news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Tenebris - można już zamawiać epkę "Legendarna", całość dostępna do odsłuchu

  2018-11-12

  Wczoraj, 11 listopada swoją premierę miała nowa, zapowiadana już od paru miesięcy epka Tenebris - "Legendarna". Są to najnowsze nagrania Tenebris po 5 latach milczenia. Cztery nowe numery, gdzie w jednym usłyszeć możemy solo samego Chewy'ego z Voivod. Do tego dorzucone zostały nowe i niepublikowane wersje kawałków z "Alpha Orionis". Pierwszy raz warstwa liryczna utrzymana jest w języku polskim i również pierwszy raz zespół wykorzystał poezję Słowackiego, Mickiewicza, Baczyńskiego i Zmorskiego. Muzycznie jest to Tenebris w absolutnie szczytowej kondycji - wspaniały, progresywny materiał, który rzuci na kolana każdego, kto ciepło wspomina najlepsze produkcje tego zespołu. Całość do odsłuchu na Bandcamp:


   CD na allegro, bezpośrednio od Szymona: allegro.pl/tenebris-legendarna-cd-i7668058884.html


  tenebris-polska.bandcamp.com
  www.facebook.com/TenebrisAlpha
  tenebris.eu

  added by: Olo
  source: Tenebris

  TenebrisVoivodChewyPrzemysław


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.