GORTAL

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duvelor
weteran forumowych bitew
Posty: 1461
Rejestracja: 12-10-2006, 20:16

Re: GORTAL - Sindecade - promo 2007

25-12-2008, 01:40

Major pisze:Fajnie się czyta takie opinie-dzięki panowie, na razie odzew na płytę jest znakomity, ale jak wiadomo na początku wypowiadają się najbardziej zainteresowani :) Powoli będziemy się brać za robienie nowego materiału...
Żeby nie było za słodko. Dla mnie ta płyta to zlepek kilku przypadkowych ballad, za dużo smucenia. Tempa jakieś ślamazarne, no i te harmonie wokalne. A już klawisz w kilku numerach i panienka na wokalu to gruba przesada. To nie jest Death Metal.

P. S. Major, gratuluję !!! :twisted:
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

Re: GORTAL - Sindecade - promo 2007

25-12-2008, 08:33

Wishman pisze:
Major pisze:Fajnie się czyta takie opinie-dzięki panowie, na razie odzew na płytę jest znakomity, ale jak wiadomo na początku wypowiadają się najbardziej zainteresowani :) Powoli będziemy się brać za robienie nowego materiału...
Żeby nie było za słodko. Dla mnie ta płyta to zlepek kilku przypadkowych ballad, za dużo smucenia. Tempa jakieś ślamazarne, no i te harmonie wokalne. A już klawisz w kilku numerach i panienka na wokalu to gruba przesada. To nie jest Death Metal.
coś czułem, że pójdą w stronę Unsun ;)
jebać frajerów
Awatar użytkownika
Brązowy Jenkin
w mackach Zła
Posty: 776
Rejestracja: 09-07-2004, 10:35

Re: GORTAL - Sindecade - promo 2007

25-12-2008, 12:07

Wishman pisze:
Major pisze:Fajnie się czyta takie opinie-dzięki panowie, na razie odzew na płytę jest znakomity, ale jak wiadomo na początku wypowiadają się najbardziej zainteresowani :) Powoli będziemy się brać za robienie nowego materiału...
Żeby nie było za słodko. Dla mnie ta płyta to zlepek kilku przypadkowych ballad, za dużo smucenia. Tempa jakieś ślamazarne, no i te harmonie wokalne. A już klawisz w kilku numerach i panienka na wokalu to gruba przesada. To nie jest Death Metal.

P. S. Major, gratuluję !!! :twisted:
W planach covery Nightwish, powinny przypaść Wam do gustu hahaha :wink:
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: GORTAL

25-12-2008, 12:29

posłuchałem sobie z gejspejsa i tak, jak mogłem się spodziewać, zupełnie nie moje kredki :lol:
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: GORTAL

25-12-2008, 18:05

ja to wszystko gdzies juz slyszalem
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: GORTAL

25-12-2008, 21:51

doceniam warsztat, technike etc. - respekt. ale poza tym naprawde, nie ma w tym nic ciekawego.
this is a land of wolves now
wolf

Re: GORTAL

26-12-2008, 00:11

bez rewolucji ale trzeba przyznać ,ze chłopaków bardziej od plumkania na trzy riffy interesuje techniczne granie za co duży plus ,na naszym rynku jedna z ciekawszych pozycji tego roku 7,5/10
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

Re: GORTAL

26-12-2008, 08:50

Riven pisze:doceniam warsztat, technike etc. - respekt. ale poza tym naprawde, nie ma w tym nic ciekawego.
a czego ty oczekujesz po death metal combo? zagrywek w stylu np Tibeta,Laswella,Rich`a? kolokwialnie- to jest DM młócka i o to w tym wszystkim chodzi, jednym się podoba innym nie,nie zamierzam ciebie przekonywać do ich twórczości, ja osobiście lubię takie grzańsko, taką formę przekazu muzycznego,taką energię i uważam, że chłopaki z Gortal nie mają się czego wstydzić przed swoją `konkurencją` ze świata, dają radę,
Major co do coverów Nightwish to zasugerowałbym wam gościnny udział Ayi :twisted:
jebać frajerów
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9422
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: GORTAL

26-12-2008, 08:54

Tej takiej z tymi cyckami?
Yare Yare Daze
Some serious shit?
postuje jak opętany!
Posty: 353
Rejestracja: 12-12-2007, 21:37

