TODAY IS A RELEASE DAY OF

MEMORIAM

THE SILENT VIGIL

news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi - utwór z nadchodzącej epki "Korpus Czechosłowacki"

  2017-05-16

  Już za kilka dni, 22 maja, nakładem Devoted Art Propaganda ukazuje się nowa epka śląskich eksperymentalistów spod szyldu Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi zatytułowana "Korpus Czechosłowacki". Ukaże się ona jako jednostronny 12" winyl w limicie 150 sztuk. Poniżej do odsłuchu kawałek "Trupie Oczy":


  tekst:
  Trupie oczy rozwiał
  Korpus sunąc dmuchał wiatr
  Braci Czechów w dzielnych Czechów wgniatał strach

  Wagonikiem za kielichem
  Za matulą nóż
  Zatrzeszcz kośćmi dobry Czechu
  Pod jej żebrem włóż

  Pokażemy im stupajkom
  Gdzie sierotek cień
  Zbyt daleko, zbyt głęboko
  Gdzieś w przeręblu
  Puste wsie

  Ojca zamordowali źli Czesi, a matku żywcem w paździerzu spaliły

  Tam był świat, a tu jest grad
  Za koleją cuchem stali
  W stronę domu trupie oczy toczy wiatr


  wedrowcy-tulacze-zbiegi.bandcamp.com
  d-a-p.org/

  added by: Olo
  source: Cezary / Devoted Art Propaganda

  Wędrowcy~Tułacze~ZbiegiW~T~ZDevoted Art Propaganda


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.