Gdzie pracujecie

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Gdzie pracujecie

25-12-2012, 20:05

;dd
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen

Re: Gdzie pracujecie

25-12-2012, 23:56

W nawiązaniu do tego dowcipu....
Jedzie arab na koniu przez pustynię, za nim biegnie jego żona, z językiem na brodzie, sina z wycięczenia, ledwo daje radę.
Spotykają przechodnia, zatrzymują i koleś pyta araba - Dokąd tak jedziesz?
- Żona zachorowała i właśnie ją wiozę do szpitala.
niewiadomojakiezło
starszy świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 06-05-2010, 15:09

Re: Gdzie pracujecie

26-12-2012, 18:31

jakiś czas temu na BCT w Gdyni leżały części do jakiejś elektrowni wiatrowej, dość dużych rozmiarów, które bodajże musiały zostać przewiezione w takim rozmiarze w jakim zostały wyprodukowane czy też nawet odlane. ciekaw byłem i wciąż jestem jaki był koszt przewiezienia całej konstrukcji zwykłym kontenerowcem lub nawet feederem takiej konstrukcji? tym bardziej jest to interesujące że było to dość dużych rozmiarów, i pewnie zabrało dużą powierzchnie ładunkówą statku tak w pionie jaki i poziomie.
Wydaje mi sie że są to kwestie poważnych pieniędzy i dużej odpowiedzialności - i w takiej sytuacji, ponadgabarytów też jestem ciekaw kwestii formalnych związanych z odpowiedzialnością za transport ładunku i ubezpieczenia takiego ładunku - i generalnie kwestii Incoterms.
atr pisze:w takim razie ciekawy też musi być transport urządzeń wiertniczych
np
Obrazek

to urządzonko ma wysokość około 50m., w czasie przewozu jest praktycznie całe zmontowane
Do Pani Random Apex mam pytanie. pisałaś chyba że masz coś związanego z transportem materiałów stalowych i produktów hutniczych. kiedyś pracowałem w firmie pośredniczącej w handlu takimi materiałami ze Skandynawią. i dość często problemem był koszta takie transportu - powiedzmy sobie że cały samochód 24t, z południa Polski do Vara w Szwecji to koszt był na wysokości 1200-1500 euro - all in. obecnie Erontrans wraz z BCT i Stena Line uruchomił połączenie kontenerowe między Polską a Szwecją, i tutaj mam do Ciebie pytanie - wiesz może czy ta usługa może wpłyneła na obniżenie cen transportu drogowego?pzdr
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1091
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Gdzie pracujecie

27-12-2012, 09:33

Transport drogowy na Skandynawię cały czas utrzymuje się na poziomie od 1,2 do 1,5 euro za kilometr ładowny - wychodzi w przybliżeniu koszt minimum 1500 EUR obecnie, jeśli chodzi o eksport z południa Polski - nic nie staniało, tylko zdrożało jeszcze bardziej, bo ceny promów podniesiono. Za to importy 24 ton ze Szwecji czy Norwegii to koszt około 0,45 - 0,5 euro za kilometr ładowny (ceny all in).
You've got nothing to lose but your lives.
niewiadomojakiezło
starszy świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 06-05-2010, 15:09

Re: Gdzie pracujecie

27-12-2012, 12:29

a jest w ogole jakies zainteresowanie tą ofertą kontenery z Erontrans przez BCT do Szwecji Steną?
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1091
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Gdzie pracujecie

27-12-2012, 12:33

Erontrans to mi daje usługi doładunkowe, jest całkiem konkurencyjny - może sobie pakuje to u siebie na kontenery i wysyła dalej, nie wiem, co oni tam kombinują, ważne, że są sprytni i tani :-)
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Gdzie pracujecie

27-12-2012, 21:09

ERO TRANS>? :D
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Gdzie pracujecie

27-12-2012, 21:13

"mi" :D rozpierdala mnie to :DDD
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
zahartowany metalizator
Posty: 3380
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Gdzie pracujecie

27-12-2012, 21:17

kurwa mogłem iść na logistykę to bym teraz sie tak nie nudził.
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1091
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 08:12

Only_True_Believers pisze:kurwa mogłem iść na logistykę to bym teraz sie tak nie nudził.
Są plusy i minusy takiej pracy - minusem jest to, że akurat często się w niej nudzę, bo u mnie są okresy sprintów roboczych, a nie pracy rozłożonej na 8 godzin :-) nie wiem, jak u kolegów, ale oni mają pancerne szyby w biurach, ja mam tylko kamienicę z grubymi na metr ścianami.

A Riven co tam kwili znowu? Weźcie może go pogłaskajcie
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 09:37

Random Apex pisze:
A Riven co tam kwili znowu? Weźcie może go pogłaskajcie
to do Manieczki się zwróć w tej sprawie
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:01

a ta jak zwykle niby nie czyta moich postów ;))

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:03

Riven pisze: Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD
Da się jakoś wyłączyć ten korporacyjny spam? ;)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:06

racja, zapomniałem, że jest domyślnie włączone. tak, wchodzi do settings I tam siedzi.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:08

Dzięki, wolę czytać posty pozbawione reklam ;)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:10

sorry, nie wiem dlaczego oni w ogóle to włączają. od takiej informacji są inne metody, ta jest do bani ;)

Sent from my Nexus 3310
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:17

Jeszcze parę lat i te mądre telefony same będą za Was pisały posty ;)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:24

jakie tam parę lat, średnio wyszukane generatory głupot to żadne scifi. no sam zobacz ;dd

01101010011001010110001001100001011000110010000001101011011011000110010101110010
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:26

A tam głupot... Przeanalizuje Twoje dotychczasowe posty i będzie generował takie, jakie Ty sam byś napisał ;)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Gdzie pracujecie

28-12-2012, 10:28

no przecież o tym mówię ;)) mowie, do takich bzdur jak ja piszę żadnego ai nie potrzeba, wystarczy prosta sieć semantyczna z prosta ontologia ;)
this is a land of wolves now
ODPOWIEDZ