news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Quo Vadis Батюшка?

  2018-12-27

  Jak z pewnością większość zainteresowanych wie, kilka dni temu na (zamkniętym już) profilu instagram Batushka ukazało się info, które opublikował Krzysztof "Христофоръ" Drabikowski, gitarzysta i dotychczasowy, główny mózg zespołu:

  "Trzeba dziś ogłosić coś ważnego. Postanowiłem rozstać się z wokalistą Batushka, Bartłomiejem "Варфоломей" Krysiukiem, z uwagi na niewłaściwe zachowanie z jego strony. Miały miejsce próby odebrania mi mojego tworu Batushka, w rezultacie czego nie będzie on już członkiem tego muzycznego projektu, a na nadchodzącym albumie "Панихида" nie pojawi się jego głos. Z uwagi na fakt, że mogą pojawić się utwory niemojego autorstwa, ale opisane jako "Batushka", niniejszym ogłaszam, że mój instagramowy profil instagram.com/batushkaofficial, kanał youtube youtube.com/c/батюшка oraz adres mailowy batushkaofficial@gmail.com to jedyne metody kontaktu ze mną. Udostępniajcie tę informację w mediach społecznościowych. Dziękuję wszystkim za wsparcie i zrozumienie.

  Krzysztof "Христофоръ" Drabikowski, gitarzysta Batushki"

  Profil, na którym info to się ukazało został wkrótce usunięty, a część portali została poproszona o usunięcie w/w wiadomości ze swoich łamów. Dziś, tym razem na profilu facebookowym zespołu ukazało się następujące oświadczenie 'drugiej strony', utrzymujące, jak łatwo się domyślić, iż to Kris został usunięty z zespołu:

  "Chcielibyśmy odnieść się do oświadczenia opublikowanego na (ówczesnym) instagramie Batushka w ostatnią niedzielę: Kris, nasz były gitarzysta, został na początku tego miesiąca poinformowany, że od nowego roku nie będzie już uczestniczył w działalności Batushka. Był tym rozczarowany, ale wykazał zrozumienie. Próbowaliśmy odzyskać kontrolę nad naszym profilem na Instagramie, który był samodzielnie kontrolowany przez Krisa. Mieliśmy nadzieję, że spełni on swoje obietnice odnośnie oddania kontroli nad instagramem Batushka, ale najwyraźniej nie miał takiego zamiaru. Zmusiło to nas do skierowania żądań o zamknięcie wszystkich stron, którymi zarządzał Kris w oparciu o ochronę własności intelektualnej i znaku firmowego.
  Pozostałych zapewniamy, że wszystko zostanie wkrótce przywrócone!
  Batushka kroczy do przodu z planami na wydanie nowej muzyki i rozpoczęcie nowego cyklu koncertowego w 2019!
  Więcej newsów już wkrótce!

  Oficjalne kanały Batushka:
  FB: https: //www.facebook.com/Batushkaband/
  Instagram: www.instagram.com/batushkaband/
  Site : batushkaofficial.com/
  YouTube: www.youtube.com/channel/UCYBy4EecsHOO1c4zEREowKg…
  webstore: www.batushkastore.com/
  webstoreFB:www.facebook.com/BatushkaWebstore/
  e-mail: batushka@batushkaofficial.com
  "

  Należy przypuszczać, że to nie koniec i ciąg dalszy tego godnego pożałowania szamba już wkrótce nastąpi. Necroknypslughter dokopał się tymczasem do wpisu potwierdzającego wpis do rejestru znaku towarowego Batushka na Bartłomieja Krysiuka z dnia... 24 listopada 2018.


  added by: Olo
  source: fb/Batushkaband

  BatushkaБатюшкаBartłomiej KrysiukKrzysztof Drabikowski


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.