Re: GORTAL

26-12-2008, 08:54

dlaczego gościnny? Ja bym zaproponował pełnoprawny angaż na umowę-zlecenie :mrgreen:
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

Re: GORTAL

26-12-2008, 09:01

Some serious shit? pisze:dlaczego gościnny? Ja bym zaproponował pełnoprawny angaż na umowę-zlecenie :mrgreen:
Major co ty na to ??? :)
jebać frajerów
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: GORTAL

26-12-2008, 10:39

rob pisze:
Riven pisze:doceniam warsztat, technike etc. - respekt. ale poza tym naprawde, nie ma w tym nic ciekawego.
a czego ty oczekujesz po death metal combo? zagrywek w stylu np Tibeta,Laswella,Rich`a?
przeciez nie napisalem, ze to jakas hujnia. poprawny napierdol, mozna posluchac.
ja uwielbiam death metal, tylko taki troche mniej oczywisty. i nie, nie oczekuje tu jeczenia Tibeta czy ambientowych soundscape'ow (zreszta robienie 'awangardy' na sile czesto konczy sie tragicznie).

w sumie to znam niewiele nowych plyt death metalowych, wiec moze mam zbyt wysrubowane oczekiwania, np. po ostatnim Entombed, hehe
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: GORTAL

26-12-2008, 14:13

rob pisze:
Some serious shit? pisze:dlaczego gościnny? Ja bym zaproponował pełnoprawny angaż na umowę-zlecenie :mrgreen:
Major co ty na to ??? :)
Major co żona na to? :)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Some serious shit?
postuje jak opętany!
Posty: 353
Rejestracja: 12-12-2007, 21:37

Re: GORTAL

26-12-2008, 14:36

:lol:

co Mauser na to?
Awatar użytkownika
Brązowy Jenkin
w mackach Zła
Posty: 776
Rejestracja: 09-07-2004, 10:35

Re: GORTAL

27-12-2008, 17:40

rob pisze:
Some serious shit? pisze:dlaczego gościnny? Ja bym zaproponował pełnoprawny angaż na umowę-zlecenie :mrgreen:
Major co ty na to ??? :)
Wystarczy, że Heinrich nagrał nam część basów :)
Awatar użytkownika
Brązowy Jenkin
w mackach Zła
Posty: 776
Rejestracja: 09-07-2004, 10:35

Re: GORTAL

27-12-2008, 17:43

4m pisze:
rob pisze:
Some serious shit? pisze:dlaczego gościnny? Ja bym zaproponował pełnoprawny angaż na umowę-zlecenie :mrgreen:
Major co ty na to ??? :)
Major co żona na to? :)
Źona wygląda lepiej od wokalsitki Unsun iale na szczęście nie ciągnie jej do spiewania poza domem :mrgreen:
Awatar użytkownika
karabin
zaczyna szaleć
Posty: 142
Rejestracja: 09-01-2008, 16:22
Lokalizacja: Exeter

Re: GORTAL

06-01-2009, 04:48

no więc tak:
słuchałem ostatnio dużo i stwierdzam, że jest jedna z najlepszych polskich propozycji 2008 (oprócz blindead i maryny peszek). ostatni kawałek zajebisty w chuj, no i fakt...klawisze miazga :wink:
ogólnie brawo!!
PAL KRZYŻ.
Some serious shit?
postuje jak opętany!
Posty: 353
Rejestracja: 12-12-2007, 21:37

Re: GORTAL

16-01-2009, 14:10

emocjonalna recka z Old Temple :)

