news

the newest reviews

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

Disembowel

Plagues and Ancient Rites ___2017
Fajne logo, fajna okładka, lovecraftowe tytuły kawałków i bandycko-oldskulowy wizerunek zespołu. Wydaje się, że bez słuchania można już ładować karabin pochwalnymi spustami pod adresem tej chilijskiej hordy, a tu dupa - na wspomnianych atrybutach kończą się ‘plusy dodatnie’ Disembowel, których nazwa nie powinna Was zmylić - nie jest to absolutnie stylistyczny hołd dla pewnego...

news

 • Kam Lee i Rick Rozz znowu razem - Massacre (usa) wraca

  2016-12-14

  Rick Rozz i Kam Lee na dobre zakopali topór wojenny i znów połączyli siły - oczywiście pod swoim starym, ponownie reaktywowanym szyldem Massacre. Rick Rozz dokoptował dodatkowo do składu kolegów z The End - Michaela Grima (bas/voc) i Mike'a Mazzonetto (bębny) i cała czwórka ma zająć się przywróceniem starego stylu, klimatu, brzmienia, agresji i pasji, które dwie i pół dekady temu sprawiły, że Massacre zdobyła na scenie death metalowej absolutnie kultowy status.

  Interesy odnowionej Massacre reprezentują obecnie Gunter Ford i Alexander Ford z World Entertainment. Bukowaniem koncertów na teren europejski zajmuje się Paul Ryan z UTI, a na Stany i Kanadę - Mark Hyman i Andrea Roberts z ATI.

  Trwają już przygotowywana nad koncertami Massacre na terenie USA, Europy, Ameryki Łacińskiej i w innych  częściach globu. Zespół planuje grać na nich album "From Beyond" plus kilka klasyków z repertuaru Mantas (pre-Death).

  Kam Lee wziął w zeszły piątek, 9 grudnia udział w koncercie The End w Melbourne na Florydzie, aby zaśpiewać w czterech kawałkach Massacre. Tutaj możecie zobaczyć wykonanie utworu "Dawn of Eternity".

  W ostatniej inkarnacji Massacre brali udział Rozz i Mazzonetto, a także basista Terry Butler i wokalista Ed Webb. Skład ten przetrwał 4 lata i w 2014 wydał za pośrednictwem Century Media album "Back From Beyond"

   

  www.facebook.com/massacrexflorida
  www.facebook.com/KamLeeoriginaldeathmetal
  www.facebook.com/RickRozzFlorida

  added by: Olo
  source: blabbermouth

  MassacreKam LeeRick RozzThe End


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.