news

the newest reviews

Helheim

landawarijaR ___2017
Dziewiąty duży album płodnych Norwegów, do których, jak mało do kogo, pasuje slogan, że na żadnym albumie dupy nie dali. Osobiście najbardziej cenię ich za fakt, że w dziedzinie zakorzenionej w viking metalu, nigdy nie zamienili się w rubaszną parodię wojów północy jak to często ma niestety miejsce w pogańskiej niszy. Ale do rzeczy. Pomimo podobieństwa tytułów, nowy album nie...

Sentient Horror

Ungodly Forms ___2016
Powstanie tego zespołu to taka prawie filmowa historia - niejaki Matt Moliti, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Rocka i mający już swoje lata fan death metalu zbiera do kupy swoich uczniów i montuje z nimi kapelę, w której oddają hołd starej szwedzkiej scenie. Wisienką na torcie jest fakt, że mastering tego materiału zrobił im sam guru skandynawskiej sceny - Dan Swanö, który określ...

news

 • Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi - utwór z nadchodzącej epki "Korpus Czechosłowacki"

  2017-05-16

  Już za kilka dni, 22 maja, nakładem Devoted Art Propaganda ukazuje się nowa epka śląskich eksperymentalistów spod szyldu Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi zatytułowana "Korpus Czechosłowacki". Ukaże się ona jako jednostronny 12" winyl w limicie 150 sztuk. Poniżej do odsłuchu kawałek "Trupie Oczy":


  tekst:
  Trupie oczy rozwiał
  Korpus sunąc dmuchał wiatr
  Braci Czechów w dzielnych Czechów wgniatał strach

  Wagonikiem za kielichem
  Za matulą nóż
  Zatrzeszcz kośćmi dobry Czechu
  Pod jej żebrem włóż

  Pokażemy im stupajkom
  Gdzie sierotek cień
  Zbyt daleko, zbyt głęboko
  Gdzieś w przeręblu
  Puste wsie

  Ojca zamordowali źli Czesi, a matku żywcem w paździerzu spaliły

  Tam był świat, a tu jest grad
  Za koleją cuchem stali
  W stronę domu trupie oczy toczy wiatr


  wedrowcy-tulacze-zbiegi.bandcamp.com
  d-a-p.org/

  added by: Olo
  source: Cezary / Devoted Art Propaganda

  Wędrowcy~Tułacze~ZbiegiW~T~ZDevoted Art Propaganda


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.