POGODA

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12534
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POGODA

21-06-2026, 21:28

empir pisze:
21-06-2026, 21:16
Dupę mijałem przed chwilą. Wcześniej jej nie zauważyłem. Dopiero kilka dni temu o niej się dowiedziałem. Te Ossuarium to na pewno od kapucynów? Bo kapucynki mają tu swoje krypty i się zastanawiam czy do nich pójść. Ossuarium to Krypty pod kościołem SV. Jakuba (Ossuary at the Church of St James, Kostnice u sv. Jakuba).
Nie, może pamięć mi figle płata po prostu i takie krypty kojarzą mi się z kapucynami, widziałem ich już sporo.
Find your flow
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: POGODA

21-06-2026, 23:01

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
21-06-2026, 21:28
empir pisze:
21-06-2026, 21:16
Dupę mijałem przed chwilą. Wcześniej jej nie zauważyłem. Dopiero kilka dni temu o niej się dowiedziałem. Te Ossuarium to na pewno od kapucynów? Bo kapucynki mają tu swoje krypty i się zastanawiam czy do nich pójść. Ossuarium to Krypty pod kościołem SV. Jakuba (Ossuary at the Church of St James, Kostnice u sv. Jakuba).
Nie, może pamięć mi figle płata po prostu i takie krypty kojarzą mi się z kapucynami, widziałem ich już sporo.
W Wiedniu chyba są krypty kapucynów. Byłem rok temu ale nazwy już nie pamiętam.
Btw. Jeśli chodzi o podziemia w Brnie to te pod targiem są fajne ale te drugie to jeśli 3 animacje w piwnicach na ścianach. Jedna o ich wersji ze smokiem wawelskim, druga o jakimś koniu a trzecia o tym jak w chuja zrobili Szwedów podczas potopu. Za free ok ale za kasę niekoniecznie.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12534
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POGODA

22-06-2026, 08:03

empir pisze:
21-06-2026, 23:01

W Wiedniu chyba są krypty kapucynów. Byłem rok temu ale nazwy już nie pamiętam.
No to w Wiedniu jest jednak w pierdut wieksze, i jakos daje bardziej do myslenia przez to, ze jest takie roznorodne - oddzielne sale na kazdy rodzaj kosci, jedna dla kregoslupow, druga dla piszczeli itd. Zona miala tam taka refleksje, ze ci wszyscy ludzie za zycia mysleli, ze sa w jakis sposob wyjatkowi, a teraz leza tak zmieszani bez ladu i skladu.
Find your flow
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: POGODA

22-06-2026, 10:22

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
22-06-2026, 08:03
empir pisze:
21-06-2026, 23:01

W Wiedniu chyba są krypty kapucynów. Byłem rok temu ale nazwy już nie pamiętam.
No to w Wiedniu jest jednak w pierdut wieksze, i jakos daje bardziej do myslenia przez to, ze jest takie roznorodne - oddzielne sale na kazdy rodzaj kosci, jedna dla kregoslupow, druga dla piszczeli itd. Zona miala tam taka refleksje, ze ci wszyscy ludzie za zycia mysleli, ze sa w jakis sposob wyjatkowi, a teraz leza tak zmieszani bez ladu i skladu.
A to ja w Wiedniu oglądałem jakieś krypty w których były grobowce. Miałem to z Vienna pass.
mocny2_3
zahartowany metalizator
Posty: 3757
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: POGODA

23-06-2026, 09:13

Szykuje sie piekło od piątku.
mocny2_3
zahartowany metalizator
Posty: 3757
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: POGODA

