news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • FOAD Fest II już 30 listopada

  2018-11-20

  Już za kilka dni, 30 listopada startuje druga edycja FOAD Fest z udziałem Hate, Witchmaster, Infernal War i 10 innych wykonawców. Dwudniowy festiwal podziemnej muzyki metalowej został zlokalizowany ponownie w murach krakowskiego klubu Zet Pe Te, gdzie odbyła się także zeszłoroczna, świetnie przyjęta, pierwsza edycja imprezy.

  Gwiazdą festiwalu będzie stołeczny Hate, który promuje swój dziesiąty album "Tremendum". Płyta ukazała się w minionym roku za pośrednictwem Napalm Records. Ponadto, na festiwalu wystąpi 12 zespołów reprezentujących czołówkę polskiego death i black metalu z Infernal War i Witchmaster na czele. Nie wystąpi zapowiadany wcześniej, włoski Aborym, a w jego miejsce pojawi się Entropia, która jesienią tego roku wydała znakomicie przyjęty, trzeci album "Vacuum".


  Skład na poszczególne dni prezentuje się następująco:

  30 listopada - Infernal War, Witchmaster, Moloch Letalis, Ragehammer, Cień, Formis;
  1 grudnia - Hate, Kzohh, Entropia, Above Aurora, Rosk, Witchfuck, Proch;

  Bilety:
  goout.net/pl/bilety/foad-fest-2/ifsc/
  foadconcept.bigcartel.com/
  www.shop.oldtemple.com/

  oraz
  Metal Shop, Kraków ul. Długa 17
  Klub Zet Pe Te, Kraków,  Dolnych Młynów 10

  w cenie 60zł (jednodniowy) / 110zł (dwudniowy)
  w dniu koncertu: 70zł

  Ilość biletów ograniczona!

  Więcej informacji: www.facebook.com/events/173846256702517/

  added by: Olo
  source: Mythrone Promotion

  FOAD FestHateWitchmasterInfernal WarEntropiaMoloch LetalisRagehammerCieńFormisAbove AuroraRoskWitchfuckProch


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.