ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
C//A
zaczyna szaleć
Posty: 281
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

15-07-2024, 10:28

mistrzsardu pisze:
15-07-2024, 09:24
Prezes UOKiK nałożył ponad 106 mln zł kary na PayPal Europe za stosowanie klauzul niedozwolonych - poinformował UOKiK w komunikacie prasowym.

"Bardzo ogólny katalog działań zabronionych i dotkliwe sankcje dla użytkowników, w tym finansowe, za złamanie warunków umowy - to tylko część zakwestionowanych postanowień" - napisano.

Jak podał UOKiK, zakwestionowano postanowienia w „Umowie z użytkownikiem PayPal”. Wątpliwości wzbudziły klauzule zawierające 34 działania zabronione użytkownikom oraz katalog przykładowych sankcji.

Wśród nich były m.in. zapisy mówiące o ukaraniu użytkownika za samą próbę skorzystania z zablokowanego konta. PayPal zakładał też, że nie wolno „naruszać żadnych przepisów prawa, ustaw, zarządzeń lub regulacji (np. dotyczących usług finansowych, ochrony konsumentów, nieuczciwej konkurencji, zakazu dyskryminacji i nieuczciwej reklamy)”, bo może się to skończyć nałożeniem niedookreślonych sankcji. W praktyce naruszenie dowolnego przepisu w jakimkolwiek państwie upoważniało PayPal do zastosowania sankcji. Naruszenie mogłoby nawet nie mieć związku z korzystaniem z konta PayPal, przez co konsumenci mogliby nie wiedzieć, że zrobili coś niezgodnego z postanowieniami umownymi.

"Charakter naruszeń jest bezprecedensowy. Dla konsumenta korzystanie z usług PayPal na podstawie zakwestionowanych klauzul jest nieprzewidywalne. Klauzule PayPal są ogólne, wieloznaczne i niezrozumiałe. Konsument, czytając te postanowienia, nie może przewidzieć które z jego działań mogą zostać uznane za zabronione, a także jakie sankcje mogą zostać na niego nałożone przez przedsiębiorcę. W związku z tym PayPal ma nieograniczoną możliwość dowolnego decydowania o tym, czy użytkownik popełnił czyn zabroniony i jaka spotka go za to kara, którą może być choćby zablokowanie pieniędzy na koncie" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Spółka PayPal Europe ma poinformować o tym konsumentów w swoim serwisie internetowym, po uprawomocnieniu się decyzji. Decyzja nie jest prawomocna, przedsiębiorca ma możliwość złożenia odwołania do sądu. (PAP Biznes)
PayPal to zło.
Br00tal
zaczyna szaleć
Posty: 288
Rejestracja: 03-02-2024, 17:42

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

15-07-2024, 10:48

Ja tam od wielu juz lat korzystam i bardzo sobie chwale. Osobne konto zalozone w PLN osobne w CHF i wszystko hula jak ta lala.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9931
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

15-07-2024, 12:24

To wszystko ladne i piekne wlasnie do momentu, gdy zablokuja konto. Wtedy dopiero okazuje sie, jak wyglada komunikacja z nimi.
O czym mam z tym .ludziom rozmiazać? Przeciec i tak jestem barbarzyńcom?
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2746
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 07:54

Deweloperzy i banki po raz kolejny będą zadowoleni.

Nowy projekt kredytu #naStart przewiduje coroczną waloryzację limitów dochodowych, uprawniających do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w programie. Dla pierwszego roku programu obniżono progi dochodowe z poprzedniej wersji projektu. Kredyt #naStart ma być udzielany dla wskaźnika LtV nie niższego niż 50 proc.

https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wi ... -programie
Celem życia nie jest przeżycie.
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2227
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 08:16

mistrzsardu pisze:
17-07-2024, 07:54
Deweloperzy i banki po raz kolejny będą zadowoleni.

