Polski BM

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18041
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski BM

20-05-2026, 16:47

No zajebiście jedzie nowy HEXENALTAR. Zajebiście!
Łeb urywa jak przy starym URN.

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18041
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski BM

22-05-2026, 17:46

zapowiedź nowego od Black Witchcraft

Black Witchcraft - Death, My Dear Companion...
Track taken from upcoming album "Ex Ossibus Templum Ei Erigemus" which will be released Summer 2026 by Under The Sign Of Garazel Productions | Black Metal from Poland
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
C//A
w mackach Zła
Posty: 896
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: Polski BM

30-05-2026, 08:52

Widzę wznowienia Veles z logiem Dead Christ Commune. Czy to reaktywacja tej wytwórni, czy "hołd" dla jej dziedzictwa -- wie ktoś?
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5459
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: Polski BM

31-05-2026, 16:02

Hołd (tribute for the legacy)
C//A
w mackach Zła
Posty: 896
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: Polski BM

13-06-2026, 08:59

Wjechał nowy Thy Killing Hand.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 4392
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Polski BM

15-06-2026, 18:16

C//A pisze:
13-06-2026, 08:59
Wjechał nowy Thy Killing Hand.
końpakty und vajnyle w Garazelu:

https://www.utsogp.pl/thy-killing-hand- ... -5469.html

https://www.utsogp.pl/thy-killing-hand- ... -5468.html
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18041
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Polski BM

17-06-2026, 14:00

No i mamy zajebisty debiut THY KILLING HAND. Odniesienia muzyczne są wyraźne. Z jednej strony hellenistyczne z drugiej polskie. Ale są to odniesienia zmyślnie, zgrabnie a czasem finezyjnie zaadaptowane na grunt własnej czarnej sztuki. Nie ma tu niszczycielskiej wściekłej kanonady ani brutalnego bezlitosnego tempa. Jest masa diabelskiego klimatu, atmosfery sabatu odbywającego się w potępionych ruinach albo w gęstym niedostępnym lesie. To bardziej soundtrack do czarostwa niż koncertowa muzyka "taneczna".

Świetna płyta!!!!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 4392
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Polski BM

18-06-2026, 21:04

Foulpest - Come unto evil



dwa numery, niecałe 12 minut muzy ... ale kurwa jakiej !!!!!

zajebista czarna polewka bez udziwnień, w stylu starego Szron czy innego Darkthrone (jak jeszcze grał black metal :wink: )

wydane na "siódemce" jakis czas temu, a teraz na kasecie przez Garazela.

zdecydowanie czekam na następne ruchy i chce więcej !!!!!
olgims
rasowy masterfulowicz
Posty: 2335
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Polski BM

20-06-2026, 11:29

Stoigniew pisze:
18-06-2026, 21:04
Foulpest - Come unto evil



dwa numery, niecałe 12 minut muzy ... ale kurwa jakiej !!!!!

zajebista czarna polewka bez udziwnień, w stylu starego Szron czy innego Darkthrone (jak jeszcze grał black metal :wink: )

wydane na "siódemce" jakis czas temu, a teraz na kasecie przez Garazela.

zdecydowanie czekam na następne ruchy i chce więcej !!!!!
Dobre!!! Oby tylko nie okazali się być jakaś nastoletnia emo-grupa od rekonstrukcji lat 90tych jak to nieszczęsne diabolical fullmoon, na które dał się nabrać niejeden sezonowiec.
"Hostis Dei, pietatis, et misericordiae"
-Werner von Urslingen

I laugh as I cast the first stones at Christ
C//A
w mackach Zła
Posty: 896
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: Polski BM

20-06-2026, 14:02

olgims pisze:
20-06-2026, 11:29
Stoigniew pisze:
18-06-2026, 21:04
Foulpest - Come unto evil



dwa numery, niecałe 12 minut muzy ... ale kurwa jakiej !!!!!

zajebista czarna polewka bez udziwnień, w stylu starego Szron czy innego Darkthrone (jak jeszcze grał black metal :wink: )

wydane na "siódemce" jakis czas temu, a teraz na kasecie przez Garazela.

zdecydowanie czekam na następne ruchy i chce więcej !!!!!
Dobre!!! Oby tylko nie okazali się być jakaś nastoletnia emo-grupa od rekonstrukcji lat 90tych jak to nieszczęsne diabolical fullmoon, na które dał się nabrać niejeden sezonowiec.
Nie znam za dobrze dorobku DF. Niezależnie od tej nazwy, jak w/g Ciebie wygląda "prawdziwy" zespół BM zakładany współcześnie przez obecnych nastolatków?
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 4392
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Polski BM

20-06-2026, 20:08

Czyli że co, młodzieży odmawia się grania Black metalu ?? Nie mogą się inspirować rzeczami które były wydawane jak ich jeszcze nie było na świecie ??

