Kącik Kulinarny v.2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2384
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 14:13

Sgt. Barnes pisze:
10-01-2025, 12:24
Ja w ogóle zarzuciłem łogóry na rzecz grzybków marynowanych w tatarze. Smakowe!
ej no... ale musi być i jedno i drugie. Zestaw dodatków jak u fugaziego na zdjęciu obowiązkowy. No, jeszcze musztarda i maggie.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
piotraz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2596
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 14:19

Triceratops pisze:
15-01-2025, 14:05
Najprzewielebniejszy pisze:
14-01-2025, 12:45
Sos z kaczych żołądkówka z indykiem, czosnkiem, imbirem i warzywami. Sporo majeranku i suszonej czerwonej papryki. Coś ala flaki. Żołądki dusili się ok 2 godziny do pełnej miekkosci. Obok nieslusznie niedoceniana kasza gryczana.
Pycha!
Obrazek
Wyglada niezle, ale jakos sie nie moge przelamac do zoladkow, choc flaki opierdole bez problemu. Taki sam problem mam z sercami i nerkami.

Tymczasem ukazaly sie Normy Zywieniowe 2024, 460 stron dosc ciekawego materialu za darmo. Brac i czytac
https://www.pzh.gov.pl/normy-zywienia-2024/
Ja na odwrót, podroby uwielbiam, flaki już nie, chyba że są z boczniaków:)
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18981
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 14:23

Wontruble tez uwielbiam. Ale pracuje nad uwielbieniem do serc i reszty. Kwestia przyrzadzenia. Do mozgow sie nigdy nie przekonam
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4240
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 14:32

Ja ma problem z płuckami. Jadłem kilka razy, ale trochę mnie hamuje konsystencja. Tak jak Triceps rzecze, wszystko w kwestii przyrządzenia. Resztę mogę wpierdalać jak dzikus. Móżdżek z jajecznią piękna sprawa. Albo ozory w sosie chrzanowym lub w galarecie to już kurwa czysta poezja.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18981
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 14:33

O, z pluckami tez mam problem, ozory sa na liscie z mozgami - NEVER xD
woodpecker from space
Awatar użytkownika
987654321k
w mackach Zła
Posty: 776
Rejestracja: 12-12-2018, 19:43

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 15:48

Jak serca to tylko wieprzowe, z kurczaka te małe gówna są jakieś mdłe i to nie jest to.
Obrazek
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4516
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 16:51

Triceps. Żołądki kwestia przygotowania. Obrać z blonek i tłuszcz i dlugo gotować bez soli. Solic na koniec. Wychodzą mieciutkie i smakowe. Zwłaszcza jak dodasz duzo czosnki, imbiru i majeranku.
A kacze tez roznia sie od kurczecych. Gdzieś doczytalem, ze są mięśniami.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18981
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 17:19

Wiem wiem, jako gowniak zawsze zzeralem zoladek z rosolu, teraz mi sie cos pojebalo i mnie pewne rzeczy brzydza, moze za bardzo zmiastowacialem i sie ucywilizowalem poprzez przebywanie na forum....

Czyli tak jak z wontrubla, nie wolna solic za wczesniej bo stwardnieje. Woda do wylania? Znalem typa z Czestochowy co robil zupe z wody po gotowanej kielbasie.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10468
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Kącik Kulinarny v.2

15-01-2025, 17:41

Triceratops pisze:
15-01-2025, 14:33
O, z pluckami tez mam problem, ozory sa na liscie z mozgami - NEVER xD
łozóry i pulycki to najlipsiejsze niensa
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4516
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Kącik Kulinarny v.2

16-01-2025, 12:03

Triceratops pisze:
15-01-2025, 17:19
Wiem wiem, jako gowniak zawsze zzeralem zoladek z rosolu, teraz mi sie cos pojebalo i mnie pewne rzeczy brzydza, moze za bardzo zmiastowacialem i sie ucywilizowalem poprzez przebywanie na forum....

