Giełda i inne inwestycje

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 13117
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Giełda i inne inwestycje

05-03-2025, 13:14

Podobno tak. I nawet dla swoich z konfederossji nie będą mieć litości. Podobno. :krzyk:
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17810
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Giełda i inne inwestycje

05-03-2025, 13:58

nagrobek pisze:
05-03-2025, 13:00
podobno ruskie jak wejda to mają szukac tych co maja zloto w sztabkach :cross:
Będzie jak z tą historią z Pulp Fiction, z zegarkiem w dupie ojca*:

Obrazek




Zresztą, oni tak się od lat, wypinają do kacapa, że można mieć wrażenie, że z lubością czekają na zaparkowanie.

*Choć sztabkę tam załadować, albo flaszkę gorzały, bo hehe, to najlepszy, hehe, barter, hehe - nie lada sztuka!
lys på slutten av lys

dra til helvete
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 4328
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Giełda i inne inwestycje

05-03-2025, 14:52

no podobno ruskie lubią się zabawić po robocie wiec :super:
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12550
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Giełda i inne inwestycje

05-03-2025, 17:48

Rejwan pisze:
05-03-2025, 09:49
Jak będzie blackout to twoje cyfrowe złoto będzie nic nie warte bo go nie będzie, pozdrawiam
"Synek, zobaczysz, jak to wszystko pier...nie!" :hopium:
Find your flow
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12550
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Giełda i inne inwestycje

05-03-2025, 17:49

mistrzsardu pisze:
05-03-2025, 10:46
Na naprawdę ciężkie czasy są dwie pewne waluty - złoto fizyczne i gorzała. Złoto w postaci zapisów na rachunku maklerskim nie różni się od kasy w banku. A gorzała wiadomo - rządzi!
Jeszcze cukier (żeby mieć z czego zrobić gorzałę), kawa/herbata (że mieć czym popić) oraz fajki (żeby mieć co zapalić, jak już się napijesz).
Find your flow
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 4328
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Giełda i inne inwestycje

05-03-2025, 18:09

nicram pisze:
05-03-2025, 13:14
Podobno tak. I nawet dla swoich z konfederossji nie będą mieć litości. Podobno. :krzyk:
kwatery na kwadracie dla Iwana już pewnie gotowe bo ważniejsze życie a nie jakieś tam terytorium. ale co to za życie gdy spać spokojnie nie można bo oczy cały czas na zloto i zegarki!
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12550
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Giełda i inne inwestycje

05-03-2025, 18:13

nagrobek pisze:
05-03-2025, 18:09
kwatery na kwadracie dla Iwana już pewnie gotowe bo ważniejsze życie a nie jakieś tam terytorium. ale co to za życie gdy spać spokojnie nie można bo oczy cały czas na zloto i zegarki!
No, jakby miał gorzałę, to spokojniej by nie spał!

Ojciec opowiadał że jak na wojnie u nas w miasteczku Żydów za miastem rozstrzelali na kirkucie, to ledwie zakopali, a już się zjawił jeden taki z łopatą i jął złote zęby wyrywać. Jakiś chłopiec to widział i wszystkim powiedział.
Find your flow
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 4328
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Giełda i inne inwestycje

05-03-2025, 18:18

wykopki były popularne w tym czasie, pół Treblinki i okolicznych wiosek tym się trudniło
mistrzsardu
zahartowany metalizator
Posty: 3653
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Giełda i inne inwestycje

11-03-2025, 10:06

O złocie raz jeszcze:
Celem życia nie jest przeżycie.
SamborWilk
w mackach Zła
Posty: 961
Rejestracja: 02-09-2015, 12:00

Re: Giełda i inne inwestycje

18-03-2025, 19:05

Ciekawa i chyba trafna analiza obecnych poczynań pomarańczowego.



Co sądzicie i czy ładujecie się w spadki?
mistrzsardu
zahartowany metalizator
Posty: 3653
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Giełda i inne inwestycje

18-03-2025, 19:18

Mam Newag i śpię spokojnie.
Celem życia nie jest przeżycie.
SamborWilk
w mackach Zła
Posty: 961
Rejestracja: 02-09-2015, 12:00

Re: Giełda i inne inwestycje

19-03-2025, 07:12

mistrzsardu pisze:
18-03-2025, 19:18
Mam Newag i śpię spokojnie.
Czemu idzie do góry i jak długo to potrwa?
mistrzsardu
zahartowany metalizator
Posty: 3653
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Giełda i inne inwestycje

19-03-2025, 07:34

Robili rocznie przerobu za 1,2-1,5 mld zł. Teraz mają kontrakty na 7,7mld zł do 2028. Rynek chyba zaczął to dostrzegać.
Celem życia nie jest przeżycie.
mistrzsardu
zahartowany metalizator
Posty: 3653
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Giełda i inne inwestycje

30-08-2025, 09:35

Wygląda na to, że złoto szykuje się do sforsowania szczytów.
https://stooq.pl/q/?s=xauusd&c=5m&t=c&a=lg&b=0
Celem życia nie jest przeżycie.
mistrzsardu
zahartowany metalizator
Posty: 3653
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Giełda i inne inwestycje

13-10-2025, 10:11

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-02-2025, 17:35
Nie wiem czy wciąż się bawicie, ale dziś wrzuciłem wszystkie oszczędności w złoto.
Co najmniej na rok, bo wtedy nie płaci się podatku Belki.
Tak więc 18 lutego 2026 okaże się, czy jestem kompletnym idiotą;)
Bardzo dobry ruch kolega wykonał. Kupował pewnie za 11,5-12 tysięcy złotych za uncję a tu zaraz będziemy witać 15 000zł.
Celem życia nie jest przeżycie.
mistrzsardu
zahartowany metalizator
Posty: 3653
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Giełda i inne inwestycje

06-01-2026, 14:00

InPost otrzymał wstępną propozycję przejęcia wszystkich akcji.
https://stooq.pl/n/?f=1730505

Ciekawe kto - Amazon czy jakiś chińczyk?
Celem życia nie jest przeżycie.
C//A
w mackach Zła
Posty: 893
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: Giełda i inne inwestycje

06-01-2026, 14:14

mistrzsardu pisze:
06-01-2026, 14:00
InPost otrzymał wstępną propozycję przejęcia wszystkich akcji.
https://stooq.pl/n/?f=1730505

Ciekawe kto - Amazon czy jakiś chińczyk?
Nie wiem, ale ogłoszenie nastawione na pompowanje ceny akcji inpostu. Nawet jeśli do tranzakcji nie dojdzie.
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 554
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Giełda i inne inwestycje

08-01-2026, 11:05

^ zauważono i sprzedano, bdb

A najlepszy rollercoaster ostatnich miesięcy funduje zainteresowanym spółka Bumech, hehe.
mistrzsardu
zahartowany metalizator
Posty: 3653
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Giełda i inne inwestycje

08-01-2026, 12:22

Datawalk - tu będzie grubo albo nie będzie niczego.
Celem życia nie jest przeżycie.
mistrzsardu
zahartowany metalizator
Posty: 3653
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Giełda i inne inwestycje

18-02-2026, 08:48

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-02-2025, 17:35
Nie wiem czy wciąż się bawicie, ale dziś wrzuciłem wszystkie oszczędności w złoto.
Co najmniej na rok, bo wtedy nie płaci się podatku Belki.
Tak więc 18 lutego 2026 okaże się, czy jestem kompletnym idiotą;)
Ależ pięknie się ten wpis zestarzał!
Stopa zwrotu w ciągu roku - 50,9% w PLN, 68% w USD.
Celem życia nie jest przeżycie.
ODPOWIEDZ