news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Legenda noise - Brighter Death Now na dwóch koncertach w Polsce

  2017-09-06

  W grudniu, w naszym kraju zobaczyć będzie można na dwóch koncertach Brighter Death Now - czyli kultowy już, solowy projekt Rogera Karmanika, szefa legendarnej Cold Meat Industry. Towarzyszyć im będą - australijski Kollaps, oraz krajowy Gazawat, które dzień wcześniej zagrają też we Wrocławiu. Rozpiska i stosowne linki poniżej:

  7 grudnia - Wrocław, Carpe Diem (Kollaps + Gazawat + Krew Z Kontaktu)
  www.facebook.com/events/164314867458740/ 

  8 grudnia - Warszawa, Pogłos (Brighter Death Now + Kollaps + Gazawat + Centralia)
  www.facebook.com/events/142388859690856/ 

  9 grudnia - Kraków, Warsztat (Brighter Death Now + Kollaps + Gazawat)
  www.facebook.com/events/356818038084753/

  Bilety w cenie 25/35 zł (Poniżej 18 roku życia: free).

  Przedsprzedaż: goingapp.pl/evt/1059450/brighter-death-now-kollaps-gazawat-centralia

   

  BRIGHTER DEATH NOW (Szwecja)
  Brighter Death Now to solowy projekt Rogera Karmanika, założyciela szwedzkiej wytwórni płytowej Cold Meat Industry, prezentującej szeroką gamę wykonawców takich gatunków muzycznych jak death industrial, power electronics czy dark ambient. Muzyka Brighter Death Now to radykalna realizacja death industrialu, pełna białego szumu w stylu Whitehouse, wypełniona kipiącymi repetycyjnymi frazami i mroczną materią dźwiękową. Wczesne albumy projektu były głównie instrumentalne i zorientowane na wytworzenie szczególnej atmosfery, podczas gdy obecne nagrania są już pełne wykrzyczanych wokaliz, przesterowanych do granic możliwości zrozumienia. Tematyka, wokół której obraca się Karmanik w swojej twórczości muzycznej, skupia się na mrocznych obszarach psychiki, ekstremalności ludzkich zachowań, człowieczeństwie doprowadzonym do granicy rozpadu, analizie zachowań patologicznych. (industrialart.eu/wroclaw-industrial-festival/)
  tescogermany.bandcamp.com/album/payback
  tescogermany.bandcamp.com/album/with-promises-of-death

  KOLLAPS (Australia)
  Industrial/Noise z Melbourne. Bas, perkusja, przenikliwy wokal i recykling każdego złomu który wpadnie im w ręce. Jesienią ruszają w długą trasę po europie promującą ich nowy album, SIBLING LOVERS, wydany nakładem Trait Records i Silken Tofu. O nowym albumie mądrzy ludzie piszą następująco:
  "The band’s distinctive jarring textures and crude tones are created using re-appropriated waste materials like scrap metal, raw plastics and steel beams. For the band, this isn’t an empty gesture to the industrial genre, it’s a way to literally use the detritus of postmodern society against itself. The band also subvert convention by bypassing the desk and running their vocals directly through amplifiers, thereby injecting a hint of their live intensity into the recording. The overall effect is again of contrast- the band’s raw, provocative voice is amplified by the record’s subtly confident production. Conceptually, Sibling Lovers follows Heartworm’s exploration of a societal sickness that manifests itself in the debasement of the individual soul."
  traitrecords.bandcamp.com/album/sibling-lovers
  www.youtube.com/watch?v=KD54l7q59LA
  www.youtube.com/watch?v=YkA6IEv2kzg

  added by: Olo
  source: Southern Discomfort

  Southern DiscomfortBrighter Death NowRoger KarmanikCold Meat IndustryKollapsGazawatCentraliaKrew Z Kontaktu


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.