Tylko źle o zmarłych.

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10125
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 16:21

Tylko źle o zmarłych, żeby było jedno miejsce, bez kłótni, czy można tylko dobrze.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10125
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 16:25

Sytuacja pozwoliła mi na ponowne zejście z motocykla i dzięki temu mogłem go powstrzymać przed ucieczką, używając na początku słów: "bandyto, przestań uciekać".

Wtedy Sławomir G. wezwał policję i rozpoznał, że kierowcą jest Jerzy Stuhr. Niestety, jak wynika z jego zeznań, zachowanie aktora było karygodne: Próbował cały czas dojeżdżać mi do nóg i [próbował] ucieczki. Próbował wykorzystać każdą sekundę do ucieczki.

https://www.pudelek.pl/jerzy-stuhr-jedn ... 991562240a
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 5852
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 18:48

Stuhr to był dobry aktor, który okazał się małym człowiekiem. Jebać go.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15950
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 19:08

Romek Wilhelmi, ktorego nawet niezla biografia niedawno sie ukazala, mial na temat s.p. Stuhra dosc dosadne zdanie i to na dlugo zanim stalo sie to modne.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3842
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 20:08

co do Romka Wilhelmiego, to podobno te role w których był chujem przychodziły mu najłatwiej bo w życiu tez taki był ...
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2197
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 20:30

Roman Wilhelmi miał kiedyś występ w mojej podstawówce. Zajebiście opowiadał historyjki związane z aktorstwem i życiem prywatnym. Cała sal gimnastyczna słuchała Romana z uśmiechem na ryju. Dodam że było to tak gdzieś około telewizyjnej premiery "Alternatywy 4" Czy w rzeczywiście był chujem nie wiem, tak mi się przypomniało, a propos.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4284
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 20:33

ozob pisze:
09-07-2024, 18:48
Stuhr to był dobry aktor, który okazał się małym człowiekiem. Jebać go.
Sedno. Trzeba nauczyć się rozgraniczać te dwie rzeczy. Ktoś może być dobrym aktorem, muzykiem, naukowcem, kimś tam, ale być jednocześnie zjebem. Bycie zjebem nie przekreśla jego dorobku zawodowego, oznacza tylko, że nie jest dobrym człowiekiem. Nie musi być. Nie słucham muzyki i nie oglądam filmów w poszukiwaniu dobrych ludzi.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10125
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 21:19

Lukass pisze:
09-07-2024, 20:33
ozob pisze:
09-07-2024, 18:48
Stuhr to był dobry aktor, który okazał się małym człowiekiem. Jebać go.
Sedno. Trzeba nauczyć się rozgraniczać te dwie rzeczy. Ktoś może być dobrym aktorem, muzykiem, naukowcem, kimś tam, ale być jednocześnie zjebem. Bycie zjebem nie przekreśla jego dorobku zawodowego, oznacza tylko, że nie jest dobrym człowiekiem. Nie musi być. Nie słucham muzyki i nie oglądam filmów w poszukiwaniu dobrych ludzi.
łatwo napisać, mimo wszystko gdzieś te role znane są, nie raz i nie dwa aktor jest utożsamiany z nimi,
maluczkim mówi jak mają żyć
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15950
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 21:27

Mowia, ze tak kapitalnie zagral Lutka Danielaka, bo nie musial nikogo udawac
woodpecker from space
Awatar użytkownika
masterful
w mackach Zła
Posty: 799
Rejestracja: 07-11-2001, 13:48
Lokalizacja: Warszawa / Kabaty
Kontakt:

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 21:45

ozob pisze:
09-07-2024, 18:48
Stuhr to był dobry aktor, który okazał się małym człowiekiem. Jebać go.
A to nie opinia zależna od strony politycznej w jakiej się jest? Mam wrażenie że głównie prawica miała takie zdanie o nim bo ośmielił się coś o rządach PiS powiedzieć.

Tak jak dla mnie Pietrzak jest szumowiną, a dla prawicy bardem wolności?

Mam wrażenie że tutaj leży podział :)
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 5852
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 21:50

Nie mam na myśli jego sympatii partyjnych.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
10,5
postuje jak opętany!
Posty: 309
Rejestracja: 09-12-2014, 08:28

Re: Tylko źle o zmarłych.