MIŚ w pełnej krasie, "jesteś za młody na Heroda... A co Herod nigdy nie był młody?? "
:tellmemore:
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1384
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: Polski BM

20-06-2026, 20:58

Zostały ino 3 placki. Ja swój brałem z Norma Evangelium bo też u źródła było najwcześniej wiadomix
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17857
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

23-06-2026, 21:55

lys på slutten av lys

dra til helvete
atr
w mackach Zła
Posty: 691
Rejestracja: 10-04-2009, 20:23

Re: Polski BM

24-06-2026, 23:18

Ascetic pisze:
Bdb się to prezentuje. Czekam na pełny materiał
Hjertet mitt slår i mørket
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17857
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

24-06-2026, 23:39

atr pisze:
24-06-2026, 23:18
Ascetic pisze:
Bdb się to prezentuje. Czekam na pełny materiał
Ba! Jak się okazuje można miesznąć ironami, morphine, watainem, czy skandynawską blekową psychodelią, a jakość i koncept artystyczny jest dalej zachowany. Brakuje mi tego, co miało być, co miało się pojawiać, według założenia twórcy, no chyba, że zostałem strollowany, choć tego się .. nie robi, nie wkręca się z tym jaki pierwiastek nieoczywisty i dla Polaka teoretycznie ważny, miał się w muzyce WM pojawić. Bez względu na wzgląd, kibicuje, wypatruję i na muzyczną jesień z muzyką WM się szykuję się.

ps. Szrama/ P. ma unikatową barwę głosu. To jeszcze bym dodał, że mnie się tak zawsze zdawało, teraz jestem jakby o tym przekonany.

ps. Zmiana perkusisty na Pana ze Species to zabieg jak dla mnie intrygujący. Nadstawiam ucha jak te inspiracje/ inklinacje, domniemam, że zupełnie różne, różnych muzyków, się zejdą.
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
Order_of_Nine_Angels
zaczyna szaleć
Posty: 204
Rejestracja: 09-02-2026, 00:07

Re: Polski BM

25-06-2026, 07:53

Kurwa jakie gówno.

Zakon
Awatar użytkownika
10,5
postuje jak opętany!
Posty: 340
Rejestracja: 09-12-2014, 08:28

Re: Polski BM

25-06-2026, 10:36

Wielki Mrok polskiego BM jest jak IRA polskiego metalu.
Nono.
olgims
rasowy masterfulowicz
Posty: 2335
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Polski BM

25-06-2026, 10:49

jak już to powinni nazywać się VVielki Kvrwa Mrok, stracona szansa a byłaby przednia komedia, bo muzyka iście kabaretowa.
"Hostis Dei, pietatis, et misericordiae"
-Werner von Urslingen

I laugh as I cast the first stones at Christ
Żwirek i Muchomorek
weteran forumowych bitew
Posty: 1117
Rejestracja: 30-05-2025, 23:31

Re: Polski BM

25-06-2026, 11:09

Bardzo dobre. Daję okejkę, bo będą z nich ludzie. Może nawet już są. Wygląda na to, że mają na siebie pomysł.
Ascetic pisze:
24-06-2026, 23:39
morphine
Tam nie ma Morphine. Jest saksofon, to fakt - i wariacje na temat "Świeta wiosny" Strawińskego grane na tymże (3:05-3:08 mniej więcej, to ten sam motyw co otwiera balet Igorrra) - ale to wszystko.
Why can't we all just walk away?

***

Baton w krainie kangurów
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17857
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Polski BM

25-06-2026, 11:27

Miałem kilka pewniaków. "Merytoryczne wypowiedzi" typu: "Gówno/ cyrk/ kabaret" (wiadomo, lol-ki nigdy nie zawodzą) i te już bardziej merytoryczne "to nie morphine" (z czym właściwie można się zgodzić). Mam jeszcze 2 ze dwa teksty bez których to miejsce nie byłoby tym miejscem. Przyznać też muszę, że porównania do IRA bym się kurwa jednak nie spodziewał xD
lys på slutten av lys

dra til helvete
ODPOWIEDZ