Polski BM

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

olgims
rasowy masterfulowicz
Posty: 2335
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Polski BM

25-06-2026, 11:29

C//A pisze:
20-06-2026, 14:02
olgims pisze:
20-06-2026, 11:29
Stoigniew pisze:
18-06-2026, 21:04
Foulpest - Come unto evil



dwa numery, niecałe 12 minut muzy ... ale kurwa jakiej !!!!!

zajebista czarna polewka bez udziwnień, w stylu starego Szron czy innego Darkthrone (jak jeszcze grał black metal :wink: )

wydane na "siódemce" jakis czas temu, a teraz na kasecie przez Garazela.

zdecydowanie czekam na następne ruchy i chce więcej !!!!!
Dobre!!! Oby tylko nie okazali się być jakaś nastoletnia emo-grupa od rekonstrukcji lat 90tych jak to nieszczęsne diabolical fullmoon, na które dał się nabrać niejeden sezonowiec.
Nie znam za dobrze dorobku DF. Niezależnie od tej nazwy, jak w/g Ciebie wygląda "prawdziwy" zespół BM zakładany współcześnie przez obecnych nastolatków?
Nie wygląda. Zresztą w chuju mam nastoletnich niedorozwojów z gównem w głowie i rozkminianie ich "egzystencjalnych problemów". A jak się już chcą brać za granie to niech się pokuszą o coś więcej niż przebieranki za lata 90te. Jest to kurwa co najmniej żenujące, jak te tribute bandy z innego tematu.
"Hostis Dei, pietatis, et misericordiae"
-Werner von Urslingen

I laugh as I cast the first stones at Christ
olgims
rasowy masterfulowicz
Posty: 2335
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Polski BM

25-06-2026, 11:31

Ascetic pisze:
25-06-2026, 11:27
Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
Blek metal musi być radykalny, inaczej to tylko bzyczące muchy i skrzeczące żaby!
Krew czaszki i wielkie kurwa zło to jedyna droga!
"Hostis Dei, pietatis, et misericordiae"
-Werner von Urslingen

I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17855
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

25-06-2026, 11:36

olgims pisze:
25-06-2026, 11:31
Ascetic pisze:
25-06-2026, 11:27
Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
Blek metal musi być radykalny, inaczej to tylko bzyczące muchy i skrzeczące żaby!
Krew czaszki i wielkie kurwa zło to jedyna droga!
Tyle, że to w pewnym sensie jest radykalne. Reakcje odbiorców mogłyby na to wskazywać (aczkolwiek w innych banieczkach raczej w superlatywach to idzie). Inną sprawą, jak ktoś ma odczucie, że bm w swojej radykalności sprowadza się do jakichś lofajrawbleków (w aspekcie muzycznym), czy hajlowania (w aspekcie ideolo) ... to ja z tym już nic nie jestem w stanie zrobić. Tutaj bym spojrzał na chyba najbardziej ostatnimi laty propsowany na scenie BM Kaevum (którego swoją drogą lada moment będę niedługo znów podążał. Ziomki są z Tromsø, a nawet jeszcze bliżej mnie xD). OK, klasyczne, wtórne do bólu, do bólu też czyste w formie, a, że idealnie oddające pewne emocje, które stoją za blekiem? Wartość dla mamoni co lubią tę samą piosenkę słuchać w 300kowerach. Radykalności ja tam nie widzę. Bo stara formuła z radykalnością z mojej perspektywy nic nie ma wspólnego. Ideologicznie? Dla nich pewnie tak*. Dla chłopaka z polskich bloków pewnie nie.

Nie będę rozmiękczał, bronił tego co jest pewnie nie do obrony, dla tego, kto ma wyjebane na argumenty, ale wiem, że za tym stoi blek, taki z z serducha, a nie cośtamcośtam. U nie zajawkowicza jednorocznego przypadkowego losowego wypadkowego niedorobionego.


* Okładki dwóch płyt są tak kurewsko norweskie, że się bardziej nie da. Tekstowo? Też blisko tego, co nawet Polak będący tam 20 razy, nie jest w stanie złapać.