Czyli tak jak z wontrubla, nie wolna solic za wczesniej bo stwardnieje. Woda do wylania? Znalem typa z Czestochowy co robil zupe z wody po gotowanej kielbasie.
w żadnym wypadku "do wylania", ja gotowalem je w tej samej wodzie co mieso z indyka na potrawe.
z dodatkiem warzyw - czy jak kto tam woli buljjjjjonnnu.
Sciągałem tylko szumy. A solą doprawialem pod koniec. Wczesniej dałem jej trochę do gotowania indyka (gotowalem indycza golonke z kością, rozgotwałem ją dosc znacznie, dzieki temu fajnie sie rozpadła. Gotowała sie od poczatku i dalej po dodaniu kaczych żołądków)
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6674
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Kącik Kulinarny v.2

16-01-2025, 15:10

Obrazek
I dużo tzebuli, to ważne ok
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18981
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Kącik Kulinarny v.2

16-01-2025, 15:25

Kurwa znowu zapomnialem o tych pasztetach karkasa...dzieki za przypomnienie
woodpecker from space
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11232
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33
Lokalizacja: Doliny

Re: Kącik Kulinarny v.2

19-01-2025, 08:32

Rosół z. Kaczuchy sie robi. W tle sentymentalnie Miasteczko Twin peaks caly dzień będę oglądać. Miałem odświeżyć z Archiwum x ale wybór był oczywisty.
Czas zintensyfikowanej pracy do 8.05. Poza zasięgiem. Only hard work is real.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7864
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Kącik Kulinarny v.2

25-01-2025, 21:47

Obrazek

+ cabula + bułka świeża + dużo pieprzu i pitok odlatuje pod sufit kurwa jak rakieta :)
Bassza meg mind.
piotraz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2596
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Kącik Kulinarny v.2

25-01-2025, 22:02

Z kiera jest ok ta bawarska?
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12581
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kącik Kulinarny v.2

25-01-2025, 22:15

Dzisiaj dostaliśmy w szpitalu na kolację coś, czego nie byłem w stanie zidentyfikować, wyglądało jak humus, było trochę OK a trochę bez smaku i miało jakieś skwarki. Strzał był bliski, spytałem co to i okazało się, że pasztet z soczewicy który robią na miejscu. Ot ciekawostka z dupy, bo nie widziałem tego nigdy wcześniej.

Pasjami jem ostatnio rzeczy, których nigdy nie jadłem, bo nie lubiłem, a że byłem niejadkiem, to lista jest długa. Pomidory, ogórki zwykłe, kiszone, jakieś pulpety, uparłem się, że będę jadł wszystko, co mi dają w szpitalu i na razie nieźle mi idzie, chyba niczego nie oddałem poza czystym talerzem i kromką bidnego tostowego chleba, na którym nie miałem już co położyć.
Find your flow
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7864
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Kącik Kulinarny v.2

25-01-2025, 22:38

piotraz pisze:
25-01-2025, 22:02
Z kiera jest ok ta bawarska?
W sam raz.
Bassza meg mind.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6674
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Kącik Kulinarny v.2

26-01-2025, 14:49

Jajko sadzone na bekonie w towarzystwie grillowanej pieczarki. Małe, a cieszy.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11232
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33
Lokalizacja: Doliny

Re: Kącik Kulinarny v.2

26-01-2025, 20:58

Jedziem do POznania w tym tygodniu to będzie stejk z sarniny. Jak ktoś się zastanawia gdzie w Poznaniu zostawić pieniądze to nie ma lepszego miejsca


https://umysliwych.com/
Czas zintensyfikowanej pracy do 8.05. Poza zasięgiem. Only hard work is real.
Awatar użytkownika
domeldoom
postuje jak opętany!
Posty: 420
Rejestracja: 28-07-2017, 12:53

Re: Kącik Kulinarny v.2

27-01-2025, 08:19

Marmurek lub Cwaniak, jak kto woli.
Obrazek
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
ODPOWIEDZ