FASZYZM

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booshee
w mackach Zła
Posty: 668
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: FASZYZM

03-10-2025, 07:22

wonsz pisze:
01-10-2025, 00:48
antysytemowy antyunijny europoseł XD kurwa jebana jak większość.
to razy sto
Żwirek i Muchomorek
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 30-05-2025, 23:31

Re: FASZYZM

03-10-2025, 07:55

Rejwan pisze:
30-09-2025, 21:14
nicram pisze:
30-09-2025, 21:08
Rejwan pisze:
30-09-2025, 20:57

no tak onegdaj było jednak skala inna, a islam do tej pory sie nie zmienił i ciągle wojuje. ta różnica.
To nie islam wojuje tylko ludzie. Tak jak chrześcijanie wojowali i tak samo mordowali. Islam ma wiele twarzy. Nie zmienia to faktu, że obydwie religie wywodzą się z tego samego semickiego źródła, mają wspólnych proroków i są tak samo złe. Śmieszne jest to, że Polacy w tym twój idol Braun (z wyglądu i nazwiska czystej wody Żyd), którzy są w większości antysemitami, modlą się do przybitego do kawałka drewna, Żyda.
"To nie islam wojuje tylko ludzie. " czyli idąc tą retoryką zgodziłbyś się np. że "to nie papieże gwałcą małe dzieci tylko ludzie"? xD
Każesz ludziom czytać Rothbarda, a przypominam, że według Rothbarda pojęcia takie jak państwo czy społeczeństwo są znaczeniowo puste. Istnieją tylko jednostki - ludzie, znaczy ja, ty, nicram i inni - które żyją ze sobą razem, zazwyczaj pod butem grupki trzymającej pozostałych w szachu za pomocą monopolu siły (wojsko, podatki itp.) i ideologii (religia, ale nie tylko - odsyłam do rozdziału o intelektualistach w "Manifeście libertariańskim"). Idąc tym tropem, Kościół nikogo gwałcić nie może i nie może być zły. To nazwa pewnej specyficznej grupy mafijnej złożonej z uprzywilejowanych jednostek wyzyskujących jeleni skłonnych oddawać mu pieniądze. To ci ludzie są źli i to oni gwałcą małe dzieci, przy czym nie wszyscy, tylko ci, którzy faktycznie to robią.

Wydaje mi się, że ten pogląd najwyraźniej i najskrajniej artykułowała Ayn Rand, bo ona w ogóle była najbatdziej blackmetalowa i zjebana z tego całego towarzystwa niedorozwojów, ale znajdziesz go też u Rothbarda (o, np. we wspomnianym manifeście albo tutaj: https://cdn.mises.org/anatomy-of-the-state.pdf ) i innych osobników tego pokroju, dokąd trafił z klasycznego liberalizmu (Locke, Smith i inni), który, dla odmiany, zjebany nie był. Generalnie Rothbard i ci twoi idole tak się do tamtych mają jak Cradle of Filth do Mayhem, chociaż czasami zdarzało mu się zauważyć coś trafnego.

Więc idąc twoją rothbardowską wizją świata - nicram ma sto procent racji. Islam i Kościół nie wojują. To muzułmanie i chrześcijanie wojują, zresztą nie wszyscy, ale to już jest taka subtelność, że typowi czytelnicy Rothbarda mają na to za mało RAMu.
Why can't we all just walk away?

***

Baton w krainie kangurów
Awatar użytkownika
Rejwan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2090
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: FASZYZM

03-10-2025, 08:44

empir pisze:
03-10-2025, 05:45
Nerwowy pisze:
02-10-2025, 22:05
Serio trzeba być debilem żeby się na to nabrać podobnie jak na bajeczki o wolnym ryneczku Korwina :hehehe:
ale podobno ukończył kilka dobrych szkół xD
na UW i SGH jest normalnie programowo wykladana Szkoła Austriacka, na SGHu dodatkowo sporo wykładowców czy nauczycieli akademickich było fascynatami Ayn Rand - ale to pewnie specyfika mojego kierunku czyli Systemów Informacyjnych :nerd:

a nerwowy sroll trafił u mnie na czarną :hehehe:

Żwirek i Muchomorek pisze:
03-10-2025, 07:55
Więc idąc twoją rothbardowską wizją świata - nicram ma sto procent racji. Islam i Kościół nie wojują. To muzułmanie i chrześcijanie wojują, zresztą nie wszyscy, ale to już jest taka subtelność, że typowi czytelnicy Rothbarda mają na to za mało RAMu.
tylko, że Islam ma w swój program wpisany dżihad. - dla mnie to koniec tego tematu.
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Żwirek i Muchomorek
weteran forumowych bitew
Posty: 1105
Rejestracja: 30-05-2025, 23:31

Re: FASZYZM

09-10-2025, 08:14

Rejwan pisze:
03-10-2025, 08:44
empir pisze:
03-10-2025, 05:45
Nerwowy pisze:
02-10-2025, 22:05
Serio trzeba być debilem żeby się na to nabrać podobnie jak na bajeczki o wolnym ryneczku Korwina :hehehe:
ale podobno ukończył kilka dobrych szkół xD
na UW i SGH jest normalnie programowo wykladana Szkoła Austriacka, na SGHu dodatkowo sporo wykładowców czy nauczycieli akademickich było fascynatami Ayn Rand - ale to pewnie specyfika mojego kierunku czyli Systemów Informacyjnych :nerd:
O geocentryzmie Ptolemeusza też się uczy na uczelniach, a wśród osób uczących historii doktryn politycznych na pewno trafiają się kryptosympatycy Adolfa - to nie jest żaden argument. Jeśli czegokolwiek to dowodzi, to tego, że to dobre szkoły, które prezentują różne wpływowe systemy ekonomiczne (bo szkoła austriacka do nich należy - trzeba być debilem, żeby to negować). Tylko to nie ma nic wspólnego z tym, czy te poglądy są słuszne albo nie. Jest jeszcze taki problem, że ekonomia to jedno, a wyciągane z niej wnioski natury filozoficznej to drugie, ale o tym to w ogóle nie ma co tu gadać, bo to strata czasu.
Rejwan pisze:
03-10-2025, 08:44
tylko, że Islam ma w swój program wpisany dżihad. - dla mnie to koniec tego tematu.
:super:
Why can't we all just walk away?

***

Baton w krainie kangurów
olgims
rasowy masterfulowicz
Posty: 2326
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: FASZYZM

09-10-2025, 11:18

mam takie pytanie do czytających rothbarda i inne szkoły austriackie, może akurat ktoś mi rozjaśni temat. Chwalony tu przez kończących lepsze uczelnie i podawany jako przykład zajebistosci i ekonomicznego geniuszu obecny prezydent Argentyny, libertarianin, wolnościowiec, prawdziwy dolarowy żyd - wyjebał ekonomię państwa, giełda to już chyba niżej notowana niż ta rysowana gównem za pomocą patyka w Liberii, wszystko tam się posypało i będzie go ratował trampek (america first) 21 miliardami dolarów. Amerykanie niestety nie podzielają zdania o zajebistosci austriackiej szkoły bo ostatecznie okazało się, że będą musieli za nią zapłacić z własnych kieszeni. teraz pytanie - dlaczego jest tak chujowo skoro miało być tak pięknie? Czy to wina Atlasa ciemiężonego czy po prostu prezydent Argentyny to zwykły lewak?
"Hostis Dei, pietatis, et misericordiae"
-Werner von Urslingen

I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
Nerwowy
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6838
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: FASZYZM

10-10-2025, 16:21

Następnym razem na pewno się uda! Zresztą to nie był prawdziwy kapitalizm! :youcan:
Co by nie mówić jak jeszcze jestem w stanie zrozumieć nastoletnich kucy wychowanych na memach, tik tokach i "masakracjach" Korwina czy Brauna, zajaranych wolnym ryneczkiem (chociaż próby łączenia libertarianizmu z zamordyzmem religijnym i narodowym socjalizmem to zawsze był przejaw ciężkiej schizofrenii) to stary koń postulujący wprowadzanie XIX wiecznych metod zarządzania (a w zasadzie jego kompletnego braku) do współczesnej gospodarki i nieironicznie pierdolący coś o prywatnych armiach i służbach to już totalne kuriozum. Na forume nie brakuje totalnych kretynów, ale to jest ścisła topka :hehehe:
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10926
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: FASZYZM

10-10-2025, 17:02

Nerwowy pisze:
10-10-2025, 16:21
Następnym razem na pewno się uda! Zresztą to nie był prawdziwy kapitalizm! :youcan:
Kapitalizm tak, wypaczenia nie!
I am Cell Dorado and I respect NO ONE but Gohan Blanco
ODPOWIEDZ