23-06-2026, 13:27

W sobote, niedziele i w poniedziałek już w całym kraju pęknie 40tka.Jak macie ogarniętego pracodawce to wam w poniedziałek zrobi wolne.
W necie jest masa trolli dla których ''jest poprostu lato''.Ustawowo powinien być wprowadzony odstrzał takich delikwentów na centralnym placu za pierdolenie kocopołów i wprowadzanie zamętu.W polsce rzadkością są już temp 30stopni, temp 35-40 to już skrajna rzadkość i niebezpieczne ekstremum.Jeśli ktoś tego nie pojmuje i uważa to za normalność w naszej strefie klimatycznej powinien skoczyć z 4 piętra, zwyczajnie sie odjebać.
backslifer
w mackach Zła
Posty: 799
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: POGODA

23-06-2026, 13:48

Zgadzam się, takie temperatury nie nadają się już do życia. Już zastanawiam się gdzie wypierdolić na całą niedzielę, bo w stolicy 38 stopni, a odczuwalna przez betonozę pewnie jeszcze wyższa. Dramat. Może biuro z klimą będzie otwarte. :D
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12534
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POGODA

23-06-2026, 14:00

Ostatnio tyle bylo chyba w 2015, pamietam bo wracalem z Sahary i tamtejsze temperatury nie byly jakos strasznie inne.
Find your flow
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2481
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: POGODA

23-06-2026, 14:47

Wracałem w niedzielę z Wrocławia do Krakowa na lotnisko. W pociągu wyłączona klima i temperatura sięgająca 45 stopni.
To ja już wolę skandynawskie lato, 20-22 stopnie i słońce wysoko w zenicie, powodujące, że odczuwalna temperatura jest ze 2-3 stopnie wyższa.
Za tydzień jadę służbowo do Francji i czeka mnie podroż samochodem przez południowo-wschodnie departamenty. Nie wiem jak to przeżyję przy tamtejszej spiekocie.
Rejwan pisze:
29-05-2025, 22:19
polecam poczytać Rothbarda
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6669
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: POGODA

23-06-2026, 14:55

Coś czuję że w weekend na tapecie będzie u mnie płyta Crazy from the heat Lee Rotha :wink:
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17807
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POGODA

23-06-2026, 15:40

backslifer pisze:
23-06-2026, 13:48
Zgadzam się, takie temperatury nie nadają się już do życia. Już zastanawiam się gdzie wypierdolić na całą niedzielę, bo w stolicy 38 stopni, a odczuwalna przez betonozę pewnie jeszcze wyższa. Dramat. Może biuro z klimą będzie otwarte. :D
Robisz tak. Wsiadasz jutro w samolot:


Obrazek


I masz tak:

Obrazek

Jak się uśmiechniesz, z tytułu tego, że dopiero co nocowałem kilka nocy w Sandefjord, mogę dać tak ze dwa sensowne namiary na noclegi i kilka innych na miłe spędzenie czasu. W tym zajadając rybę czy ich ulubioną i gównianą grandiosę, pijąc to i owo na kolorowo, kibicując i śpiewając norskie-morskie przyśpiewki futbolowe, np:



Nad takim chłodem* wśród nurogęsi, kaczkowatych i innych takich możesz też, jak chcesz mieć wczutę w sandefjordowe klimaty, możesz posłuchać wieczorą porą też jedynego znamienitego przedstawiciela vestfoldskiej sceny blekowej. Tj.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 23-06-2026, 16:53 przez Ascetic, łącznie zmieniany 5 razy.
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17807
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POGODA

23-06-2026, 15:47

*Właśnie nad takim chłodem, w domu z takim widokiem, z możliwością usiądnięcia dupom w wodzie, z wyjebaniem na polskie turbo-pato-upały z jakiejś diabelskiej pały:


Obrazek


Zasadniczo polecam.


Tym bardziej, że to rejon dzięcioła czarnego. Niby popularnego i spotykanego, ale tak jak tam od człowieka nie stroniącego. (pewnie się źle nie doświadczyły, z tytułu znikomego zaludnienia). Pod focenie przyrodnicze - jak znalazł. Jedzą, niemalże z ręki.
lys på slutten av lys

dra til helvete
ODPOWIEDZ