news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Blackevil (ger) nowym nabytkiem F.D.A. Records

  2017-04-12

  Niemiecka F.D.A. Records anonsuje podpisanie papierów na dwa pełne albumy z ich rodzimym blackującym, heavy/thrash metalowym commando - Blackevil.

  Zespół powstał latem 2013 z inicjatywy Abyssa (ex-Under That Spell) i Hellbastarda (ex-Nocturnal), a skład uzupełnił wkrótce gitarzysta Deathinfektor. Ich debiutancka epka "Hail the Cult" ukazała się z logiem Heavy Forces Records na winylu, a na CD wydała to krótko potem Evil Spell Records (pododdział Undercover Records). Po udziale w kilku niemieckich festiwalach i koncertach klubowych w Holandii z zespołu odszedł Hellbastard, a za bębnami zastąpił go Doomwarrior.

  Pierwszy długograj zespołu ma nosić tytuł "The Ceremonial Fire" i ma się ukazać latem tego roku za pośrednictwem FDA Records/ Soulfood Music na CD i w formacie cyfrowym. Wydawca każe nam szykować się na prawdziwe heavy/thrashowe tornado. Więcej konkretów mamy poznać wkrótce.

  Aktualny skład:
  Abyss - voc/bas
  Deathinfektor - gitara
  Doomwarrior - bębny


  www.blackevil.net
  www.facebook.com/pg/blackevilmetal
  www.facebook.com/FDAREC
  www.fda-records.com

  added by: Olo
  source: F.D.A. Records

  BlackevilFDA RecordsF.D.A. Rekotz


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.