news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi - utwór z nadchodzącej epki "Korpus Czechosłowacki"

  2017-05-16

  Już za kilka dni, 22 maja, nakładem Devoted Art Propaganda ukazuje się nowa epka śląskich eksperymentalistów spod szyldu Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi zatytułowana "Korpus Czechosłowacki". Ukaże się ona jako jednostronny 12" winyl w limicie 150 sztuk. Poniżej do odsłuchu kawałek "Trupie Oczy":


  tekst:
  Trupie oczy rozwiał
  Korpus sunąc dmuchał wiatr
  Braci Czechów w dzielnych Czechów wgniatał strach

  Wagonikiem za kielichem
  Za matulą nóż
  Zatrzeszcz kośćmi dobry Czechu
  Pod jej żebrem włóż

  Pokażemy im stupajkom
  Gdzie sierotek cień
  Zbyt daleko, zbyt głęboko
  Gdzieś w przeręblu
  Puste wsie

  Ojca zamordowali źli Czesi, a matku żywcem w paździerzu spaliły

  Tam był świat, a tu jest grad
  Za koleją cuchem stali
  W stronę domu trupie oczy toczy wiatr


  wedrowcy-tulacze-zbiegi.bandcamp.com
  d-a-p.org/

  added by: Olo
  source: Cezary / Devoted Art Propaganda

  Wędrowcy~Tułacze~ZbiegiW~T~ZDevoted Art Propaganda


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.