news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Acherontas (gre) - drugi singiel z nowego albumu

  2018-04-04

  Greccy black metalowcy z Acherontas ujawnili nowy utwór "The Old Tree And The Wise Man". Kawałek pochodzi z albumu "Faustian Ethos", który ukaże się 18 maja nakładem Agonia Records. Możecie go posłuchać poniżej:  Na płycie znajdzie się osiem utworów. Autorem okładki jest George Zafiriadis (www.occulticons.com). Album został nagrany w trzech różnych studiach w Grecji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Za miksy oraz mastering odpowiada George Emmanuel (Rotting Christ, Lucifer's Child) z Pentagram Studio.

  Jak komentuje zespół: "Nowy materiał powstawał równolegle z naszym poprzednim albumem, ale zdecydowaliśmy się na nadanie mu odrębnej formy, jako że muzycznie i ideologicznie cechuje się zupełnie innym podejściem".

   

  Lista utworów:
  1. Τhe Fall of the First Pillar
  2. Sorcery and the Apeiron (posłuchaj)
  3. Aeonic Alchemy (Act i)
  4. Faustian Ethos
  5. The Old Tree and the Wise Man (posłuchaj)
  6. The Alchemists of the Radiant Sepulchre (Act ii)
  7. Decline of the West (O  Ιερεας και ο Ταφος)
  8. Vita Nuova

  Formaty albumu:
  - Digipack CD z książeczką (16 stron)
  - Czarny winyl (z książeczką w formacie A5 i plakatem A2).
  - Czerwony winyl z czarną mgiełką (z książeczką w formacie A5 i plakatem A2).
  - Czarny i szary t-shirt.
  - Bluza z zamkiem.
  - Edycja cyfrowa.

  Przedsprzedaż: agoniarecords.com/Acherontas  Skład:
  Acherontas V. Priest - wokal, gitary
  Saevus H - gitary
  Hierophant - bass
  Indra - gitary
  T.J.F. Valley - perkusja

  Acherontas on-line:
  Facebook: www.facebook.com/AcherontasCoven/
  Bandcamp: Acherontascoven.bandcamp.com/

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tinyurl.com/agoniashop
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  AcherontasAgonia RecordsV. PriestGeorge Zafiriadis


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.