news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Penitent (nor) powraca

  2018-01-18

  Jak donosi sam Karsten Hamre, przywraca on do aktywności jeden ze swoich bardziej znanych projektów - Penitent, który kojarzyć powinni ci, którzy interesowali się sceną dark ambient jeszcze w początkach lat 90-tych. Albumy Penitent ukazywały się w takich wytwórniach jak Cold Meat Industry (Szwecja), Prophecy Productions (Niemcy), Draenor Productions (pododdział austriackiej Napalm Records), Memento Mori (pododdział niemieckiej Dark Vinyl), Corvus Records (Bułgaria), Beyond Productions (Włochy), Eternal Pride Productions (Rosja), czy wreszcie Hydra (pododdział brytyjskiej Redemption Films).

  Karsten Hamre pracuje w tej chwili nad dwoma specjalnymi wydawnictwami Penitent. Pierwsze z nich koncentrować się ma na latach 90-tych i materiale z płyt nagrywanych jeszcze w duecie z Asbjørnem Log'em:  "Melancholia", "The Beauty of Pain" i (nagrywanym już solo) "Roses by Chaos Spawned". Drugie wydawnictwo opierać się ma na nagraniach dokonanych po roku 2000 - "Deserted Dreams", "A Shapeless Beauty" i "Among The Sleepless". Jak zaznacza sam twórca - nowe materiały NIE BĘDĄ identyczne ze swoimi pierwowzorami pomimo, iż faktycznie będą czerpać z nich duże fragmenty. Wszystkie utwory mają też zawierać wokale. Wciąż jeszcze nie wiadomo kto to dokładnie wyda, ale w planach są formaty CD, winyl i/lub kasety.

  Po zakończeniu prac nad tymi materiałami Karsten chce także ruszyć z koncertami Penitent - pierwszymi od czasu jego ostatnich występów w latach 2004/2005 w Rumunii i Bułgarii.

  Możemy też wkrótce oczekiwać nowych materiałów od innych projektów Karstena - Defraktor i jego imienny Karsten Hamre, co również ma wiązać się z późniejszymi występami na żywo.

  Na Bandcampach Penitent, Karsten Hamre i Wounded Hearts Productions zainteresowani znajdą pakiety w atrakcyjnych cenach (zniżki 75% na całe dykografie):

  penitentofficial.bandcamp.com
  karstenhamre.bandcamp.com
  woundedhearts.bandcamp.com


  www.facebook.com/penitentofficial/
  www.facebook.com/karstenhamremusic/
  www.facebook.com/woundedheartsprod/

  added by: Olo
  source: Karsten Hamre

  PenitentKarsten HamreDefraktor


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.