Nowy projekt kredytu #naStart przewiduje coroczną waloryzację limitów dochodowych, uprawniających do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w programie. Dla pierwszego roku programu obniżono progi dochodowe z poprzedniej wersji projektu. Kredyt #naStart ma być udzielany dla wskaźnika LtV nie niższego niż 50 proc.

https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wi ... -programie
To jest niesamowite. Każdy inny projekt to problemy, opóźnienia itp. a to gówno, dopłata do wąsatych Januszy w bentlejach przepychają nawet kolanem. Ha tfu na tą bandę chuja
KVLT lizania CZASZKI
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2746
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 08:30

A co Ty myślisz? Bankowcy nie chcą premii? Tak naprawdę to futrowanie banków i deweloperki pokazuje jak niesamowicie mocne jest to lobby. Nie ma znaczenia kto rządzi, kasa ma płynąć do nas.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 953
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 11:36



zielona wyspa!
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9931
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 12:33

Rejwan pisze:
17-07-2024, 11:36


zielona wyspa!
To chyba jakies bzdury, obawiam sie.
O czym mam z tym .ludziom rozmiazać? Przeciec i tak jestem barbarzyńcom?
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15794
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 13:07

To tez jest ciekawe
woodpecker from space
Miczurin
rozkręca się
Posty: 91
Rejestracja: 03-03-2018, 12:04

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 14:28

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-07-2024, 12:33
To chyba jakies bzdury, obawiam sie.
Liczby są zbieżne z tymi, które można znaleźć na tej stronie -> https://wolfstreet.com/2024/07/06/the-m ... e-denmark/
Tam powołują się na dane Eurostatu, jak ktoś chce niech weryfikuje, mnie to nie interesuje.
Z tego wynika, że autor infografiki zapomniał dopisać ważnej informacji: zmiana cen nieruchomości od szczytu w danym państwie za okres 2010-2024.

Złośliwie można powiedzieć, że jest to typowa gównoinformacja z twittera - coś wiadomo, ale nie do końca.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9931
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 14:46

Miczurin pisze:
17-07-2024, 14:28
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-07-2024, 12:33
To chyba jakies bzdury, obawiam sie.
Liczby są zbieżne z tymi, które można znaleźć na tej stronie -> https://wolfstreet.com/2024/07/06/the-m ... e-denmark/
Tam powołują się na dane Eurostatu, jak ktoś chce niech weryfikuje, mnie to nie interesuje.
Z tego wynika, że autor infografiki zapomniał dopisać ważnej informacji: zmiana cen nieruchomości od szczytu w danym państwie za okres 2010-2024.

Złośliwie można powiedzieć, że jest to typowa gównoinformacja z twittera - coś wiadomo, ale nie do końca.
No wlasnie, skad wiedziec, czy to ma sens skoro nie podano okresu, czy to z 10 lat, czy z ostatniego roku? Bez sensu. Sprawdzilem inna strone i tam widnial dla Wloch wzrost podobny do polskiego.
O czym mam z tym .ludziom rozmiazać? Przeciec i tak jestem barbarzyńcom?
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2004
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

17-07-2024, 16:41

Triceratops pisze:
17-07-2024, 13:07
To tez jest ciekawe
Tak po ludzku, z czego wynika ta cena? Wiem, że koszty klimatyczne to już blisko 60% ceny KWh, ale przecież Polska ma spory potencjał OZE, mogący pokryć (cytuję z pamięci, więc mnie nie niszczie za błąd) tak z 30-35% łącznego zapotrzebowania.
Wieje za słabo i za mało fotowoltaiki w sieci, by przy takiej pogodzie skompensować bilans energetyczny i w konsekwencji spalamy dużo opodatkowanego klimatycznie węgla?
I co ma z tym wszyskim wspólnego Wiech, że go się tak jebie na każdym kroku?

