TIAMAT
Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed
Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
- Asia Tuchaj-Bejowicz
- postuje jak opętany!
- Posty: 653
- Rejestracja: 19-02-2018, 08:52
Re: TIAMAT
Set lista na tym koncercie odzwierciedla to, które płyty Tiamat są najlepsze.
- empir
- zahartowany metalizator
- Posty: 6002
- Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
- Lokalizacja: silesia
Re: TIAMAT
Albo najpopularniejszeAsia Tuchaj-Bejowicz pisze: ↑10-06-2025, 23:21Set lista na tym koncercie odzwierciedla to, które płyty Tiamat są najlepsze.
- Lukass
- zahartowany metalizator
- Posty: 5325
- Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: TIAMAT
Pisałem już przy okazji Mystic 2025 - kawałki z "Wildhoney" wypadły na ich koncercie zdecydowanie najlepiej. I jak lubię "Clouds", jak lubię "A Deeper Kind of Slumber", tak po latach jest dla mnie jasne, że to właśnie "Wildhoney" jest esencją i opus magnum tego zespołu. Przebłysk geniuszu, jaki trafia się nielicznym kapelom. Płyta kompletna, bez słabego fragmentu. Przepięknie się zestarzała.empir pisze: ↑11-06-2025, 00:17Albo najpopularniejszeAsia Tuchaj-Bejowicz pisze: ↑10-06-2025, 23:21Set lista na tym koncercie odzwierciedla to, które płyty Tiamat są najlepsze.
Where did we go wrong?
How did we go wrong?
How did we go wrong?
- Sgt. Barnes
- mistrz forumowej ceremonii
- Posty: 6680
- Rejestracja: 13-07-2012, 07:37
Re: TIAMAT
Wczoraj słuchałem. była i nadal jest magia. Brzmi już trochę archaicznie, ale w tym jej urok. Jest jak jedna długa opowieść, gdzie miód i psylocybina wchodzą w cudowną interakcję. Dziś poleci Drzemka.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
- nicram
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 13117
- Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
- Lokalizacja: Litzmannstadt
Re: TIAMAT
Myślę, że 95% fanów Tiamat też tak właśnie uważa. Co więcej, "Wildhoney" moim zdaniem w ogóle się nie starzeje. Klasyk. Mam do niej ogromny sentyment, bo to jest płyta, która otworzyła mi uszy na inne gatunki, na muzykę nie związaną z metalem.
all the monsters will break your heart
-
mipe01
- zaczyna szaleć
- Posty: 130
- Rejestracja: 20-02-2018, 13:32
Re: TIAMAT
Zdecydowanie! Wildhoney odmienił moje spojrzenie na muzykę w tamtych czasach. Najlepsza ich płyta bez wątpienia. Co do zestarzenia się - wg mnie Deeper… znakomicie się zestarzał. W momencie wydania był szok i potrzebowałem trochę przesłuchań, żeby się polubić. Ale koncert z trasy po Deeper do dziś uważam za jednen z najlepszych, jaki widziałem - zespół w topowej formie, genialne fluo makijaże, setlista marzeń. I dzisiaj jak słucham Deeper, to w żadnym momencie nie mam poczucia, że coś tam się źle zestarzało. Ba! Tę płytę mógłby nagrać ktoś w obecnych czasach i uważana by była za nowoczesną.
- Lukass
- zahartowany metalizator
- Posty: 5325
- Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: TIAMAT
Bardzo lubię Deeper. Ma znakomity klimat, piękne transy. Szkoda, że nie grają z niej nic lub prawie nic.mipe01 pisze: ↑11-06-2025, 09:33Co do zestarzenia się - wg mnie Deeper… znakomicie się zestarzał. W momencie wydania był szok i potrzebowałem trochę przesłuchań, żeby się polubić. (...) I dzisiaj jak słucham Deeper, to w żadnym momencie nie mam poczucia, że coś tam się źle zestarzało. Ba! Tę płytę mógłby nagrać ktoś w obecnych czasach i uważana by była za nowoczesną.
Where did we go wrong?
How did we go wrong?
How did we go wrong?
- Najprzewielebniejszy
- zahartowany metalizator
- Posty: 4516
- Rejestracja: 31-12-2001, 18:22
Re: TIAMAT
Bylem na Tiamacie na ktorejs Metalmanii, wlasnie jakos po wydanu Deeper, grali wtedy sporo z tej plyty. Swietny klimatyczny, choc prawie niemetalowy koncert.