09-07-2024, 22:01

Stoigniew pisze:
09-07-2024, 20:08
co do Romka Wilhelmiego, to podobno te role w których był chujem przychodziły mu najłatwiej bo w życiu tez taki był ...
Jego syn Rafał, z którym wg biografi miał słabą relacje, sam w niej przyznał, że "nigdy nie oceniali byśmy człowieka, poznając całą jego historię"...
Cytuję z pamięci, bo książka leży w kartonie.
Nono.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 764
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Tylko źle o zmarłych.

10-07-2024, 08:42

Lukass pisze:
09-07-2024, 20:33
ozob pisze:
09-07-2024, 18:48
Stuhr to był dobry aktor, który okazał się małym człowiekiem. Jebać go.
Sedno. Trzeba nauczyć się rozgraniczać te dwie rzeczy. Ktoś może być dobrym aktorem, muzykiem, naukowcem, kimś tam, ale być jednocześnie zjebem. Bycie zjebem nie przekreśla jego dorobku zawodowego, oznacza tylko, że nie jest dobrym człowiekiem. Nie musi być. Nie słucham muzyki i nie oglądam filmów w poszukiwaniu dobrych ludzi.
+666
Tak, tak i tak.

Stuhra nie znałem to nie wiem jaki był. W środowisku teatralnym i filmowym, a z tym mam pewną styczność, cieszył się bardzo dużym uznaniem, bo abstrahując od wszystkiego to był podobno dobrym pedagogiem i mnóstwo ludzi mu sporo zawdzięcza z uwagi na to, że ich wspierał w pierwszych krokach do kariery, bo ich uczył aktorstwa albo reżyserował spektakle w których mogli zagrać i się pokazać. Czy te kariery są udane to inna kwestia, no ale to nie ten temat.

Lutek Danielak kult eternal, aż se chyba ten film obejrzę dzisiaj.

Ciekawa natomiast jest typowa polska idolatria rozkręcona wokół Stuhra, zresztą już przed jego śmiercią. W Warszawie grają, to znaczy grali, "Geniusza" ze Stuhrem w roli głównej, jego ostatni sceniczny występ reklamowany och ach że to taka wielka rola, podsumowanie życia itp.. Kolega był, widział i mówił, że to jakiś dramat - facet ledwo łaził, ledwo gadał i miał w uchu słuchawkę, przez którą sufler mu kwestie podpowiadał tak głośno, że na widowni było to słychać. A w mediach szał dupy, że Sztur ledwo zipie a gra pod niebiosa. Ręce kurwa opadają.

A na deser coś o żywych:
Nie jest prawdą, że to jest zawód snobów i egoistów, którzy myślą tylko o sobie. My się bardzo szanujemy, kochamy wzajemnie, podziwiamy, przynajmniej elita tego zawodu, do jakich najwyższych szczytów należał i należy Jerzy Stuhr
Autor: Daniel Olbrychski dla Polskiej Agencji Prasowej, My, elita. Gratuluję dobrego samopoczucia.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15950
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Tylko źle o zmarłych.

10-07-2024, 09:11

Stoigniew pisze:
09-07-2024, 20:08
co do Romka Wilhelmiego, to podobno te role w których był chujem przychodziły mu najłatwiej bo w życiu tez taki był ...
No latwy w obsludze podobno nie byl ale walil duzo gazu i nie pierdolil za uszami tylko jebal to co mysli prosto miedzy oczy, i dlatego dla wielu byl chujem
woodpecker from space
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4886
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Tylko źle o zmarłych.

11-07-2024, 08:17

Lord Gorloj pisze:
10-07-2024, 08:42
A na deser coś o żywych:
Nie jest prawdą, że to jest zawód snobów i egoistów, którzy myślą tylko o sobie. My się bardzo szanujemy, kochamy wzajemnie, podziwiamy, przynajmniej elita tego zawodu, do jakich najwyższych szczytów należał i należy Jerzy Stuhr
Autor: Daniel Olbrychski dla Polskiej Agencji Prasowej, My, elita. Gratuluję dobrego samopoczucia.
No ale jest różnica między "elita tego zawodu" a "my, elita" :ugeek1:
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10096
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Tylko źle o zmarłych.

