news

the newest reviews

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

Hostia

Resurrected meat ___2022
Tym wszystkim, którzy nie mogą doczekać się najnowszego, pełnowymiarowego albumu Hostii, gentelmeni tworzący muzykę w tym projekcie postanowili przyjść z pomocą i nieco ulżyć wszystkim zniecierpliwionym owieczkom. Jak wiadomo, nic tak nie cieszy jak porcja nowej muzyki - idąc tym tokiem rozumowania, dostajemy epkę, która z jednej strony uspokaja fanów, bo mogą posłuchać sobie no...

news

 • Genius Ultor (pl) - premiera klipu "Koń turyński", trzeci album w tym roku

  2022-11-04

  Po kilku latach przerwy heavy black metale z południa kraju prezentują nowy repertuar. Trzecia w dorobku płyta nosić będzie tytuł "Wiatr". Album przygotowywany jest do wydania jeszcze w tym roku. Sesja nagraniowa odbyła się 5 i 12 grudnia 2021 roku w studio Piekłoniebo pod szarym znakiem atamana Tolovego.

  Zespół nakręcił, również w Piekłoniebie, klip do utworu "Koń turyński". Jak czytamy w notce prasowej: Utwór ten jest po części hołdem dla twórczości węgierskiego reżysera Beli Tarr'a, po części dla twórczości kompozytora Mihály Vig'a, zaś w przerażającej części przepowiednią rzeczywistości, która znów się wydarzyła i dzieje się wciąż. Tekst bazuje na monologu Bernharda z filmu o tym samym tytule, a muzyka cytuje leitmotif z dzieła Tarr'a.

   

   

  W nagraniach trzeciej płyty Genius Ultor nie uczestniczył Wirus; w całkowicie naturalny dla siebie, bardziej brutalny i bezpośredni sposób śpiewał w tym czasie w Stillborn. Do zespołu dokoptowano młodszego muzyka, biorącego wcześniej udział między innymi w nagraniach demo Kult Mogił.

  Obecny skład Genius Ultor:
  Kra - bębny
  Mokry Dół - bas
  Zgorzel - gitara, śpiew.

   

  piekloniebo.ataman.pl/Genius_Ultor/

  added by: Olo
  source: piekłoniebo / bullet-doom

  Genius UltorAtaman TolovyPiekłoniebo


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.