Tera pora na mój ulubiony OT, norweski OT: Swoją drogą byłem przekonany, że na "Ultra" poszli na łatwiznę i wrzucili zdjęcie rzeźby Vigelanda.
Obrazek



Obrazek



Obrazek


Polecam sobie w tym pięknym parku klapnąć i zapuścić jakiegoś kaevuma, czy innego kråbøla. Radykalności zero, ale przynajmniej się posiedzi w pięknym parku, z robiącymi jak dla mnie mocne wrażenie estetyczne rzeźbami, w liczbie kurewsko mnogiej.
Obrazek

I tak jak cała Norwegia jest upstrzona rzeźbami, jak same rzeźby srakami mew, od małej do jeszcze mniejszej mieściny (mają kompletnego pierdolca na tym punkcie) tak te z w Parku Vigelanda są tym co może dać jakiś tam obraz ... a czego, no właśnie czego, hwc?
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
10,5
postuje jak opętany!
Posty: 340
Rejestracja: 09-12-2014, 08:28

Re: Polski BM

25-06-2026, 14:58

Ascetic pisze:
25-06-2026, 11:27
Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
Nie chodzi jednak o muzykę a próbę asymilacji, ktorą IRA robiła w stosunku do metalowych środowisk. Wielki Mrok nie jest zły, aczkolwiek ich punkowo-hipsterskie oblicze wydaje się być bardziej szczerym niż bm...
Nono.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 4332
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Polski BM

25-06-2026, 14:59

Żwirek i Muchomorek pisze:
25-06-2026, 11:09
Bardzo dobre. Daję okejkę, bo będą z nich ludzie. Może nawet już są. Wygląda na to, że mają na siebie pomysł.
+1
w dupie mam prawidła sceny takiej czy srakiej, podoba mi się. zobaczymy jak całość będzie się prezentować.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7744
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski BM

25-06-2026, 15:04

Jak się fani Oasis biorą za Black Metal to nic dziwnego że takie ogniskowe pląsy im się podobają.

No cóż. Potańczyli przy ognisku, coś tam się słowiańskimi klimatami poinspirowali, wokale troszkę jak Pidżama Porno z okresu demówek/Futuristy, trąbkę czy tam saksofon dodali, "Święto Wiosny" bo wiecie państwo - Strawińskiego słuchamy (nota bene rusek, nie ?) no i mamy nową awangardę :hahaha:

Jakbym był w liceum w klasie humanistycznej to może też bym się nabrał :hehehe:
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17855
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

25-06-2026, 15:28

10,5 pisze:
25-06-2026, 14:58
Ascetic pisze:
25-06-2026, 11:27
Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
Nie chodzi jednak o muzykę a próbę asymilacji, ktorą IRA robiła w stosunku do metalowych środowisk. Wielki Mrok nie jest zły, aczkolwiek ich punkowo-hipsterskie oblicze wydaje się być bardziej szczerym niż bm...
Ostatnie co bym powiedział, to, że są to hipsterzy. Znam o tyle o ile można znać kogoś od .....

Co do kwestii próby asymilacji. Grają swoje co im tam się buja w głowach. Mój zarzut zawsze był taki jak rozmawialiśmy o muzyce, że zbyt duże spektrum inspiracji ma miejsce. Myślę, a nawet wiem, że nie celują w żadne środowisko, nie chcą nikomu obżenić czegoś, ani przemycić. Nie jest to celowane w żadną grupę odbiorców. Punktem wyjścia jest blek, a, że w domu gdzie sztuka gdzieś tam była, różnie się słuchało, to i słychać to w muzyce tej już przetworzonej przez dorosłego człowieka. W tym kontekście zarzut moim zdaniem nietrafiony. Kalkulacji brak. Czysta zabawa w muzykę.
Ostatnio zmieniony 25-06-2026, 16:59 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17855
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

25-06-2026, 15:33

Bloodcult pisze:
25-06-2026, 15:04
Jak się fani Oasis biorą za Black Metal to nic dziwnego że takie ogniskowe pląsy im się podobają.

No cóż. Potańczyli przy ognisku, coś tam się słowiańskimi klimatami poinspirowali, wokale troszkę jak Pidżama Porno z okresu demówek/Futuristy, trąbkę czy tam saksofon dodali, "Święto Wiosny" bo wiecie państwo - Strawińskiego słuchamy (nota bene rusek, nie ?) no i mamy nową awangardę :hahaha:

Jakbym był w liceum w klasie humanistycznej to może też bym się nabrał :hehehe:
Ty się tam dzbanie skoncentruj na odbiorze muzyki, a nie na tym co się tobie wydaje, kto jest fanem kurwa czego xD

A co ma do tego ruskość Strawińskiego to ja już zupełnie nie wiem po co ten wtręt. To nie ja nagrałem ten utwór, tamtych ludzi nie znasz, co nagrali, więc huja wiesz jaki oni mają stosunek do kacapstwa.