E: po chwili szukania, w Europie nie lepiej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6323
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

18-07-2024, 11:21

^No ja pierdolę, powinno wyjść inaczej - przecież mądry Orban podobno załatwił z ruskimi dostęp do taniej energii a głupi zachód miał mieć przejebane :D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9931
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

18-07-2024, 11:35

Finlandia najlepsza, cena na minusie, placa im za uzywanie pradu.
O czym mam z tym .ludziom rozmiazać? Przeciec i tak jestem barbarzyńcom?
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14676
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

18-07-2024, 12:05

Nerwowy pisze:
18-07-2024, 11:21
^No ja pierdolę, powinno wyjść inaczej - przecież mądry Orban podobno załatwił z ruskimi dostęp do taniej energii a głupi zachód miał mieć przejebane :D

Nie ma to jak wrzuty z trollkont. Co nie? A później zdziwienie, że - powinno wyjść inaczej-.


Aktualna wrzuta z tegoż trollknt, dla i od trolli.
Obrazek

Ukrainożerstwo i fejk "newsy" dot. min. energii, same się z tamtego miejsca wylewają.

Swoją drogą szmatę jakiego bandu kolo ma na sobie? Ktoś, coś? Dla katoli, trolli i innych zwyroli pytam, bo się na NS kompletnie nie znam und brzydzę (o ile to w rzeczywistości enesy są na tej szmacie).

ps. źródło "Kresy". Masne to. pacjentov pewnie dałby lajka jakby się przelogował.
ps. dżakasparoła znałem. marcusa nie. Warto tu być!
14.08.2024
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10132
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

18-07-2024, 13:12

^ zespół: M8L8TH – BY THE WING OF BLACK
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14676
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

18-07-2024, 13:19

MA mówi, że to kacapy. I tu staje kilka pytań.
14.08.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9931
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

18-07-2024, 13:21

No to faktycznie czepiaja sie biednego Ukrainca w koszulce nazistowskiego zespolu z dwiema osemkami, wsrod innych projektow tworcow: Adolfkvlt, o wokaliscie: "As of 2023 he is a mortar unit commander of the Russian Volunteer Corps." Faktycznie biedny grzeczny Ukrainiec, on tylko ubral ladna koszulke do Auschwitz, dostal ja w prezencie od mamy na swieta i nie wiedzial co na niej sie znajduje, ze to cytat z Hitlera, a zle Kresy sie go czepily :D komedia asceticowa w najlepszym wykonaniu.
O czym mam z tym .ludziom rozmiazać? Przeciec i tak jestem barbarzyńcom?
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14676
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

18-07-2024, 13:32

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
18-07-2024, 13:21
No to faktycznie czepiaja sie biednego Ukrainca w koszulce nazistowskiego zespolu z dwiema osemkami, wsrod innych projektow tworcow: Adolfkvlt, o wokaliscie: "As of 2023 he is a mortar unit commander of the Russian Volunteer Corps." Faktycznie biedny grzeczny Ukrainiec, on tylko ubral ladna koszulke do Auschwitz, dostal ja w prezencie od mamy na swieta i nie wiedzial co na niej sie znajduje, ze to cytat z Hitlera, a zle Kresy sie go czepily :D komedia asceticowa w najlepszym wykonaniu.
Nie w tym rzecz. Oczywiście noszenie tego typu szmat obrzydliwe, gdziekolwiek by nosił i kim by był. (To nie wybrzmiało z mojego pierwszego posta? Kurde, dziwne, bo nie mogę doczytać się gdzie tę osobę ze zdjęcia pochwalam, czy Ukraińca, czy Polaka. Dobrze trzeba mieć, wiadomoco, pod wiadomoczym. )

Tłumacząc dalej. Chciałem zwrócić uwagę jakiego pochodzenia jest ten twitt. Z jakiego trollkonta wrzuca się tu treści.// W wolnej chwili spójrz i wyrób sobie sam opinie na temat tego profilu. ((Dla nie rozumiejących tego co można wyczytać z mojego wcześniejszego wpisu, albo nie mającej woli zrozumieć, ten profil zawiera sporo treści mówiąc delikatnie charakter antyukraińskich. Czy prawdziwych? Do rozstrzygnięcia indywidualnie).

