KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9917
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

25-12-2012, 20:44

A co to za ptak? Samiec, samica, jaka klatka? Czego nie wiesz?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
zahartowany metalizator
Posty: 3380
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

25-12-2012, 20:46

Młody samiec w dużej klatce, (zdjecia po nowym roku) na razie nie wiem nic, oczywiście przeczytam wszystkie dostępne strony w internecie ale to nie to samo, co bezpośrednie rady innego hodowcy ktory zna życie. Póki co martwi mnie to, że nie je wapna, i ,że z karmy (ziarenka i czarne kulki) wyjada tylko czarne kulki.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

25-12-2012, 20:47

Chwila, moment. JE TYLKO CZARNE? rasista!:)
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

25-12-2012, 20:53

Only_True_Believers pisze:Po nowym roku zapodam zdjęcie mojego ptaszora.
Ale wklej je w odpowiednim temacie. Nie chcielibyśmy przecież abyś dostał bana od Analnego ;)
AdrianSmith
w mackach Zła
Posty: 961
Rejestracja: 25-12-2011, 15:29

Re: KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

25-12-2012, 20:53

ja pierdole :-)
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

25-12-2012, 20:57

ja na razie piję :)
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9917
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

25-12-2012, 21:04

Podstawowe rady:
- wymienić plastikowe albo drewniane równo obtoczone żerdki na nierówne i nieokorowane patyki
- na dno klatki wysypywać trochę piasku, zmieniać codziennie
- kupować karmę firmy Versele-Laga Premium Prestige. Ta karma ma wszystko, co trzeba i dobrze dobrane proporcje - supermarektowi producenci często sypią rzepak zamiast rzepiku (i jedno i drugie to te czarne kulki) w za dużych ilościach.
Obrazek
- nie kupować żadnych supermarketowych karm ani kolb
- kolba raz na tydzień, z dostępnych u nas tylko firmy Vitakraft - inne to dziadostwo
- powiesić wapno i osasepię - będzie skubał, jak będzie chciał, tym się nie przejmować
- świeża woda codziennie i uważać, żeby glony się nie osadzały w poidle, najlepiej mieć dwa i używać zamiennie
- nie stawiać klatki w przeciągu
- nawet codziennie dawać zieleninę: kawałek sałaty, w lato liście mlecza, kawałek jabłka, gruszki, marchewki itp.
- w okresie wiosny i jesieni dużo ogórka obranego ze skóry - wpływa doskonale na pierzenie, w zimę nie warto, bo te ogórki są bez wartości
- można dawać żółtko albo specjalny pokarm Versele-Laga z jajkiem i murzynkiem (pobudza śpiew) albo z jajkiem i barwnikiem (jeżeli ptak jest czerwony i ma się wybarwić intensywnie)

Jeżeli jest ze sklepu, to pewnie albo zachudzony (za dużo rzepiku) albo za gruby (za dużo konopii i słonecznika). Dawanie regularnej karmy i zieleniny go wyprostuje. Jak chcesz oswajać, to kup ziarna konopii i dawaj mu po kilka (ale mało, bo to otłuszcza), a potem podawaj na ręku. To samo z liśćmi mlecza w lato (tylko te można dawać bez umiaru).

I tyle.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
NihilSubSole
zaczyna szaleć
Posty: 276
Rejestracja: 14-09-2011, 20:37

Re: KANARKi - TYLKO PRAKTYCZNE RADY

25-12-2012, 21:10

W celu kanarka polecam, aby.
ODPOWIEDZ