news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Popiół - powrót projektu muzyków Thy Worhsiper w barwach Godz Ov War

  2019-01-06

  Po 20 latach ciszy powraca idea projektu Popiół, który stworzony został przez byłych i obecnych członków Thy Worshiper i którego nazwa wywodzi się od debiutu tego zespołu. Jak wypowiadają się na ten temat sami muzycy: "Wszystko ma swój czas. Mówią, że nie można cofnąć czasu, ale... zdecydowaliśmy się kontynuować historię, która została przerwana jakieś 20 lat temu. Thy Worshiper podąża swoją drogą, ale Popiół dopisuje do tej niedokończonej historii sprzed lat kolejny rozdział. Utwór "Wybiło" miał tak naprawdę otwierać nowy album Thy Worhiper w roku 1998. Czas się jednak wtedy zatrzymał. Teraz znów wprawiliśmy w ruch ramiona tego zegara i mrok został rozproszony..."

  Godz Ov War Productions anonsuje zatem album Popiół zatytułowany "Zabobony". Z całą pewnością będzie to powrót do feelingu i emocjo, które zostały rozbudzone ponad dwie dekady temu. Płyta ukaże się na CD 27 lutego 2019.

  Gitary i wokale nagrywano w Indigo Wave Atelier Studio, a miksy i mastering robiono w Satanic Audio. Projekt okładki wykonała Malwina Kuna Mieczkowska. Layout całości -  Artur Mieczkowski.


  Lista kawałków:
  1. Wybiło
  2. Gdy Słońce Zgaśnie
  3. Wilcze Jagody
  4. Ojcze Nienasz
  5. Chmury
  6. A Kysz
  7. Umarli
  8. Czerń

  Zespół zachęca przed premierą do zapoznania się z "obrazem zapowiadającym album, który łączy się z emocjami, klimatem i duchowością, album, który opowiada historię tego co ukryte szumie drzew, wiatru i rzek. O tym czym boimy się myśleć i o tych, którzy przychodzą do nas w snach...".

  Oficjalne wideo do utworu "Wybiło" zostało wyprodukowane i wyreżyserowane przez studio Zaćma:


  Popiół:
  MAG - gitara, wokal
  Kubov - bas, wokal
  Bard - gitara
  DQ - bębny

  Kontakt: popiolcontact@gmail.com
  www.facebook.com/Popiolofficial

  added by: Olo
  source: Godz Ov War Productions

  PopiółThy WorshiperGodz Ov War ProductionsIndigo Wave Atelier StudioSatanic AudioMalwina Kuna MieczkowskaArtur MieczkowskiZaćma Visual Studio


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.