news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Blackevil (ger) nowym nabytkiem F.D.A. Records

  2017-04-12

  Niemiecka F.D.A. Records anonsuje podpisanie papierów na dwa pełne albumy z ich rodzimym blackującym, heavy/thrash metalowym commando - Blackevil.

  Zespół powstał latem 2013 z inicjatywy Abyssa (ex-Under That Spell) i Hellbastarda (ex-Nocturnal), a skład uzupełnił wkrótce gitarzysta Deathinfektor. Ich debiutancka epka "Hail the Cult" ukazała się z logiem Heavy Forces Records na winylu, a na CD wydała to krótko potem Evil Spell Records (pododdział Undercover Records). Po udziale w kilku niemieckich festiwalach i koncertach klubowych w Holandii z zespołu odszedł Hellbastard, a za bębnami zastąpił go Doomwarrior.

  Pierwszy długograj zespołu ma nosić tytuł "The Ceremonial Fire" i ma się ukazać latem tego roku za pośrednictwem FDA Records/ Soulfood Music na CD i w formacie cyfrowym. Wydawca każe nam szykować się na prawdziwe heavy/thrashowe tornado. Więcej konkretów mamy poznać wkrótce.

  Aktualny skład:
  Abyss - voc/bas
  Deathinfektor - gitara
  Doomwarrior - bębny


  www.blackevil.net
  www.facebook.com/pg/blackevilmetal
  www.facebook.com/FDAREC
  www.fda-records.com

  added by: Olo
  source: F.D.A. Records

  BlackevilFDA RecordsF.D.A. Rekotz


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.