ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir
Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Bo to nie jest praca naukowa tylko wpis na forum. Wielokrotnie pojawiały się wpisy na forum, że tu nikt nikogo do niczego nie przekona. Ja również jestem tego samego zdania i nie zamierzam tego robić.
Celem życia nie jest przeżycie.
- empir
- zahartowany metalizator
- Posty: 6001
- Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
- Lokalizacja: silesia
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
To, że to forum, nie sprawia, że zmyślone liczby stają się prawdziwe.mistrzsardu pisze: ↑01-02-2026, 18:42Bo to nie jest praca naukowa tylko wpis na forum. Wielokrotnie pojawiały się wpisy na forum, że tu nikt nikogo do niczego nie przekona. Ja również jestem tego samego zdania i nie zamierzam tego robić.
-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
To podaj dane i źródła, które obalą moje twierdzenie 
Celem życia nie jest przeżycie.
- empir
- zahartowany metalizator
- Posty: 6001
- Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
- Lokalizacja: silesia
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Najpierw rzucasz 500 mld, 20% i 3×, a potem mówisz, że inni mają to obalać. To nie jest argument, tylko odwracanie ciężaru dowodu.
-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Sam zacząłeś.
Celem życia nie jest przeżycie.
- empir
- zahartowany metalizator
- Posty: 6001
- Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
- Lokalizacja: silesia
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Nie ja wrzucam dane z dupy.
-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Nie udowodniłeś, że są z dupy. To tylko twoje przekonanie.
Celem życia nie jest przeżycie.
- empir
- zahartowany metalizator
- Posty: 6001
- Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
- Lokalizacja: silesia
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
To Ty twierdzisz, że te liczby są prawdziwe. Ja nie muszę udowadniać, że coś jest zmyślone, dopóki nie pokażesz, że jest prawdziwe.
-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Przecież już napisałem, że nie chcę nikogo nawracać. Nie pasują Tobie moje liczby - jest ok. Natomiast jeśli zarzucasz mi konfabulację - wykaż to. Proste.
Celem życia nie jest przeżycie.
- empir
- zahartowany metalizator
- Posty: 6001
- Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
- Lokalizacja: silesia
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Skoro lubisz się ośmieszać to dalej wrzucaj dane z dupymistrzsardu pisze: ↑01-02-2026, 19:09Przecież już napisałem, że nie chcę nikogo nawracać. Nie pasują Tobie moje liczby - jest ok. Natomiast jeśli zarzucasz mi konfabulację - wykaż to. Proste.
-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
To tylko Twoja opinia, nic więcej. I tak można bez końca...Idę oglądać Strażnika Prawa. Cześć.
Celem życia nie jest przeżycie.
- Nerwowy
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 6844
- Rejestracja: 20-06-2009, 14:07
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
To akurat standard wśród konfiarzy. Nie tak dawno przecież zrobili 100 miliardów ze stu milionów, bo w sumie jeden chuj, byle pasowało do narracji a mariuszki i tak wszystko łykną.empir pisze: ↑01-02-2026, 19:41Skoro lubisz się ośmieszać to dalej wrzucaj dane z dupymistrzsardu pisze: ↑01-02-2026, 19:09Przecież już napisałem, że nie chcę nikogo nawracać. Nie pasują Tobie moje liczby - jest ok. Natomiast jeśli zarzucasz mi konfabulację - wykaż to. Proste.![]()
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Nie tylko Komisja Europejska zaleca zmiany sposobu opodatkowania mieszkań i odejście od systemu liczenia go od metrażu na rzecz opodatkowania wartości takiego majątku. Bez tego trudno będzie naprawić system mieszkaniowy. Do tej pory był silny opór polityków, ale w grze jest projekt Lewicy kierunkowo podnoszący podatek od trzeciego i kolejnych mieszkań. Z informacji Interii wynika, że jest jego nowa wersja, w której uszczelniono luki i możliwości obejścia.
https://biznes.interia.pl/polityka/news ... d,23498184
Polacy uwielbiają inwestować w nieruchmości więc trzeba je dodatkowo opodatkować. W budżecie brakuje kasy i to jest jedyny powód. Nadzieja, że ten socjalistyczny pomysł nie przejdzie jest w posłach mających wiele mieszkań na wynajem;)
https://biznes.interia.pl/polityka/news ... d,23498184
Polacy uwielbiają inwestować w nieruchmości więc trzeba je dodatkowo opodatkować. W budżecie brakuje kasy i to jest jedyny powód. Nadzieja, że ten socjalistyczny pomysł nie przejdzie jest w posłach mających wiele mieszkań na wynajem;)
Celem życia nie jest przeżycie.
