CRYPTIC SHIFT

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 13117
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: CRYPTIC SHIFT

14-01-2026, 09:41

Mnie też się podoba. Długi numer a szybko się skończył. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1389
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: CRYPTIC SHIFT

16-01-2026, 21:54

Czekam , jest smacznie
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12104
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: CRYPTIC SHIFT

22-01-2026, 16:29

Harlequin pisze:Pięknie dojebane moim zdaniem. Moje granko.
W chuj voivodowe. Me gusta.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12104
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: CRYPTIC SHIFT

10-02-2026, 19:59

Jest i drugi single.


nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17585
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: CRYPTIC SHIFT

10-02-2026, 21:12

:yes: :yes: :yes:

teraz jest tak jak być powinno, nie ma Voivodów są Atheisty i to mi pasi :super:
tylko czemu znowu to jest takie długie ? pierwsze 2,5 minuty do :fu:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12104
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: CRYPTIC SHIFT

10-02-2026, 21:24

Jak nie ma Voivod, jak jest?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17585
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: CRYPTIC SHIFT

10-02-2026, 21:46

Sybir pisze:
10-02-2026, 21:24
Jak nie ma Voivod, jak jest?
ale nie przedawkowali ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9485
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: CRYPTIC SHIFT

11-02-2026, 09:15

Nie mogę się jednak wgryźć w to ich granie. technicznie niby super, a gdzies ten garowy troche wkurwia, jakiś usztywniony jest. Do tego brakuje mi tu ewidentnie treści, głębi. W porównaniu np. do ostatniej płyty Voivod mam troche poczucie, że jest to muzyka o niczym. Technicznie świetnie zagrana, sprawna, ze sporą paletą klasycznych i mniej klasycznych barw, ale troche taka onanosztuka dla sztuki.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10610
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: CRYPTIC SHIFT

11-02-2026, 10:40

Nikt nie wyczuł nochalem dwójki Nocturnus?

Teoretycznie nie ma na co zrzędzić. W praktyce nie rusza mnie to szczególnie, może całość zdoła mnie bardziej wciągnąć.
Harlequin pisze:
14-01-2026, 09:32
Pięknie dojebane moim zdaniem. Moje granko.
Zanosiło się na wielką miłość, a tutaj tuż przed walentynkami
Harlequin pisze:
11-02-2026, 09:15
Nie mogę się jednak wgryźć w to ich granie. technicznie niby super, a gdzies ten garowy troche wkurwia, jakiś usztywniony jest. Do tego brakuje mi tu ewidentnie treści, głębi. W porównaniu np. do ostatniej płyty Voivod mam troche poczucie, że jest to muzyka o niczym. Technicznie świetnie zagrana, sprawna, ze sporą paletą klasycznych i mniej klasycznych barw, ale troche taka onanosztuka dla sztuki.
😀
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12104
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: CRYPTIC SHIFT

11-02-2026, 10:42

CD już pewnie sprzedane. :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9485
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: CRYPTIC SHIFT

11-02-2026, 11:04

Nie było nawet kupione. Wracam do Megadeth
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2481
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: CRYPTIC SHIFT

11-02-2026, 12:01

Harlequin pisze:
11-02-2026, 09:15
Nie mogę się jednak wgryźć w to ich granie. technicznie niby super, a gdzies ten garowy troche wkurwia, jakiś usztywniony jest. Do tego brakuje mi tu ewidentnie treści, głębi. W porównaniu np. do ostatniej płyty Voivod mam troche poczucie, że jest to muzyka o niczym. Technicznie świetnie zagrana, sprawna, ze sporą paletą klasycznych i mniej klasycznych barw, ale troche taka onanosztuka dla sztuki.
:D
Kopiujesz moje posty z 2020? A ti, ti.

Dla odmiany napiszę, że te obecne kawałki lepiej mi robią niż poprzedni płyt. Nadal zbroja nienaruszona, ale będzie badane.
Rejwan pisze:
29-05-2025, 22:19
polecam poczytać Rothbarda
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 5019
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: CRYPTIC SHIFT

27-02-2026, 10:53

Pierwszy odsłuch zaliczony. Przy takiej długości ogarnięcie całości trochę może zająć, ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony jak dobrze to wchodzi. Chłopaki mają sporą szansę na zapisanie się w historii, bo nie kojarzę by ktoś wcześniej nagrał tak długą płytę w tym gatunku, która trzyma wysoki poziom od początku do końca.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17585
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: CRYPTIC SHIFT

05-03-2026, 11:45

Order_of_Nine_Angels pisze:
05-03-2026, 11:34
Mocujemy się z ostatnim Cryptic Shift. Kurde, debiut był zwarty w doskonałych proporcjach, ale tu jest wszystkiego za dużo, za długo, że aż nudzi. To, że umiesz grać nie oznacza, że trzeba wszystko wpakować w dużych dawkach do jednego kotła.
mocujemy mocujemy ale z każdym odsłuchem wchodzi lepiej
jednak te wszystkie intra i przeszkadzajki powinni se darować i zrobić normalne kawałki bo to wygląda jakby chcieli zrobić 1 kawałek ale kompletnie nie wiedzieli jak go połączyć
BI wyszło to dużo lepiej bo to u nich po prostu płynie a tutaj pomysł się kończy leci do dupy intro i lecimy dalej i tak przez 30 minut w drugim kawałku, jakby to rozbili na 3-4 numery byłoby dużo lepiej
ale tak generalnie to mi sie podoba i pre-ordera nie odwołuje :super:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Order_of_Nine_Angels
zaczyna szaleć
Posty: 201
Rejestracja: 09-02-2026, 00:07

