news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Kam Lee powraca z Nattravnen (us/swe)

  2018-12-07

   7 grudnia miała miejsce premiera debiutanckiego albumu projektu Nattravnen, który stworzyli wokalista legendarnego Massacre Kam Lee oraz znany z m.in. Wombbath i Heads For The Dead Jonny Petterson, obsługujący w tym przypadku wszystkie instrumenty. "Kult of the Raven", bo tak rzecz jest zatytułowana, ukazał się nakładem Transcending Obscurity Records, składająca się z dziewięciu utworów całość wypełniona jest mrocznym amalgamatem death, black i doom metalu. Jak ta mieszanka brzmi, możecie się przekonać już teraz, odpalając jeden z kawałków w playerze poniżej.


  Tracklista:

  1. The Night Of The Raven

  2. Suicidium, The Seductress Of Death

  3. Corvus Corax Crown

  4. Upon The Sound Of Her Wings

  5. Return To Nevermore

  6. From The Haunted Sea

  7. The Anger Of Despair When Coping With Your Death

  8. Kingdom Of The Nattravnen

  9. Kult Av Ravnen

   

  nattravnen.bandcamp.com/

  tometal.com/ 

  added by: Paweł Palica
  source: Transcending Obscurity Records

  nattravnenTranscending Obscurity Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.