Co do samego rzekomego Ukraińca w koszulce NSowej kacapskiego zespołu. Jak to nie manipulacja to czysty Obłęd. Dla jasności i uniknięcia kolejnych histerycznych manipulacji.

Mam nadzieje, że kulturalnie wyjaśniłem. Kulturalnie też sugeruje wziąć wolne od forum. Nie wyglada to za dobrze. No i oczywiście obok wolnego, polecam więcej konsekwencji. To dobrze wygląda dla czytających, można zmienić opinię jaka np. wczoraj tutaj padała. Nie to żeby była błędna czy coś, każdy ma swoją, ale się ona utrwala.

ps. Teraz doczytałem „biedne Kresy”. No tak. Tutaj też polecam lekturę aby sobie wyrobić opinie a nie wyrabiać sobie jej przez pryzmat osobistych animozji. Albo wziąć wolne. Tak. Dużo tego ostatniego.
Ostatnio zmieniony 18-07-2024, 13:48 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
14.08.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9931
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ekonomia - o cenach cebuli, jarmużu, masła i majonezu

18-07-2024, 13:46

Ascetic pisze:
18-07-2024, 13:32
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
18-07-2024, 13:21
No to faktycznie czepiaja sie biednego Ukrainca w koszulce nazistowskiego zespolu z dwiema osemkami, wsrod innych projektow tworcow: Adolfkvlt, o wokaliscie: "As of 2023 he is a mortar unit commander of the Russian Volunteer Corps." Faktycznie biedny grzeczny Ukrainiec, on tylko ubral ladna koszulke do Auschwitz, dostal ja w prezencie od mamy na swieta i nie wiedzial co na niej sie znajduje, ze to cytat z Hitlera, a zle Kresy sie go czepily :D komedia asceticowa w najlepszym wykonaniu.
Nie w tym rzecz. Oczywiście noszenie tego typu szmat obrzydliwe, gdziekolwiek by nosił i kim by był. (To nie wybrzmiało z mojego pierwszego posta? Kurde, dziwne, bo nie mogę doczytać się gdzie tę osobę ze zdjęcia pochwalam, czy Ukraińca, czy Polaka. Dobrze trzeba mieć, wiadomoco, pod wiadomoczym. )

Chciałem zwrócić uwagę jakiego pochodzenia jest ten twitt. Z jakiego trollkonta wrzuca się tu treści. W wolnej chwili spójrz i wyrób sobie sam opinie na temat tego profilu. ((Dla nie rozumiejących tego co można wyczytać z mojego wcześniejszego wpisu, albo nie mającej woli zrozumieć, ten profil zawiera sporo treści mówiąc delikatnie antyukraińskich. Czy prawdziwych? Do rozstrzygnięcia indywidualnie).

Co do samego rzekomego Ukraińca w koszulce NSowej kacapskiego zespołu. Jak to nie manipulacja to czysty Obłęd. Stad była moja mowa o tym

Mam nadzieje, że kulturalnie wyjaśniłem. Kulturalnie też sugeruje wziąć wolne od forum. Nie wyglada to za dobrze. No i oczywiście obok wolnego, polecam więcej konsekwencji. To dobrze wygląda dla czytających, można zmienić opinię jaka np. wczoraj tutaj padała. Nie to żeby była błędna czy coś, każdy ma swoją, ale się ona utrwala.

ps. Teraz doczytałem „biedne Kresy”. No tak. Tutaj też polecam lekturę aby sobie wyrobić opinie a nie wyrabiać sobie ją przez pryzmat animozji osobistych. Albo wziąć wolne.
Nawet zepsuty zegar raz na dobe pokazuje dobra godzine.
O czym mam z tym .ludziom rozmiazać? Przeciec i tak jestem barbarzyńcom?
ODPOWIEDZ