news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Kam Lee powraca z Nattravnen (us/swe)

  2018-12-07

   7 grudnia miała miejsce premiera debiutanckiego albumu projektu Nattravnen, który stworzyli wokalista legendarnego Massacre Kam Lee oraz znany z m.in. Wombbath i Heads For The Dead Jonny Petterson, obsługujący w tym przypadku wszystkie instrumenty. "Kult of the Raven", bo tak rzecz jest zatytułowana, ukazał się nakładem Transcending Obscurity Records, składająca się z dziewięciu utworów całość wypełniona jest mrocznym amalgamatem death, black i doom metalu. Jak ta mieszanka brzmi, możecie się przekonać już teraz, odpalając jeden z kawałków w playerze poniżej.


  Tracklista:

  1. The Night Of The Raven

  2. Suicidium, The Seductress Of Death

  3. Corvus Corax Crown

  4. Upon The Sound Of Her Wings

  5. Return To Nevermore

  6. From The Haunted Sea

  7. The Anger Of Despair When Coping With Your Death

  8. Kingdom Of The Nattravnen

  9. Kult Av Ravnen

   

  nattravnen.bandcamp.com/

  tometal.com/ 

  added by: Paweł Palica
  source: Transcending Obscurity Records

  nattravnenTranscending Obscurity Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.