11-07-2024, 09:49

empir pisze:
11-07-2024, 08:17
Lord Gorloj pisze:
10-07-2024, 08:42
A na deser coś o żywych:
Nie jest prawdą, że to jest zawód snobów i egoistów, którzy myślą tylko o sobie. My się bardzo szanujemy, kochamy wzajemnie, podziwiamy, przynajmniej elita tego zawodu, do jakich najwyższych szczytów należał i należy Jerzy Stuhr
Autor: Daniel Olbrychski dla Polskiej Agencji Prasowej, My, elita. Gratuluję dobrego samopoczucia.
No ale jest różnica między "elita tego zawodu" a "my, elita" :ugeek1:
"My sie bardzo szanujemy, przynajmniej elita tego zawodu", wiec uproszczenie "my, elita" ma sens.
O czym mam z tym .ludziom rozmiazać? Przeciec i tak jestem barbarzyńcom?
ekkoszolomom
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1436
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: Tylko źle o zmarłych.

11-07-2024, 11:44

Jebać zmarłego, zmarły skurwysyn.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 5852
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Tylko źle o zmarłych.

11-07-2024, 12:20

Obrazek

Myślę, że temat Sthura wyczerpuje ten cytat.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
masterful
w mackach Zła
Posty: 799
Rejestracja: 07-11-2001, 13:48
Lokalizacja: Warszawa / Kabaty
Kontakt:

Re: Tylko źle o zmarłych.

11-07-2024, 12:37

Nadal uważam, ze to polityczny podział. Cytaty były używane przez TVP i Republikę aby wzbudzać sensacje i trochę nienawiść do tych, którzy myślą inaczej. Tak samo wobec innych aktorów którzy coś powiedzieli o Polsce źle. Czy jak jego syn, który grał w filmach, w których prawda historyczna była nie po drodze prawicowej wizji historii. Zero dystansu i kompletny samozachwyt nad wybranym narodem.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7391
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Tylko źle o zmarłych.

11-07-2024, 13:15

Triceratops pisze:
09-07-2024, 19:08
Romek Wilhelmi, ktorego nawet niezla biografia niedawno sie ukazala, mial na temat s.p. Stuhra dosc dosadne zdanie i to na dlugo zanim stalo sie to modne.
Wilhelmi to niech się nie odzywa bo sam lepszy nie był.
masterful pisze:
09-07-2024, 21:45
A to nie opinia zależna od strony politycznej w jakiej się jest? Mam wrażenie że głównie prawica miała takie zdanie o nim bo ośmielił się coś o rządach PiS powiedzieć.

Jego (z resztą nie tylko jego, bo np. Seweryn był chyba jeszcze głupszy) polityczne wyrzygi były tak prymitywne że nadawały się jedynie na SokZBuraka czy te emeryckie grupki skąd trup bierze memy.
masterful pisze:
09-07-2024, 21:45
Tak jak dla mnie Pietrzak jest szumowiną, a dla prawicy bardem wolności?
Pietrzak bardem wolności ? chyba u Ciebie w domu.
masterful pisze:
09-07-2024, 21:45
Mam wrażenie że tutaj leży podział :)
Nie. Tu nie leżu podział. Co najwyżej byś chciał aby tu leżał podział.

Tak jak Stuhr był świetnym aktorem i pewnie świetnym pedagogiem, tak po prostu jego polityczna agitacja była prymitywna i do bólu koniunkturalna (bo i niby jaka miała być ?)

Taki Pietrzak jest tak samo chujowy jak każdy inny polski bard, a jego polityczne wysrywy równie prymitywne.

Nikt normalny chyba nie uważa inaczej i strona polityczna nie ma znaczenia.

Ale idźmy dalej.

Musiałbym się chyba z chujem na łeb zamienić aby uznać że np. Mel Gibson to RiGCz. Aktorem i reżyserem jest świetnym. Poglądy religijne ma spoko. Polityczne pewnie też, ale w życiu prywatnym to przecież skurwiel jakich mało.

Albo i innej strony:
Zakk Wylde - szanuję bo katolik ale gitarzystą jest tak beznadziejnym że za to co odwalił na koncercie Pantery w Łodzi to powiniem dostać kulkę bardziej zasłużenie niż Darrell...
masterful pisze:
11-07-2024, 12:37
Nadal uważam, ze to polityczny podział. Cytaty były używane przez TVP i Republikę aby wzbudzać sensacje i trochę nienawiść do tych, którzy myślą inaczej. Tak samo wobec innych aktorów którzy coś powiedzieli o Polsce źle. Czy jak jego syn, który grał w filmach, w których prawda historyczna była nie po drodze prawicowej wizji historii. Zero dystansu i kompletny samozachwyt nad wybranym narodem.
Prawda historyczna ? a w których to filmach jego synek pokał PRAWDĘ HISTORYCZNĄ ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
ODPOWIEDZ