news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Mrome (pl) - reklamuje swój czwarty album "Barbaric Values" (uwaga fani Voivod, Vektor)

  2022-05-24

  Trochę już czasu minęło, ale dopiero teraz dotarła do nas informacja, że 4 kwietnia 2022 roku,  pochodzący z Andrychowa w Małopolsce zespół Mrome wydał czwarty w dyskografii studyjny album  pod tytułem "Barbaric Values".

  Ponieważ pierwszy raz o nich w ogóle słyszymy, dlatego warto zacytować krótkie bio: "Urodzony w 1995 roku, zmarły w 2002 roku i przywrócony do życia w 2009 roku Mrome jest w całości projektem studyjnym skupionym na procesie twórczym i koncepcjach stojących za muzyką, tekstami i grafiką. Nie jesteśmy zespołem koncertowym. Nie jesteśmy zainteresowani promowaniem zespołu przez kiepskie sesje zdjęciowe i media społecznościowe. Zbieramy plony na spalonej ziemi."


  Jak informuje notka prasowa: "Koncept płyty oparty jest na moralnym i etycznym konflikcie między społecznie narzuconymi warunkami a pierwotną naturą człowieka". Wydawnictwo to ukazało się w formie cyfrowej na Bandcampie oraz na kasecie i płycie CD za dostępnej do nabycia na merch.is/store/mrome/

  Mix & master: zespół & Tomasz "Zed" Zalewski (Crystal Viper, Decapitated, KAT)
  Okładka płyty: Ataman Tolovy (Azarath, Devilyn, Stillborn)
  Rzeźba na okładce - Krzysztof Kadłubowski

  LINE-UP:
  Key V - wokal, gitara, słowa
  LV's - wokal, bas
  P - perkusja

  Gościnnie:
  Utwór "Mama" - Ataman Tolovy (wokal), natomiast słowa pochodzą z "Tales from Outer Suburbia", której autorem jest Shaun Tan, przekład na język polski dokonali Anna Warso & Wojciech Góralczyk (Kultura Gniewu 2018)
  Muzyka w utworze "Balance of Power" jest oparta na Béla Tarr's "A torinói ló" ścieżce dźwiękowej, której autorem jest Mihály Vig 

   

  Tracklista:
  1. Heart of Hearts
  2. Inviting Birds
  3. Vexierkasten
  4. Mama
  5. Srebrne szlaki
  6. Penis Fencing
  7. Balance of Power
  8. The Torun Horse

  mrome.bandcamp.com/

  added by: Olo
  source: Solid Rock PR

  MromeAtaman TolovyTomasz


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.