news

the newest reviews

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

Disembowel

Plagues and Ancient Rites ___2017
Fajne logo, fajna okładka, lovecraftowe tytuły kawałków i bandycko-oldskulowy wizerunek zespołu. Wydaje się, że bez słuchania można już ładować karabin pochwalnymi spustami pod adresem tej chilijskiej hordy, a tu dupa - na wspomnianych atrybutach kończą się ‘plusy dodatnie’ Disembowel, których nazwa nie powinna Was zmylić - nie jest to absolutnie stylistyczny hołd dla pewnego...

news

 • Ectoplasma (gre) zapowiada drugą płytę

  2018-01-12

  Działający w Atenach old schoolowi death metalowcy z Ectoplasma zapowiedzieli na 22 stycznia premierę swojego drugiego pełnowymiarowego albumu, zatytułowanego "Cavern of Foul Unbeings". Tytuł ten ukaże się nakładem hiszpańskiego labelu Memento Mori, fani sonicznych rzygowin pokroju Autopsy, Baphomet, Asphyx, Morta Skuld, Grave czy Demigod - to dla Was!

   Trackilista:

  1 Amorphous Atrocity (Intro)

  2 Entranced In Blood

  3 Mortified And Despised

  4 Seized In Cimmerian Darkness

  5 Cavern Of Foul Unbeings

  6 Primeval Haunting

  7 Reanimated In Trioxin

  8 The Unspeakable One

  9 GhoulSpawn

  10 Disembodied Voice

  11 The Immortals (Unleashed Cover)


  www.facebook.com/Ectoplasma-1579524392276613

  www.ectoplasma187.bandcamp.com

  www.memento-mori.es

  www.facebook.com/memento.mori.label

  added by: Paweł Palica
  source: Memento Mori

  ectoplasma


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.