Co do kwestii licealistów słuchających muzyki. Relatywnie młodzi ludzie grają przystępną muzykę, więc pewnie i tak będzie, że jakaś licealista zadurzona w Szramie kupi sobie ich płytę. Tak to działa. Tobie zostaje marszczenie freda i zgredzenie, młodzi ludzie będą się jarać WM. Nic tutaj zgryźliwy mentalny emerycie nie poradzisz xD ok, możesz się zabić i przestać przynudzać jak jakieś inne stare dziady co latają za człowiekiem i mielą te same teksty od lat. A i jeszcze pomodlić do bozi się możesz.




NA KONIEC UWAGA DNIA. Od bladkała.

Blek metal, ogniskowy i ten z odkurzacza pierdziany - TYLKO DLA STARYCH DZIADÓW 40+. Dla młodych tylko Lordofon i Zara Larsson.
Ostatnio zmieniony 25-06-2026, 15:43 przez Ascetic, łącznie zmieniany 2 razy.
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7744
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski BM

25-06-2026, 15:40

Młodość ma to do siebie że popełnia się błędy. Doświadczony słuchacz ma juz wyrobiony gust i po prostu nie daje się na pewne rzeczy nabrać. Poza tym za Black Metal nie powinni się brać normalni ludzie. Trzeba mieć pierwiastek szaleństwa w sobie aby tę muzykę rozumieć. Jest tylko 20 osób na świecie które TAK NAPRAWDĘ rozumieją Black Metal. To wiemy.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17855
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

25-06-2026, 15:43

Bloodcult pisze:
25-06-2026, 15:40
Młodość ma to do siebie że popełnia się błędy. Doświadczony słuchacz ma juz wyrobiony gust i po prostu nie daje się na pewne rzeczy nabrać. Poza tym za Black Metal nie powinni się brać normalni ludzie. Trzeba mieć pierwiastek szaleństwa w sobie aby tę muzykę rozumieć. Jest tylko 20 osób na świecie które TAK NAPRAWDĘ rozumieją Black Metal. To wiemy.
Flakon. Weź się przeloguj.
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
Order_of_Nine_Angels
zaczyna szaleć
Posty: 204
Rejestracja: 09-02-2026, 00:07

Re: Polski BM

25-06-2026, 16:28

Trzeba mieć pokurwiony od bolcowania umysł żeby nazywać to BM.

Zakon
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7744
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski BM

25-06-2026, 16:30

To oczywiste.

Bloodcult
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18041
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski BM

25-06-2026, 16:31

to jest ciekawe... że jak coś nazwiesz thrashem, death metalem, war metalem... to co najwyżej ktoś się zdziwi, ale jak powiesz że coś ma nawet tylko domieszkę, liźnięcie Black Metalu (choćby nie miał racji) to inba na pół Europy.
Może kiedyś jakiś światły socjolog to przeanalizuje...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7744
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski BM

25-06-2026, 16:32

Gdybyś cokolwiek wiedział o tym czym jest Black Metal to byś się nie dziwił. Taka prawda.

Bloodcult
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17855
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

25-06-2026, 16:52

Nie bez związku. Ze związkiem. Wbrew pozorom.


Obrazek
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18041
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski BM

25-06-2026, 17:03

Bloodcult pisze:
25-06-2026, 16:32
Gdybyś cokolwiek wiedział o tym czym jest Black Metal to byś się nie dziwił. Taka prawda.

Bloodcult
Oo... to oświeć mnie... czym jest Black Metal. Na początek najłatwiejsze... czym Black Metal jest dla ciebie.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7744
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski BM

25-06-2026, 17:08

Nie rozmawiamy o tym z ludźmi z poza kręgów.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18041
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski BM

25-06-2026, 17:13

Hahaha.. pocieszny jesteś...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17855
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

25-06-2026, 18:19

Dwóch ekspertów dzisiaj się już wypowiedziało, czym jest a nawet powinien być BM. Czym nie jest też. Pora na trzeciego:

https://rozrywka.natemat.pl/658255,korz ... aju-europy

Próbka dla odważnych:

Obrazek
lys på slutten av lys

dra til helvete
C//A
w mackach Zła
Posty: 896
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: Polski BM

25-06-2026, 21:48

Bloodcult pisze:
25-06-2026, 17:08
Nie rozmawiamy o tym z ludźmi z poza kręgów.
Pierwsza zasada BM: nie rozmawiamy o BM!
ODPOWIEDZ