news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Malevolent Creation (usa) - trzynasty album w styczniu

  2018-11-19

  Phil Fasciana w mediach społecznościowych potwierdził skład Malevolent Creation, który ogłaszał rok temu i informuje, że nowy album zespołu będzie nosił tytuł "The 13th Beast" i ukaże się 18 stycznia 2019 roku. Oprócz standardowych, wzajemnych pochwał siebie nawzajem muzycy zapowiadają "jeden z najintensywniejszych albumów w dorobku Malevolent Creation". Muzycznie ma to być naturalna kontynuacja "Dead Man’s Path", ale z brutalnością znaną z takich płyt jak "The Will To Kill" czy "Eternal", co częściowo wynikło z niższych, ale wciąż zrozumiałych growli Wollenschlaegera, a także z jego wkładu w komponowanie muzyki.

  Za okładkę odpowiada ponownie German Latorres, który stworzył też obrazek na "Dead Man's Path", a miksy i mastering to dzieło Dana Swanö.

  Pierwszy utwór zostanie ujawniony 30 listopada. Zamówienie przedpremierowe składać będzie można już od tego piątku (23 listopada).

   

  Spis utworów na "The 13th Beast":
  01. End The Torture
  02. Mandatory Butchery
  03. Agony For The Chosen
  04. Canvas Of Flesh
  05. Born Of Pain
  06. The Beast Awakened
  07. Decimated
  08. Bleed Us Free
  09. Knife At Hand
  10. Trapped Inside
  11. Release The Soul

  aktualny line-up:
  Phil Fasciana - gitary
  Lee Wollenschlaeger - wokal/gitara
  Phil Cancillal - bębny
  Josh L. Gibbs - bas

  www.facebook.com/malevolentcreation

  added by: Olo
  source: fb.com/malevolentcreation

  Phil FascianaMalevolent CreationLee WollenschlaegerPhil CancillaJosh Gibbs


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.