Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9917
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

31-12-2012, 19:27

Zawsze mam wątpliwości, czy ktoś, kto wypuszcza 5 płyt rocznie, a do tego epki, splity i jeszcze jakieś cuda, ma nad tym panowanie, czy po prostu nagrywa jak leci bez selekcji i zastanowienia. Nie mówię, że to się nie sprawdza w ogóle (bo czasem się sprawdza, zwłaszcza w przypadku jazzu i utworów improwizowanych), ale tutaj mam wątpliwości. Coś jest w tym wszystkim podejrzanego, ja tych jego projektów nie trawię, odrzucam to, czuję w tym pokłady stylizacji, a jednocześnie grafomanii.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

31-12-2012, 19:54

Tu absolutna zgoda, twórcza biegunka zawsze szybko prowadzi do ideowego wyjałowienia i tłuczenia chałtury :)
neuro
postuje jak opętany!
Posty: 482
Rejestracja: 14-08-2012, 14:58

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

20-09-2013, 09:30

Podbiję, bo jestem świeżo po lekturze Deification DMV. Nie wiem czy jest to grafomania, ale pięknie mi się tego słucha. Jest black, industrial, noise i parę innych wirusów, wszystko ładnie połączone w przyjemną, transową całość.

GTT będzie badane, próbki obiecujące.

Zima idzie, dobry czas na taką muzykę :)
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

20-09-2013, 20:24

Migdal Bavel najlepsza od tego sympatycznego pana, piękny chaos momentami zblizajacy sie do jakiichs noisów, ale jednoczesnie zaskakujaco przebojowy.
Awatar użytkownika
Sylen
starszy świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 21-02-2018, 14:59

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

10-04-2023, 01:03

Split Gnaw Their Tongues & D​é​hà - 'Rituel des Anc​ê​tres'

Inspirowane pono Strawińskim. Mnie siadło.

"God is a huge amplifier and life is just feedback."

https://meditatiomortis.wordpress.com/
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12583
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

10-04-2023, 01:37

Ha, ale jaja ze taki temat istnieje, mam go w znajomych od lat, ma projekt DS, Vetus Sepulchrum chociaz przyznam ze nie sluchalem.
Find your flow
Awatar użytkownika
Sylen
starszy świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 21-02-2018, 14:59

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

10-04-2023, 02:26

Prawda, VS słuchałem, i było nawet przyjemne. Oczywiście, projektów Maurice'a jest legion i nie wiem, czy ktokolwiek w ogóle ma ambicję za nimi nadążyć. Ostrożność kolegi Drone wyrażona w poście sprzed dziesięciu lat jest całkiem zasadna - natomiast mnie pasuje ten klimat i niektóre rzeczy lubię, zwłaszcza te, które zdają się bardziej skoncentrowane.
Oprócz niektórych albumów GTT, całkiem w porządku są dwa pierwsze Cloak of Altering, dwa pierwsze De Magia Veterum, niektóre Aderlating, pojedynczy album Mors Sonat. Seirom jest lekkie i jakoś świetliste, czasem melancholijne. Bardzo dobry split z Dragged into Sunlight. Obscuring Veil bardziej może odstaje, bo było więcej osób zaangażowanych, i jest w porządku. Wiem, że istnieje też idące w konkretny noise Offerbeest, natomiast niewiele pamiętam z odsłuchu.
"God is a huge amplifier and life is just feedback."

https://meditatiomortis.wordpress.com/
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12583
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

10-04-2023, 02:38

Coz, znam takich zawodników przy ktorych 5 albumow rocznie to smieszna liczba, w sensie smiesznie mala, ale rozumiem obawy.
Find your flow
Awatar użytkownika
Sylen
starszy świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 21-02-2018, 14:59

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

21-04-2023, 19:53

A jak to wygląda z jakością?
"God is a huge amplifier and life is just feedback."

https://meditatiomortis.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Sylen
starszy świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 21-02-2018, 14:59

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

25-10-2023, 17:33

https://veilofsound.com/2023/10/25/Song ... ngues.html

Nowy wałek. Nie, żeby był szczególnie zaskakujący.
"God is a huge amplifier and life is just feedback."

https://meditatiomortis.wordpress.com/
szczylun
rasowy masterfulowicz
Posty: 2550
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: Radosna Twórczość Mr. Maurice De Jonga

18-08-2025, 21:42

...numer z nadchodzącej Gnaw Their Tongues - The Genesis of Light...
ODPOWIEDZ