news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Marduk i Immolation już za tydzień w Krakowie - plan koncertu

  2012-10-05
  W sobotę, 13 października do klubu Kwadrat w Krakowie (14 października do łódzkiej Dekompresji) zawita trasa koncertowa Serpent Sermon Tour 2012, której gwiazdami są promujący nową płytę Szwedzi z MARDUK oraz Amerykanie z IMMOLATION. Oprócz nich w ramach pierwszej edycji Covenant Full Ov Hate Fest zagrają DEAD BEYOND BURIED, FORSAKEN WORLD, HEAVING EARTH oraz zaproszeni przez organizatorów imprezy przedstawiciele polskiej sceny metalowej VOIDHANGER, DIRA MORTIS i INFATUATION OF DEATH.

  Plan imprezy przedstawia się następująco:

  15:00 - otwarcie bram
  16:00-16:30 - Infatuation Of Death
  16:45-17:15 - Dira Mortis
  17:30-18:00 - Voidhanger
  18:30-19:00 - Heaving Earth
  19:15-19:45 - Forsaken World
  20:00-20:30 - Dead Beyond Buried
  21:00-21:50 - Immolation
  22:20 23:20 - Marduk

  Przypominamy również, że szczodra, krakowska Defense Records (www.facebook.com/defensemerch) ufundowała dla wszystkich posiadaczy biletów bonusy w postaci darmowej składanki CD Summer Beatdown, a 50 pierwszych osób, które zamelduje się przy wejściu do klubu otrzyma dodatkowo minialbum DIRA MORTIS The Cult Of The Dead. Ten sam zespół będzie fetował również wydanie najnowszego krążka Euphoric Convulsions (Let It Bleed Records, www.letitbleed.eu), którego premiera odbędzie się w czasie festiwalu.

  Bilety na Covenant Full Ov Hate Fest w przedsprzedaży dostępne będą do 12 października w Krakowie (Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1 oraz Sklep Muzyczny Metalshop, ul. Długa 17) oraz Katowicach (Sklep Muzyczny All, ul. Mickiewicza 14) w cenie 75 zł.
  Przedsprzedaż internetowa poprzez www.hellshop.eu zakończy się nieco wcześniej, tj. we wtorek, 9 października.
  W dniu koncertu bilety do nabycia przy wejściu na koncert w cenie 80 zł.

  Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/337209803024176/

  Więcej informacji na:
  www.massive-music.pl
  www.covenant.pl
  www.klubkwadrat.pladded by: Olo
  source: Mythrone PromotionReinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.