Re: CRYPTIC SHIFT

05-03-2026, 12:22

Fakt faktem z tego jednego kolosa mogliby zrobić jedna płytę i byłoby ok.
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12104
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: CRYPTIC SHIFT

05-03-2026, 12:36

Żułek pisze:
05-03-2026, 11:45
jednak te wszystkie intra i przeszkadzajki powinni se darować i zrobić normalne kawałki
Nie, niby czemu?
bo to wygląda jakby chcieli zrobić 1 kawałek ale kompletnie nie wiedzieli jak go połączyć
Zachęcam do dalszej lektury. :P
BI wyszło to dużo lepiej bo to u nich po prostu płynie
Jest dokładnie na odwrót. :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17585
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: CRYPTIC SHIFT

05-03-2026, 12:41

Sybir pisze:
05-03-2026, 12:36
Żułek pisze:
05-03-2026, 11:45
jednak te wszystkie intra i przeszkadzajki powinni se darować i zrobić normalne kawałki
Nie, niby czemu?
bo przeszkadzają, nic nie wnoszą i ich nie lubie :jezyk:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17808
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: CRYPTIC SHIFT

05-03-2026, 12:42

Leci 138y. Kurde. Mają umiejętności, w kotle dużo, ale trzeba z 17 razy jeszcze dosłuchać. W każdej pozycji, siedzącej, leżącej. W wannie podobno się sprawdza z zamokniętą książeczką z tekstami. Wiadomo. Kurde. Umiejętności mają, dużo potrafią, ale nie chwyta. Na debiucie chwytało, po 200 odsłuchu, ale tam to było zwięzłe, a tutaj chyba nie jest, No i w kotle dużo. Za dużo. Kolos, kocioł, flakon, umiejętności. Dam szansę, bo w debiucie było zwięzłe no i kocioł z umiejętnościami był. Debiut roku? Może, bo jest kocioł z kolosem. A jak jest kocioł, umiejętności, to wychodzi kolosalny kocioł a zestawieniu z kolosalnymi umiejętnościami to jest istny kocioł umiejętności, choć niezwięzły, jak na debiucie. Kurde.
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
Sybir
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12104
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: CRYPTIC SHIFT

05-03-2026, 12:52

Żułek pisze:
05-03-2026, 12:41
Sybir pisze:
05-03-2026, 12:36
Żułek pisze:
05-03-2026, 11:45
jednak te wszystkie intra i przeszkadzajki powinni se darować i zrobić normalne kawałki
Nie, niby czemu?
bo przeszkadzają, nic nie wnoszą i ich nie lubie :jezyk:
Oho! Czas na diagnostykę. ;)

Debiut to był w mojej ocenie przerost formy nad treścią z kwadratową perkusją, z którego niewiele wynikało i zapadało w pamięci, w związku z czym miałem pewne obawy co do O&S, które częściowo potwierdziły się przy dziewiczym odsłuchu (ocena była wciąż jednoznacznie pozytywna), jednak z każdym kolejnym przelotem odpadały jedna za drugą. Jeśli kogoś taka formuła męczy (co zrozumiałe przy takiej długości i intensywności nagrania) albo potrzebuje xxx odsłuchów w warunkach wszelakich (ikwym, kol. Ascetic ;)), to może lepiej odpuścić albo słuchać partiami? ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17585
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: CRYPTIC SHIFT

05-03-2026, 12:59

spoko loko :super:
Ascetic pisze:
05-03-2026, 12:42
Leci 138y. Kurde. Mają umiejętności, w kotle dużo, ale trzeba z 17 razy jeszcze dosłuchać. W każdej pozycji, siedzącej, leżącej. W wannie podobno się sprawdza z zamokniętą książeczką z tekstami. Wiadomo. Kurde. Umiejętności mają, dużo potrafią, ale nie chwyta. Na debiucie chwytało, po 200 odsłuchu, ale tam to było zwięzłe, a tutaj chyba nie jest, No i w kotle dużo. Za dużo. Kolos, kocioł, flakon, umiejętności. Dam szansę, bo w debiucie było zwięzłe no i kocioł z umiejętnościami był. Debiut roku? Może, bo jest kocioł z kolosem. A jak jest kocioł, umiejętności, to wychodzi kolosalny kocioł a zestawieniu z kolosalnymi umiejętnościami to jest istny kocioł umiejętności, choć niezwięzły, jak na debiucie. Kurde.
aż to sobie zacytuje bo jeszcze się Asceticowi odmieni i skasuje jak to często bywa :hehehe: :jezyk:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