PSTRĄG VS KARP

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

PSTRĄG VS KARP

Czas głosowania minął 24-12-2011, 23:15

PSTRĄG
34
74%
KARP
12
26%
 
Liczba głosów: 46
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18981
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 21:26

Pstrong
woodpecker from space
Awatar użytkownika
maciek z klanu
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11725
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 21:33

Też pstrąg. Ale w okresie świątecznym karp jest zajebiście dobry. No i tłuściutki jak ja
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16546
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 21:43

Pstrąg.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10468
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 21:50

Pstrąg, karpia nie lubię. Ogólnie to wolę ryby morskie, ale pstrąg jest ok.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
iGrinder
postuje jak opętany!
Posty: 573
Rejestracja: 26-02-2018, 18:40
Lokalizacja: South of Heaven

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 22:22

Pstrąg ze Złotego Potoku
Syf.Kiła.Mogiła
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 5323
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 22:52

Sandacz.
Where did we go wrong?
How did we go wrong?
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12104
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 22:58

Only pstronk is real, ale sandacz, szczupak, okoń - też :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1246
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 23:03

Schab.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12550
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 23:07

To jak pytanie jak, jak nie wiem, czy wolisz perfumy czy pryskać się wodą z kibla. Nie wiedziałem że to podlega jakiejś dyskusji.
Find your flow
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16687
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 23:14

Oferma pisze:
24-12-2020, 23:03
Schab.

Bardzo dobra odpowiedź. Karpia wybitnie nie lubię, więc jeśli miałaby być ryba to pstrąg. Albo dorsz. Morszczuk.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11505
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 23:22

Nasum pisze:
23-12-2011, 07:43
Pstrąg oczywiście.
No Nasum, widzę że od 2011 smak się nie zmienił. : )
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16687
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: PSTRĄG VS KARP

24-12-2020, 23:29

SODOMOUSE pisze:
24-12-2020, 23:22
Nasum pisze:
23-12-2011, 07:43
Pstrąg oczywiście.
No Nasum, widzę że od 2011 smak się nie zmienił. : )

W kwestii karpia bez zmian. Nadal nie lubię. Swoja drogą - nawet nie wiedziałem, że już tutaj udzieliłem głosu ;-)
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1861
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: PSTRĄG VS KARP

25-12-2020, 01:29

Only pstrąg is real
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 13117
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: PSTRĄG VS KARP

25-12-2020, 07:43

Lukass pisze:
24-12-2020, 22:52
Sandacz.
Chyba najlepsza ryba słodkowodna. Karpia bardzo lubię, tak jak zresztą wszystkie ryby i w starciu pstrąg - karp, stawiam na karpia. :-)
all the monsters will break your heart
Maruder
w mackach Zła
Posty: 835
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: PSTRĄG VS KARP

25-12-2020, 09:11

Umiejętnie przygotowany i przyprawiony karp potrafi zaskoczyć, jest całkiem zjadliwy 🙂 Ale w starciu z pstrągiem jest z z góry skazany na porażkę.

Ktoś wyżej wspominał o pstrazku że Złotego Potoka - jak najbardziej jestem za i bywam kilka razy w roku.
mocny2_3
zahartowany metalizator
Posty: 3758
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: PSTRĄG VS KARP

25-12-2020, 10:37

Powiem tak, od lat mam na stole karpia i pstrąga.Oba smażone na maśle.Oba zawsze był pyszne ale od jakiś 3 lat zaczynam dostrzegać te wady w karpiu.Mimo że jego smak jest dobrze zatuszowany doprawieniem i masełkiem to czasami daje sie we znaki ten mułowaty smak.Póki go nie wyczuje to jem z uśmiechem na gębie, jak już wyczuje to idzie w odstawke.Dodatkowo wkurwia mnie w nim że on ma w niektórych częściach takie galaretowate mięso.No i trzeba uważać i kupować młode sztuki bo te stare to jest dramat.
Pstrąg wczoraj mi karpia pozamiatał.Miałem jeszcze dorsza i oczywiście wygrał on z każdą inną rybą.Miałem też łososia ale ktoś z rodziny wpadł na pomysł by go doprawić czosnkiem i spierdolił przepięknie tak że nawet kawałka nie zjadłem.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4515
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: PSTRĄG VS KARP

25-12-2020, 12:22

Mam w okolicy kilka hodowli ryb.
W zwyczaju mialem dotychczas samodzienla wyprawe po karpia do tzw Pustelni gdzie wybieralem jeszcze sztuke plywajaca w stawie.
Ryba po pocwiatrowaniu odpoczywala dobe w cebulce, ktora nalezycie odciagala tzw mula. Zawsze byl wyborny. Choc czasem niepozbawiony wad. Wspomniana galaretowata struktora i czasem cos miekkiego i szarego niekoniecznie wplywalo na komfort konsumpcji.
Ale w tym roku z racji obostrzen i niewiadomych jakie moglbym zastac w Pustelni - kolejka rok temu byla tam na godzine stania, postanowilem dac szanse innej hodowli.
Marczak w Markuszowie to tylko 20 min jazdy moim czarnym przyjacielem, troche kopania sie po groblach i jestem na miejscu.
Karp podobnie wybrany ze stawu, zywotna duza i zwinna sztuka to byl dobry wybor. Nastepnego dnia, po obowiazkowym lezeniu w cebuli smakowal wybornie. Brak galaretek, brak szarej struktury. Smaczny i mięsisty. Wogole nie ciagnacy mulem.
Marczak z Markuszowa ma nowego bardzo zadowolonego klienta.

Tydzien wczesnien robilem karmazyna w cytynie i pomaranczach i wyszedl rownie wybornie. To doskonala ryba.
Podobnie lubie dorsza, dobrze wypieczony albo wysmazony smakuje dobrze, choc trzeba mu nadac smaku przyprawami, sam w sobie jest malo wyrozniajacy sie. A pstrąg... No nie wchodzi mi. Zbyt rozmyty w smaku. Podchozilem pare razy i raczej bede unikal.
Sumujac. Dobrze wyhodowany zwinny i raczej wiekszy karp oraz karmazyn. Mi wystarczaja.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16546
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: PSTRĄG VS KARP

25-12-2020, 12:26

Wg mnie pstrąg nadaje się wyłącznie do pieczenia. Wtedy jest idealny.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2573
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: PSTRĄG VS KARP

25-12-2020, 12:31

Karp musi poleżeć w cebulce, wtedy jest doskonały. Nie ma mułu. Na co dzień nie jem, ale na święta nie mogę przestać.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3826
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: PSTRĄG VS KARP

25-12-2020, 14:02

Lukass pisze:
24-12-2020, 22:52
Sandacz.
I to jest jedyna prawidłowa odpowiedź.
dobry kościół to kościół spalony
ODPOWIEDZ