news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Malevolent Creation (usa) - trzynasty album w styczniu

  2018-11-19

  Phil Fasciana w mediach społecznościowych potwierdził skład Malevolent Creation, który ogłaszał rok temu i informuje, że nowy album zespołu będzie nosił tytuł "The 13th Beast" i ukaże się 18 stycznia 2019 roku. Oprócz standardowych, wzajemnych pochwał siebie nawzajem muzycy zapowiadają "jeden z najintensywniejszych albumów w dorobku Malevolent Creation". Muzycznie ma to być naturalna kontynuacja "Dead Man’s Path", ale z brutalnością znaną z takich płyt jak "The Will To Kill" czy "Eternal", co częściowo wynikło z niższych, ale wciąż zrozumiałych growli Wollenschlaegera, a także z jego wkładu w komponowanie muzyki.

  Za okładkę odpowiada ponownie German Latorres, który stworzył też obrazek na "Dead Man's Path", a miksy i mastering to dzieło Dana Swanö.

  Pierwszy utwór zostanie ujawniony 30 listopada. Zamówienie przedpremierowe składać będzie można już od tego piątku (23 listopada).

   

  Spis utworów na "The 13th Beast":
  01. End The Torture
  02. Mandatory Butchery
  03. Agony For The Chosen
  04. Canvas Of Flesh
  05. Born Of Pain
  06. The Beast Awakened
  07. Decimated
  08. Bleed Us Free
  09. Knife At Hand
  10. Trapped Inside
  11. Release The Soul

  aktualny line-up:
  Phil Fasciana - gitary
  Lee Wollenschlaeger - wokal/gitara
  Phil Cancillal - bębny
  Josh L. Gibbs - bas

  www.facebook.com/malevolentcreation

  added by: Olo
  source: fb.com/malevolentcreation

  Phil FascianaMalevolent CreationLee WollenschlaegerPhil CancillaJosh Gibbs


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.