TODAY IS A RELEASE DAY OF

MEMORIAM

THE SILENT VIGIL

news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Winylowa reedycja debiutu The Axis of Perdition (uk)

  2017-08-16

  Winylowa reedycja debiutu The Axis of Perdition ukaże już 15 września wspólnymi siłami Musica Noire Records i Arachnophobia Records.

  Po latach niebytu, pochodzący z Anglii blackmetalowo-industrialny projekt powraca, by przypomnieć o swoim debiucie, "The Ichneumon Method (And Less Welcome Techniques)". Solidnie ponad dekadę od czasu premiery, album ten nadal zaraża toksycznym klimatem, a zderzenie z kakofonicznymi riffami, opętanymi partiami wokali i mechanicznymi rytmami może zapędzić najbardziej zaprawionego słuchacza na skraj szaleństwa. W czasach, gdy słowo 'dysonans' nie jest już synonimem odwagi w muzyce, chaotyczny sznyt "The Ichneumon Method" może trafić w oczekiwania tych, którzy wciąż szukają prawdziwie ekstremalnych dźwiękowych doznań.

  Specjalnie z myślą o tym wznowieniu, materiał został zmiksowany i zremasterowany przez Haldora Grunberga (Satanic Audio).

  "The Ichneumon Method (And Less Welcome Techniques)" ukaże się na standardowym czarnym, złotym i ściśle limitowanym winylu typu marble.

  Pre-order: www.musicanoirerecords.com/

   

  www.facebook.com/musicanoirerecords
  www.musicanoirerecords.com
  www.facebook.com/arachnophobiarecs
  www.arachnophobia.pl

  added by: Olo
  source: Musica Noire Records

  The Axis of PerditionMusica Noire RecordsArachnophobia Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.