Gortal długo się już istnieje na deskach naszego amfiteatru zwanego polska sceną. Pierdoli mnie to bardzo czy chłopaki nagrywali materiał 3 lata, bo niestety taka jest prawda, czy też nie.. Faktem jest, że udało im się nagrać niesamowitego bulldożera!!! Jedyny minus to bas za bardzo poszedł na przody, bo reszta po prostu miażdży aż miło. Fakt, że pan za stearami dumnie zwiący siebie 'realizatorem dźwięku' dał dupy z lekka, bo troszke tu świszczy i gwiżdże ale to mała pierdoła! Materiał kurewsko wymiata, niszczy i profanuje świętości wszelakie, Death Metal prezentowany przez ekipę Gortal to istna zagłada! Intensywne tempo, cholernie mocny wokal plus zróżnicowanie aranżacyjne mimo ściany dźwięku daje zajebisty efekt. Świetne solosy dodatkowo cholernie skomasowane riffy giatarowe w połączeniu z sekcją rytmiczną udaje nam się wyłuskać bluźnierstwo rzędu oszczanego grobu samej Marii Kurwy Dziewicy! Jakby nie było Gortal zafundował nam krążek z polotem z tej samej półki co wydawnictwa Azarath innych pomiotów jak Witchmaster. Owszem inna muza ale jakość powala z tym samym impetem. Ok, kurwa... jestem juz po 9-tym piwie i wciąż mi się micha cieszy na wyczyny Gortal, a to znak że jest nie dość że dobry stuff do machania łbem to i wypierdalają w kosmos inne cioty typu 'chce byc gwiazdą'... Naprawde warto do Pagan pisac po ten krążek!!!!!
5,5/6

i z NBC :)

Można się było domyśleć, że będzie ostry wpierdol, ale żeby od razu z takim impetem? Do tej pory nie mogę uwierzyć, że Gortal nagrał tak mocarny album! "Blasphemous Sindecade" to dobry przykład na to, by skończyć z procederem przedwczesnych podsumowań jeszcze nie zakończonego roku! Mój hurra-optymizm wynika chyba z faktu, że nie każdy rodzaj death metalu do mnie przemawia. Niby Gortal nie gra niczego oryginalnego o czym mogą świadczyć liczne porównania do Morbid Angel, Deicide czy Incantation, ale wyjątkowy kunszt z jakim została zarejestrowana ta płyta pozwala szybko zapomnieć na kim się wzorowali i do kogo nawiązują. To w końcu death metal z krwi i kości, więc na próżno wam doszukiwać się w tych dźwiękach oryginalności! Gdzieś w sieci pojawiły się głosy, że zbyt hermetycznie to wszystko zostało nagrane, że niepotrzebnie użyli trigerrowanych bębnów. Wszystkie te malkontenckie wywody są niczym w bolesnej konfrontacji z tymi 30 minutami niesamowicie intensywnego death metalu najwyższej próby. Na tle dotychczas wydanych w Polsce albumów z kręgu death metal Gortal wypada interesująco. Głównie dlatego, że nie są ani podobni do Vader, ani tez do Decapitated czy Trauma. Ich ogniskowa skupia się na tradycyjnej, kipiącej bluźnierstwem amerykańskiej scenie. Scenie, której wcale nie jestem ortodoksyjnym zwolennikiem, po prostu podoba mi się jebnięcie warszawiaków! Nie pamiętam już kiedy tak bardzo podobał mi się polski, wywodzący się z podziemia, death metalowy krążek? Czy było to Eclypse, Mortis Dei a może Nomad? Naprawdę nie wiem, mam tylko nadzieję, że Gortal nieco dłużej zagości w świadomości zwolenników konkretnego pierdolnięcia! Wybaczcie moje przeciągające się spuszczanie nad tym albumem, ale po prostu nie mogę przejść obojętnie obok takiej płyty. Czyste szaleństwo!
ocena: 9/10
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: GORTAL

16-01-2009, 19:38

twoja_stara_trotzky pisze:posłuchałem sobie z gejspejsa i tak, jak mogłem się spodziewać, zupełnie nie moje kredki :lol:
eeee ... z gejspejsa to jest chuj nie słuchanie :)
Mi się album naprawdę bardzo podoba i obok HELL UNITED i albumu "HornoKracy" uważam że była to jedna z najlepszych i najmocniejszych pozycji w poprzednim roku w polskim death metalu ...
kawał dobrej roboty Major!
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
arise
zaczyna szaleć
Posty: 170
Rejestracja: 28-04-2008, 11:54
Lokalizacja: xxx

Re: GORTAL

17-01-2009, 00:17

Drone pisze:
Riven pisze:ja to wszystko gdzies juz slyszalem
A ostrzegałem kolegę :D
Nic dziwnego , po prostu 100 % DEATH METAL !!!!!
Jak dla mnie płytka jest zajebista, jak komus nie pasi , ten Bambus z żydowskim pochodzeniem ! :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