- Nerwowy
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 6844
- Rejestracja: 20-06-2009, 14:07
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
To oczywiste. Jakakolwiek próba ograniczenia / uregulowania masowego skupowania mieszkań przez różnego rodzaju instytucje w tym fundusze inwestycyjne z obcym kapitałem to literalnie komunismistrzsardu pisze: ↑18-06-2026, 07:07Polacy uwielbiają inwestować w nieruchmości więc trzeba je dodatkowo opodatkować. W budżecie brakuje kasy i to jest jedyny powód. Nadzieja, że ten socjalistyczny pomysł nie przejdzie jest w posłach mających wiele mieszkań na wynajem;)
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Tylko widzisz, wszystko odbywa się w duchu "opodatkować fundusze!" I gdyby to sie udało byłbym za. Natomiast w tej chwili możliwości optymalizacji podatkowej przez fundusze są w zasadzie nieograniczone. Skończy się tak, że fundusze dysponujące ogromnymi pieniedzmi znajdą na to sposób, natomiast człowiek, który ma 4 czy 5 mieszkań nie. I trochę zamożniejszy obywatel bedzie bulił, natomiast fundusz raczej bedzie mnożył koszty niż cokolwiek zapłaci. Przecież człowiek, który kupował inwestycyjnie kilka mieszkań, często na kredyt nie jest żadnym krezusem a dostanie najbardziej po tyłku.
Celem życia nie jest przeżycie.
- Nerwowy
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 6844
- Rejestracja: 20-06-2009, 14:07
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Ok, to w takim razie zostawiamy w spokoju wszelkiego rodzaju instytucje finansowe, wszak podobnie jak to w wypadku korporacji nie da się ich opodatkować, bo nie i chuj i odpuszczamy też tym biednym miłośnikom "mieszkań" inwestycyjnych w typie Joanny Senyszyn.mistrzsardu pisze: ↑18-06-2026, 19:57Tylko widzisz, wszystko odbywa się w duchu "opodatkować fundusze!" I gdyby to sie udało byłbym za. Natomiast w tej chwili możliwości optymalizacji podatkowej przez fundusze są w zasadzie nieograniczone. Skończy się tak, że fundusze dysponujące ogromnymi pieniedzmi znajdą na to sposób, natomiast człowiek, który ma 4 czy 5 mieszkań nie. I trochę zamożniejszy obywatel bedzie bulił, natomiast fundusz raczej bedzie mnożył koszty niż cokolwiek zapłaci. Przecież człowiek, który kupował inwestycyjnie kilka mieszkań, często na kredyt nie jest żadnym krezusem a dostanie najbardziej po tyłku.
Co w takim razie w zamian? Zostawiamy wszystko wolnemu ryneczkowi gdzie deweloperka, banki i fundusze grają do jednej bramki pompując ceny w nieskończoność w kompletnym oderwaniu od kondycji gospodarki i poziomu płac?
Rozumiem że totalitarne pomysły w rodzaju spójnej polityki mieszkaniowej na poziomie państwa i samorządów czy zbrodnia przeciwko ludzkości jaką są formy budownictwa społecznego na wzór austriacki, duński czy niderlandzki nie wchodzą w grę?
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
- Hatefire
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 11998
- Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
- Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
KOMUNIZ
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
-
NoGodsNoMasters
- postuje jak opętany!
- Posty: 462
- Rejestracja: 14-02-2026, 22:11
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
mistrzsardu pisze: ↑18-06-2026, 19:57Przecież człowiek, który kupował inwestycyjnie kilka mieszkań, często na kredyt nie jest żadnym krezusem a dostanie najbardziej po tyłku.

-
mistrzsardu
- zahartowany metalizator
- Posty: 3665
- Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Midel ma fryzurę od tureckich chirurgów. O to chodziło?
Celem życia nie jest przeżycie.
-
NoGodsNoMasters
- postuje jak opętany!
- Posty: 462
- Rejestracja: 14-02-2026, 22:11
Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu
Włosy z Turcji? Pojęcia nie mam. Natomiast z pewnością jest człowiekiem, który skupuje inwestycyjnie pomieszczenia na miotły, mocno podpierając się kredytem. Czy dostanie po tyłku? Śmiem wątpić.


