news

the newest reviews

Mastectomy

Hell on Earth ___2017
Jednoosobowy hord, który ... brzmi jak profesjonalny band w pełnym składzie. Patrząc na zdjęcia Adama - lidera Mastectomy jestem naprawdę zdumiony, że tak niepozorny gość, stoi za tą brutalną i rozbudowaną sieczkarnią. Ten człowiek naprawdę wie o co kaman w brutalnym biznesie i niesamowite jak doskonale ogarnia temat aranżacji wszystkich instrumentów na tym poziomie. Może nie jes...

In Twilight’s Embrace

Vanitas ___2017
In Twilight's Embrace to zespół, któremu wyjątkowo łatwo przychodzi wekslowanie swojego stylu na nowe tory. Nie chcę, aby zostało to odebrane jako zarzut, zwłaszcza, że to właśnie obecne oblicze tej kapeli uważam za zdecydowanie najlepsze i najdojrzalsze, a ostatecznie z przyjemnością przyjąłem fakt, że z melodyjnego death z elementami black In Twilight's Embrace przesunęli gatun...

news

 • Deranged - nowy wokalista i nowe koncerty na wiosnę

  2017-02-07

  Szwedzcy death metalowcy DERANGED rozstali się ze swoim dotychczasowym wokalistą, Andersem Johanssonem. Anders dołączył do składu w 2011 roku i od tego czasu nagrał z zespołem jeden album - wydany przed kilkoma miesiącami "Struck by a Murderous Siege". Jego następcą został Johan Bergström (Visceral Bleeding).

  Jak informuje DERANGED: "2016 rok był dla na bardzo owocny. Pierwszy występ w USA, niesamowita trasa po Indonezji, nowa umowa z Agonia Records i wydanie dziewiątego albumu. To wszystko kosztowało nas dużo pracy, dlatego chcielibyśmy podziękować organizatorom, prasie oraz przede wszystkim naszym fanom. Rozpoczynając 2017 rok, mamy zarówno dobre jak i złe wieści. Najpierw złe: Anders opuścił zespół. Zdecydował się poświęcić rodzinie. Rozstaliśmy się w przyjaźni i życzymy mu jak najlepiej. Jeśli chodzi o dobre wiadomości: znaleźliśmy już nowego wokalistę, Johana. To stary przyjaciel, świetny za mikrofonem i tętniący energią na scenie. Przekonacie się o tym wiosną, podczas nadchodzących koncertów po Europie".

   

  Nowe koncerty:
  17.02.2017: Malmoe @ Retro, SE
  10.03.2017: The Hague @ Musicon, NL
  11.03.2017: Heidelberg @ Deathfest, DE
  30.03.2017: Madrid @ Sala Silikona, ES
  31.03.2017: Salamancea @ Nave Bunker, ES
  01.04.2017: Tondela @ Tondela Rocks II, PT
  02.04.2017: Vigo @ Transylvanie Club, ES
  21.04.2017: Erfut @ From Hell, DE
  22.04.2017: April Valley Festival, DE
  12.05.2017: Holsteiner @ Deathfest, DE
  13.05.2017: London @ Incineration Fest, UK
  18.05.2017: Vienna @ Viper Room, AU
  19.05.2017: Leipzig @ Bandhaus, DE
  20.05.2017: Deinze @ Elpee, BEL

  Najnowszy album DERANGED został nagrany w Berno Studio (Amon Amarth, The Crown, Witchery). Dzieli go pięć lat od poprzednika, "Cut Carve Rip Serve" z 2011. Autorem okładki jest Mike Hrubovcak (Grave, Six Feet Under, Sinister).

  W ubiegłym roku ukazał się także kompilacyjny album formacji, "Postmortem Rituals". Znalazło się na nim wiele trudno dostępnych nagrań demo oraz siedmiocalówek, zremasterowanych z oryginalnych taśm DAT.

  www.facebook.com/derangedband
  agoniarecords.com
  tinyurl.com/agoniashop
  facebook.com/agoniarecords
  agoniarecords.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  DerangedAgonia Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.