę. Jej gwiazdami mają być m.in.: Vader oraz Rotting Christ. Jak informują organizatorzy tego festiwalu, gdy wystąpili do miasta z prośbą o dotację, spotkali się z odpowiedzią, że warunkiem jest zmiana plakatu oraz line-upu imprezy. Organizatorzy wnosili o kwotę 15 tysięcy złotych, co stanowi - według wnioskodawców - 7 procent budżetu festiwalu. Wniosek w Środzie Śląskiej został przyjęty. Jak jednak piszą organizatorzy pojawiły się warunki jego przyznania. Były to: zmiana line-upu, zmiana plakatu oraz ograniczenie czasu trwania imprezy do godziny 23.00. Radnym nie podobało się, że festiwal jest biletowany, że mieszkańcy nie mieli zapewnionego darmowego wejścia. Powoływano się też na oburzenie mieszkańców na plakat oraz dobór artystów.

  Ostatecznie organizatorzy wycofali wniosek i zapowiedzieli kontynuowanie festiwalu :

  Stanowisko Organizatorów VIII Festiwalu "Uwolnić Muzykę:

  "W dniu 27.02.2019 na Radzie Miasta Środa Śląska radni podjęli decyzję dotyczącą dofinansowania festiwalu w kwocie siedem tysięcy pięćset złotych tj. 50% dotacji zawartej w Budżecie Miasta na organizację festiwalu, pod następującymi warunkami:
  1. Zmiana line-upu
  2. Zmiana plakatu
  3. Impreza do 23.00
  4. Czystość na terenie nie należącym do terenu festiwalu tj. „wokół całego akwenu Kajaki”
  Organizatorzy podjęli decyzję, iż nie wyrażają zgody na ingerencję osób trzecich w ustalaniu składu zespołów na festiwal.

  Plakat festiwalu nie zostanie zmieniony.
  Czas trwania festiwalu zostaje bez zmian. Rozpoczęcie godzina 17.00 a zakończenie godzina 24.00.
  W odniesieniu do punktu czwartego, za sprzątanie terenu wokół akwenu „Kajaki” odpowiada Urząd Miasta.
  Organizatorzy „Festiwalu Uwolnić Muzykę” podjęli decyzję o rezygnacji z dotacji z Urzędu Miasta.
  Festiwal zawsze był niezależny i żadna władza nie podporządkuje sobie tego festiwalu.
  Nie możemy wyrazić zgody na Cenzurę.
  Festiwal „Uwolnić Muzykę” odbędzie się 26-27. 07 2019. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (Akwen Kajaki) Środa Śląska.
  Cena biletów nie ulega zmianie.
  W związku z sugestiami zawartymi w komentarzach, organizatorzy postanawiają uruchomić akcję dobrowolnej zbiórki brakującej kwoty potrzebnej do organizacji Festiwalu „Uwolnić Muzykę”
  Akcję zbierania środków rozpoczniemy 4 marca 2019 r. (szczegóły zbiórki podamy 3 marca)
  ".

  www.facebook.com/uwolnic.muzyke/posts/2229279120628905


  added by: Olo
  source: muzyka.dziennik.pl; fb / Festiwal Uwolnić Muzykę

  Festiwal Uwolnić MuzykęVaderRotting ChristTortharryJarunSunnataLilla VenedaVanePopiółSpatial


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.