news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Zealot Cult (irl) - cały nowy album do odsłuchu

  2018-11-10

  9 listopada, nakładem Blood Harvest swoją premierę na CD, kasecie i winylu miał debiutancki album irlandzkiego Zealot Cult "Spiritual Sickness". Jest to pozycja polecana zwłaszcza tym, którzy z nostalgią wspominają pierwsze produkcje death metalpwe z Florydy z katalogu Roadrunner/RC. Słychać więc wpływy wczesnego Morbid Angel, Pestilence, Death, Obituary. Zainteresowani mogą posłuchać całości dzięki udostępnieniu albumu na Bandcamp:

  Za okładkę odpowiedzialny jest włoski artysta Paolo Girardi.

  Jak opowiada sam zespół o tej produkcji: "Wydaje się nam, że ciężka praca włożona w stworzenie dobrych, death metalowych kawałków bardziej niż skupianie się na samej stronie technicznej pozwoliły nam na uczynienie mocnego kroku w przód wraz z tym albumem. Tworzymy taką muzykę na jakiej wyrośliśmy i jaką kochamy. To, że ktoś chce słuchać tego co robimy jest dla nas wspaniałym bonusem."

   

  zealotcult.bandcamp.com
  www.facebook.com/zealotcultDM
  bloodharvestrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/pages/Blood-Harvest-Records/300012152033
  www.bloodharvest.se

  added by: Olo
  source: Blood Harvest

  Zealot CultBlood HarvestPaolo Girardi


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.