Zecwszystkich ich płyt najgorzej zestarzala się Clouds. Najdelikatniej czas obszedl sie z wlasnie Deeper, Astral ślepe, no i Wildhoney.
Zecwszystkich ich płyt najgorzej zestarzala się Clouds. Najdelikatniej czas obszedl sie z wlasnie Deeper, Astral ślepe, no i Wildhoney.
- Triceratops
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 18981
- Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
- Lokalizacja: Impossible Debility
Re: TIAMAT
Coo wy gadacie, Clouds i debiut sie nie zestarzaly ani troche, Astral Sleep i Wildhoney troche, reszta do spuszczenia w kiblu
woodpecker from space
- ŚWIAT BEZ KOŃCA
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 12581
- Rejestracja: 27-08-2018, 10:24
- Lukass
- zahartowany metalizator
- Posty: 5325
- Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
- Lokalizacja: Trójmiasto
Re: TIAMAT
Serntyment, sentyment, tylko i wyłącznie sentyment. Nic w tym złego, ale nadal. Sentyment.Triceratops pisze: ↑12-06-2025, 22:54Coo wy gadacie, Clouds i debiut sie nie zestarzaly ani troche, Astral Sleep i Wildhoney troche, reszta do spuszczenia w kiblu
Where did we go wrong?
How did we go wrong?
How did we go wrong?
- tabaluga
- weteran forumowych bitew
- Posty: 1632
- Rejestracja: 07-08-2017, 16:05
Re: TIAMAT
jedyne co sie starzeje i dziadzieje to ''fani'' metalu.
MAGA // FAFO // RESTORE BRITAIN // OZE-SROZE
- Żułek
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 17600
- Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
- Lokalizacja: from hell
Re: TIAMAT
uważam że w tym kraju jest zdecydowanie za dużo pomników

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.
memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
- vicotnick
- rasowy masterfulowicz
- Posty: 2597
- Rejestracja: 25-08-2006, 22:15
Re: TIAMAT
Kerowniq, Clouds niestety zestarzał się okrutnie, poza ostatnim kawałkiem, debiut absolutnie nie, Astral fcale, Wildhoney rośnie nadal, Deeper cult eternal, a reszta rzeczywiście kibellllTriceratops pisze: ↑12-06-2025, 22:54Coo wy gadacie, Clouds i debiut sie nie zestarzaly ani troche, Astral Sleep i Wildhoney troche, reszta do spuszczenia w kiblu
- Triceratops
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 18981
- Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
- Lokalizacja: Impossible Debility
Re: TIAMAT
To som oszczerstva i kolumnie, tommy juz pisze wezwanie, spotkamy sie w sondzie
woodpecker from space
- Believer
- weteran forumowych bitew
- Posty: 1527
- Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
- Lokalizacja: cipsko twojego starego
Re: TIAMAT
Ja wracam do clouds regularnie
- Triceratops
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 18981
- Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
- Lokalizacja: Impossible Debility
Re: TIAMAT
To oczywiste, to esencja tiamatowosci, dla mnie to jedna z plyt na ktorych sprawdzam sobie rozne konfiguracje sprzetowe, czyli jak to dzis nazywaja referencyjna
woodpecker from space
- dzik
- zahartowany metalizator
- Posty: 3826
- Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
- Lokalizacja: Połaniec
Re: TIAMAT
Clouds to znakomita płyta i nie zestarzała się ani odrobinę.
dobry kościół to kościół spalony
- Triceratops
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 18981
- Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
- Lokalizacja: Impossible Debility
Re: TIAMAT
Otoz to. To jedyna plyta Tiamat, z ktorej nie da sie wywalic ani sekundy w odroznieniu od innych plyt, ktore maja slabsze momenty jak np Gaia na Wildhoney.
Musimy zalozyc jakas grupe true-kontr zeby dac odpor tym hipsterom i komputerowcom
Musimy zalozyc jakas grupe true-kontr zeby dac odpor tym hipsterom i komputerowcom
woodpecker from space
- ŚWIAT BEZ KOŃCA
- Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
- Posty: 12581
- Rejestracja: 27-08-2018, 10:24






